تحقیق با موضوع اخلاق و تربیت اسلامی

تحقیق با موضوع اخلاق و تربیت اسلامی

تحقیق با موضوع اخلاق و تربیت اسلامی

دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایل doc
حجم فایل ۱۹ کیلو بایت
تعداد صفحات ۲۹
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

توضیحات:

تحقیق با موضوع اخلاق و تربیت اسلامی
۲۹صفحه قالب ورد قابل ویرایش

تحقیق با موضوع اخلاق و تربیت اسلامی

۲۹صفحه قالب ورد قابل ویرایش

بخشی ازمتن:

مقدمه

با الهام از این سخن گرانقدر امام راحل كه فرمودند : «هدف مخالفین شما این است كه بچه های شما را از اسلام منحرف كنند و جوانهای شما را از اسلام منحرف كنند، توجه كنید كه كودكها و جوانها را به تعلیمات اسلامی تربیت كنید تا انشاءالله كشورشما از آسیب مصوب بماند‍.»

با توجه به اینكه اسلام تمامی ضعفها و كاستیهای روحی و روانی، حتی اجتماعی و اقتصادی را ناشی از غفلت انسان از مبداء آفرینش ومعادمی داند، خداوند در قرآن كریم می فرماید:«هر كس از یاد كردن من خودداری كند، زندگی سختی خواهد داشت» لزوم توجه دادن دانش آموزان به فرایض دینی در شرایط فعلی جامعه، آشكار می شود. چرا كه فرایض دینی موجب افزایش تقوا می شود. « ای مردم خدایی را پرستید كه آفریننده شما و آنكه پیش از شما بودند باشد كه پارسا و منزه شوید.

تقوا بر اثر توجه و پایبندی به رعایت فرایض دینی حاصل شده و ضامن سعادت واقعی و ابدی انسانهاست . بنابراین هیچ آموزشی در مدارس بالاتر از ایجاد تقوا نیست.

قرآن مجید، تزكیه و تقوا را قبل از تعلیم و تعلم بیان فرموده است و این نشان از اهمیت تقواست. تحكیم پایه های فرایض دینی در مدارس باعث بیداری ، آگاهی، استقلال ، نجات دانش آموزان و در نتیجه نجات كشور از هر گونه انحراف می گردد.

بیان مسئله

دین برنامة كامل زندگی است كه از طرف خالق هستی، از آغاز خلقت انسان به وسیلة پیامبران از حضرت آدم (ع) تا خاتم (ص) برای انسانها آورده شده است. دین از همان ابتدا متناسب با رشد انسان در زمانهای مختلف، آئین نامه‌های تربیتی خاص هر دوره را ارائه داده است. در نهایت با بعثت خاتم پیامبران (ص) دین به مرحله كمال خود رسیده كه همانا دین اسلام است. خداوند برنامة زندگی انسانها را به وسیلة رسول باطنی (عقل) و رسول ظاهری (پیامبران) كه پیام آوران وحی و دین می‌باشد تدبیر می‌نماید. زندگی بدون وجود دین برای انسان پوچ و بی معنی است.

به عقیدة «آدلر» كه از تجارب سی سالة روانكاری خود سخن می‌گفت، كلیة بیماران روانی كه حس مذهبی خود را باز نیافتند. درمان نشدند همچنین «فروید» روانكاو اطریشی گمان می‌كرد كه جامعه نیاز به مذهب نخواهد داشت و تنها تمدن قادر خواهد بود كه انسان را اداره كند. و بی توجهی به ارزش وجودی انسان، قتل و غارت، ویرانگریها، باعث شد تا او از این نظر خود عدول كند.

فهرست برخی ازمطالب:

صفحه

مقدمه

بیان مسئله

ضرورت و اهمیت مسئله

سئوالات تحقیق

فرضیه های تحقیق

تعریف متغیرهای تحقیق

ابزار تحقیق

شیوه اجرا

نتیجه گیری

پیشنهادات

منابع

تحقیق با موضوع اخلاق و تربیت اسلامی ۲۹صفحه قالب ورد قابل ویرایش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *