تحقیق سنگ مصنوعی و روش تولید آن

تحقیق سنگ مصنوعی و روش تولید آن

دسته بندی صنایع معدنی
فرمت فایل docx
حجم فایل ۲۷۷ کیلو بایت
تعداد صفحات ۳۳
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

این تحقیق در مورد سنگ مصنوعی و روش تولید آن در ۳۳ صفحه و در قالب ورد و شامل سنگ مصنوعی و روش تولید آن،سنگ مصنوعی،انواع سنگ مصنوعی،Artificial stone،سنگ مصنوعی چیست ،ترکیبات سنگ مصنوعی،ویژگی سنگ‌های مصنوعی،سنگ مصنوعی، کامپوزیت معدنی،مراحل تولید سنگ‌ مصنوعی،تکنولوژی ساخت سنگ مصنوعی، و غیره می باشد.

فهرست

مقدمه۳

ویژگی سنگ‌های مصنوعی۴

کاربرد سنگ‌های مصنوعی۵

سنگ مصنوعی چگونه ساخته می شود؟۵

تكنولوژی ساخت سنگ مصنوعی۷

انواع سنگ های مصنوعی:۸

مشخصات عمده در پروسه تولید سنگ مصنوعی عبارتند از:۸

مواد خام اصلی كه در تركیب سنگ مصنوعی به‌كار می‌رود عبارتند از:۸

انواع طرح‌های سنگ‌های مصنوعی :۸

ویژگی‌های سنگ‌ مصنوعی:۹

سنگ مصنوعی چیست؟۱۰

تكنولوژی ساخت سنگ مصنوعی۱۱

مواد اولیه بکار رفته در تولید سنگ مصنوعی چیست؟۱۶

ویژگی سنگ‌های مصنوعی۱۷

معرفی سنگهای مصنوعیسمنت پلاست (درنیکا سنگ)۱۹

مزیتهای سنگهای مصنوعی سمنت پلاست “درنیکا سنگ”نسبت به مصالح رایج در صنعت ساختمان ایران۱۹

مقایسه سنگ آنتیکطبیعیو مصنوعی۲۰

سنگ‌هایآنتیکطبیعی۲۰

سنگآنتیک مصنوعی۲۱

قالب سنگ مصنوعی سمنت پلاست۲۴

عمر مفید هر یک از قالب های سنگ مصنوعی سمنت پلاست چه مدت است ؟۲۵

قالب های تزریقی بهتر هستند برای تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاستیا قالب های فرمینگ ؟۲۵

آیا جهت خارج کردن محصول از قالب ها ، نیاز است قالب ها را حرارت دهیم ؟۲۵

مراحل نصب سنگهای مصنوعی (سمنت پلاست) :۳۰

منابع۳۳

مقدمه

سنگ مصنوعی چگونه ساخته می شود؟

سنگ‌های مصنوعی از تركیب مجدد سنگ‌های طبیعی با مواد افزاینده دیگر به‌دست می‌آیند كه به آنها وزن كمتری داده و در نتیجه نصب ‌آنها سریع‌تر می‌شود. برای آنكه بدانیم سنگ‌های مصنوعی از چه چیز ساخته شده‌اند به اختصار می‌توان گفت كه این سنگ‌ها از تركیب سیمان، رس‌ها، آگرگات‌های سنگ‌های ضایعاتی و خاك‌های سبك وزن ساخته می‌شوند. مواد به‌كار رفته در این سنگ‌ها تماما كیفیتی مبتنی بر ملاحظات محیطی و انسانی دارند. رنگ‌دانه‌های اكسید آهن رنگ مورد نظر را به این سنگ‌ها می‌دهد. تركیبی كه از این راه به‌دست می‌آید در قالب‌هایی ریخته می‌شود كه دارای نقش و نگارهای سنگ‌های طبیعی هستند و به این سنگ‌ها سیمایی كاملا طبیعی می‌دهد. از نظر قیمت، سنگ‌های مصنوعی به مراتب قیمتی كمتر از سنگ‌های طبیعی دارند، چرا كه كارهای دشواری كه روی سنگ طبیعی برای رساندن آن به بازار و قابل استفاده كردن آن انجام می‌شود در مورد سنگ‌های مصنوعی غیرضروری می‌نماید و دارای وزنی كمتر و ضخامتی كوچكتر هستند كه به ما این اجازه را می‌دهد كه سه برابر سنگ‌های طبیعی بتوانیم آنها را به‌كار گیریم. علاوه بر این‌ها مقاومت ساختاری آنها در فنداسیون‌های خاص توانایی تحمل بارهای زیاد را به آنها می‌دهد. سنگ‌های مصنوعی در واحد مترمربعی برای قطعات تخت به فروش می‌رسند و بسته‌بندی آنها در جعبه‌های چوبی دستی انجام می‌شود.

سنگ مصنوعی: Artificial stoneاز ترکیب مجدد سنگ‌های طبیعی با مواد افزودنی دیگر همچون سیمان و افزودنی‌های پلیمری به دست می‌آیند که به آنها وزن کمتری داده و در نتیجه نصب آنها سریعتر می‌شود.برای اینکه بدانیم سنگ‌های سمنت پلاست از چه ساخته شده‌اند به اختصار می‌توان گفت که این سنگ‌ها از ترکیب سیمان، آگرگات‌ سنگ‌های طبیعی و خاک سبک وزن ساخته می‌شوند.مواد بکار رفته در این سنگ‌ها تماماً کیفیتی بر ملاحظات محیطی و انسانی دارند. رنگ‌دانه‌های اکسید آهن، رنگ مورد نظر را به این سنگ‌ها می‌دهند. ترکیبی که از این راه بدست می‌آید در قالب هائی ریخته می‌شود که دارای نقش و نگارهای سنگ طبیعی می‌باشند و به این سنگ‌ها، سیمائی کاملاً طبیعی می‌دهد. از نظر قیمت، سنگ‌های مصنوعی به مراتب قیمتی کمتر از سنگ‌های طبیعی دارند.

شکل اولیه سنگ مصنوعی اولین بار توسط فردریک رَنسام(Frederick Ransome)‏ (۱۸۱۸–۱۸۹۲)، مخترع و صنعتگر بریتانیایی، ساخته شد. فناوری تولید سنگ مصنوعی به شیوه نوین، از سال۱۹۶۰در ایتالیا پدید آمد و در همان دهه اولین کارخانه تولید سنگ مصنوعی در این کشور شروع به فعالیت کرد. ایده پدید آمدن سنگ مصنوعی از آنجا شکل گرفت که طراحان و آرشیتکت‌ها به منظور هر چه زیباتر کردن و چشم‌نوازتر کردن فضاها اعم از فضاهای درونی و بیرونی ساختمان‌ها و کف‌پوش‌ها و محوطه‌سازی‌های بیرونی نیاز به سنگهایی با فاکتورهای مورد نظر خویش را احساس می‌نمودند بعلاوه پیشرفت صنعت ساختمان و سلیقه‌های مختلف این نیاز را بیان می‌کرد که سنگ‌هایی با طرح‌های مختلف و فاکتورهای فیزیکی ومکانیکی کیفیت بالا و قیمت مناسب باید در دسترس اشد. بدین ترتیب با رشد جمیعت جهان و متفاوت شدن سلیقه‌ها سنگ‌های طبیعی پاسخگوی این نیاز انسانی و سلیقه‌ای نبودند؛ لذا ترکیبات مواد برای ساخت سیمای جدید با زیبایی خاص و نمای یکدست و بدون تغییر در رنگ و طرح به کار گرفته شد. گر چه مواد اولیه تولید سنگهای مصنوعی از اجزاء سنگهای طبیعی تهیه می‌شود ولی امکان تعیین رنگ و طرح مورد نظر با افزودن رنگدانه‌ها و به کار بردن جنس‌های مختلف در سنگهای مصنوعی وجود دارد. امکان به کارگیری اجزاء مختلف از جمله قطعات فلزی، دانه‌های فسیلی،

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *