فنگ شویی و اصول آن در معماری

فنگ شویی و اصول آن در معماری

فنگ شویی و اصول آن در معماری

دسته بندی معماری
فرمت فایل docx
حجم فایل ۱٫۲۵۳ مگا بایت
تعداد صفحات ۴۴
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل
اكثر انسانها نسبت به محیط زندگی خود بی توجه هستند و از تاثیراتی كه این محیط بر وجودشان می گذارد غافل اند . حال آنكه گفته می شود محیطی كه در آن زندگی می كنیم محیط كاملی است كه بر مبنای فعل و انفعالات متقابل نظام خورشیدی(آسمان) ، محیط اطراف(زمین) و تاریخ تولد(فردیت)‌بنا شده است . بنابراین برای یك زندگی آرام و متعادل ، همنوایی با نظام خورشیدی ، زمین و حتی تاریخ تولد ضروری به نظر می رسد . این همنوایی و هماهنگی توسط روشهایی چون فنگ شویی ایجاد می شود . فنگ شویی دانش و هنر قدیمی است.كه مطلوب ترین روش های زندگی در محیطی مناسب و موزون را به انسان می آموزد . فنگ شویی مشخص می كند چگونه با استفاده از رنگهای مناسب ، وسایل زندگی مناسب و طریقه صحیح چیدمان آنها محیطی نافع برای خود ایجاد كنید و محیط كار ، تجارت یا خانه خود را به مراكز قدرت تبدیل كنید . فنگ شویی دانشی کهن است که ریشه در تفکر چینی ها به جهان هستی دارد و رد پای آن در معماری داخلی نیز پیدا شده است.فنگ شویی از دو کلمه فنگ به معنی باد و شویی به معنی آب تشکیل شده است
در مورد تاریخ دقیق فنگ شویی یا ابداع كننده آن هیچ سند قابل اطمینانی در دست نیست . تنها در هشتاد سال گذشته موفق به كشف اسناد ومدارك اندكی متعلق به قرون سوم و چهارم قبل از میلاد شده اند كه درآ نها به صورت غیر مستقیم به فنگ شویی اشاره شده است .
فنگ شویی در قلب و ذهن مردم معمولی و از طریق زبان رمزی بین استادان و شاگردان باقی ماند و به صورت سینه به سینه رموز این هنر حفظ شد . به همین دلیل تعداد كمی از متون مكتوب آن باقی مانده است .
بعضی ازمحققان معتقد ند حكمت وكاربرد فنگ شویی همزمان با مكتوب شدن نظریه یین( سرد) و یانگ (گرم) و اندیشه های جهان بینی مبتنی بر پنج عنصر چینی ،
* زمین (خاك) ، فلز ، ‌آب ، جنگل (چوب)
* و آتش ، مدون گردیده است .
* ایجاد نظم-تعادل و هماهنگی سلامتی وشادی و سعادت وانرژی و شور واشتیاق از طریقش معماری ودکوراسیون داخلی در تمام ابعاد وجودی اعم از جسمی و روحی و روانی انسان و ارتباط محیطی وی با داخل و خارج است .
* پایه و اساسی که در زمان قدیم از مفهوم “ فنگ شویی“ برداشت می شده ، هم اکنون در چین هم در زمره خرافات قرار می گیرند . اما این عبارت ، امروزه بیشتر به عنوان اصطلاحی برای
* طراحی دکوراسیون (از مکان قرارگیری
* اشیا تا نور محیط ، رنگ دیوارها و نظم
* اتاق) و به منظور زیبایی بیشتر در
* مکان های مختلف محل کار به اجرا در می آید .
* فنگ شویی به ما آموزش می دهد كه كلیه مظاهر زندگی اعم از سلامت ، خانواده ، سفر ، ثروت ، و . . . همه و همه در ارتباط تنگاتنگی با كلیه وسایلی هستند كه در محیط پیرامون ما واقع شده اند . نكته جالب اینجاست كه وقتی با فنگ شویی آشنا شدید به راحتی می توانید كلیه ناموزونی هایی را كه برای سالیان دراز با آنها زندگی می كرده و از وجودشان بی اطلاع بوده اید را تشخیص داده و از میان بردارید .

کاروانسرا و معماری کاروانسرا در ایران

کاروانسرا و معماری کاروانسرا در ایران

کاروانسرا و معماری کاروانسرا در ایران

دسته بندی معماری
فرمت فایل docx
حجم فایل ۷۷۶ کیلو بایت
تعداد صفحات ۳۹
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل
عملکردهای گوناگون کاروانسراها در گذشته باعث گردیده نامهای متفاوتی برای این گونه بناها در فرهنگ لغات جای گیرد : کاربات، رباط، ساباط و خان و در واقع عملکرد و وظایف مشابهی مانند کاروانسراها داشتند، ولی از جهت یادگیری معماری متفاوت بودند.نیاز انسان به سرپناه و مأمن حاضر از روزگار باستان مورد توجه بوده است در ایران زمین از گذشته بسیار دور ، آثار و مظاهری از این گونه پناهگاه ها و استراحتگاه های بین راه دیده می شوند که بسیاری از آنها را می توان از نظر شیوه ساختمانی از شاهکارهای معماری و هنری عصرخود به حساب آورد در دوران اسلامی ایجاد این گونه بناها با ویژگیهای گوناگون شهرها و روستاها ، در جاده های حاشیه کویر و معابر کوهستانی – با نامهای مختلف چون رباط و کاروانسرا رو به توسعه و گسترش نهاد احداث کاروانسراها در ایران سابقه ای بس قدیمی داشته طبق منابع تاریخی این کشور در احداث کاروانسراها و همچنین سیستم ارتباطات مبتکر و پیشقدم بوده است
کاروانسرا یا تیم ترکیبی است از کاروان (کاربان) به معنی گروهی مسافر که گروهی سفر می کنند؛ و سرای، به معنی خانه و مکان. هردو واژه برگرفته از زبان پهلوی است. شیوه ی ساختمان و معماری کاروانسرا به صورت باره بند ها و اتاق هایی است که پیرامون حیاط محصور ساخته میشود.
در زمان های قدیم مقیاس راهها پرسنگ بوده (که معادل حدودا ۶ کیلومتر است) و به مسافت هر ۴ پر سنگ یک کاروانسرا یا ایستگاه استراحت وجود داشته است. در کاروانسراها اطاق های مسافران معمولا پیرامون حیاط ساخته میشده و پشت ان ها اصطبل قرار داشته که درب ورودی اصطبل ها در چهار گوشه داخلی بنا قرار داشته و گاهی داخل ایوان ورودی حیاط باز میشده است.
کاروانسرا های تجاری داخل شهر ها دو طبقه بودند. در دو طرف دروازه ی ورودی اتاق هایی برای کاروانسرادار ساخته میشده است. معمولا کاروانسرا دارای چاه اب یا اب انبار بوده است. اب انبار ها به اشکال مختلفی ساخته می شدند مثلا در کاروانسرا های خلیج فارس اب انبار ها بیرون بنا و در مناطق مرکزی در داخل قرار داشته است.
کاروانسرا در ادبیات ایران
در ادبیات فارسی، شعرا و بزرگان ادب، جهان را به کاروانسرا و آدمیان را به کاروان تشبیه کرده، با سرودن اشعار زیبا انسان را از دلبستگی به جهان و جهانیان بر حذر داشته‌اند:
سعدی
چرا دل بر این کاروانگه نهیم که یاران برفتند و ما در رهیم
ناصر خسرو
پل است این دهر و تو بر وی روانی نسازد خانه بر پل کاروانی
سعدی
دل ای سلیم بر این کاروانسرا مبند که خانه ساختن آیین کاروانی نیست
رودکی
کاروان شهید رفت از پیش وان ما رفته گیر و می اندیش
حافظ
کاروان رفت و تو در خواب و بیابان در پیش وه که بس بی خبراز غلغل چندین جرسی
معماری تاریخی کاروانسرا
عملکردهای گوناگونی که در گذشته کاروانسرا به عهده داشته ، باعث گردیده نام های متفاوتی برای اینگونه بناها در فرهنگ لغات جای گیرد از جمله کاربات ، رباط ، ساباط و خان .
نما
نمای داخلی و خارجی عموما از اجر بوده در بعضی از کاروانسراها از خشت خام یا بلوک های اجری هم استفاده می شده.
بام
بام ها اکثرا مسطح با شیب کم ساخته شده اند و در قسمتی که اتاق های بزرگ دارند سقف ها شکل قوسی دارند. اب باران هم به وسیله ی ناودانی هایی که در روی دیوار خارجی کاروانسرا ساخته بود به بیرون هدایت می گردد.
ساده‌تر از همه چنین می‌توان گفت که کاروانسرا ساختمانی است که کاروان را در خود جای می‌دهد و بزرگ‌ترین نوع ساختمانهای اسلامی است. پلان آن معمولاً مربع یا مستطیل شکل است، با یک ورودی برجسته عظیم و بلند، معمولاً ساده و بدون نقش، با دیوارهایی که گاهی اوقات بادگیرهایی در انتهای آن تعبیه شده است. یک دالان با طاق قوسی که مابین ورودی و حیاط داخلی قرار گرفته است، فضای کافی را برای جا دادن حیوانات بارکش فراهم ساخته است. بر روی سکوی برآمده‌ای که در پیرامون این حیاط قرار گرفته است، طاقگان‌هایی واقع شده‌اند که نمای داخلی را مفصل بندی می‌کنند. در پشت آنهاحجره‌های کوچکی برای منزل دادن مسافران ساخته شده است. در کاروانسراهای دو طبقه، از حجره‌های پایینی برای انبار کردن کالاها و از حجره‌های بالایی برای منزل دادن مسافران استفاده می‌شد.
پر رونق‌ترین دوره احداث و مرمت کاروانسراها را می‌توان دوره صفویه دانست. در این دوران بود که شاه عباس یکم با توجه به تدبر خود، تصمیم به بازسازی و احیای جاده ابریشم نمود و یکی از الزامات این کار را احیای کاروانسراها می‌دانست. پژوهشگران همین موضوع را یکی از دلایل اشتهار بیشتر کاروانسراها به کاروانسرای شاه عباسی می‌دانند. هر چند که ممکن است آن کاروانسرا بازسازی شده کاروانسراهای پیش از صفویه باشد. از جمله کاروانسراهایی که در دوره صفویه ایجاد شده است، می‌توان کاروانسرای شاه عباسی کرج را نام برد که این کاروانسرا در زمان شاه سلیمان صفوی و بین سالهای ۱۰۷۸ تا ۱۱۰۹ احداث گردیده است.

تحقیق کاشی کاری و معرق کاری

تحقیق کاشی کاری و معرق کاری

تحقیق کاشی کاری و معرق کاری

دسته بندی معماری
فرمت فایل docx
حجم فایل ۱۱۴ کیلو بایت
تعداد صفحات ۴۱
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

کاشی از لحاظ تاریخی پنجمین شیوه اساسی و بنیادی در تزئینات ساختمان‌های آبده یی و ساختمان‌های عادی می‌باشد. استفاده از این شیوه در معماری اسلامی بسیار رایج است و طرح‌های جالب، جلو رشد و کشف تزئینات خشتی و گچی را گرفت و همه علاقه‌مند تزئینات با کاشی شدند. استفاده از کاشی به نحوی که روی دیوار را کاملاً بپوشاند اولین بار در قرن ۱۳ و در قونیه به کار رفته است. با گسترش دین اسلام در شرق، شیوه ی معماری در این مناطق خصوصاً در بخش تزئینات تغییر نمود. اسلامیون، آن دسته از آثار هنری که از آداب و رسوم اسلامی خارج بودند و حاوی نماد انسانی و حیوانی بودند را تخریب کردند. در نظر آنان هنر می‌بایست در خدمت علم و دانش باشد نه پرستش. در عهد اسلامی هنرهای تزئینی و صورت‌گری فقط از جهت صحنه‌های یادگاری و حماسی باقی ماندند. نقاشی مشجر خطوط هندسی و نوشته‌های کوفی مزین و آمیخته با گل و برگ و غیره روی بناها یقیناً ازسده سوم هجریبه بعد رواج یافته‌اند. این گونه تزئینات را می‌توان در خشت‌های بنای آرامگاهاسماعیل سامانیدربخارادر حدود سال‌های۳۰۰ هجری قمری(۹۶۰ میلادی)، مقبرهپسر علمدار۴۱۸ قمری(۱۰۲۷ میلادی)، نقاشی گل و برگ لوحه سنگی مرمرسلطان محمود غزنویحدود۴۰۰ قمری(۱۰۰۹ میلادی)، آثار نقاشی روی سنگ گچ دیوارهای انبیهعصر سامانیانو اوایلدوره غزنویانمشاهده کرد. بعد از آن درآسیای میانهشاهد پیشرفت نقاشی درعصر سلجوقیهستیم که نمونه‌های زیبا و دلکش آن را می‌توانیم در محرابمسجد جامع اولیادر حدود۴۶۰ قمری(۱۰۶۷ میلادی)، بناهایمسعود سومومنارهای غزنهحدود۵۰۰ قمری(۱۱۰۶ میلادی)، بقایای بناهایچشت شریف،مسجد جامع هرات۵۶۷ قمری(۱۲۰۰ میلادی)، نقاشی‌های بنای مرقدامام خورد(یحیی بن زید) درسرپلحدود۴۳۰ قمری(۱۱۳۵ میلادی) ومدرسه چونهبادغیس۵۷۰ قمری(۱۱۷۵ میلادی) مشاهده کنیم.

شیوه تزئینی بناهای اسلامی دردوره تیموری‌هادرهراتنفوذ بیشتر کسب کرد و به اوج تکامل خود رسید. نمونه‌های قابل توجه تزئینی و ساختمانی اسلامی درافغانستانعصر تیموری‌ها شامل موارد زیرند: کاشی‌هایمسجد جامع هرات،مقبره گوهرشاد، کاشی‌های مناره‌های مصلی، کاشی‌های منار تیموری درقلعه اختیارالدین، کاشی‌کاریمقبره شاه ولایت ماب(که به عقیده بعضی از پژوهشگران، هفتصد نوع کاشی در آن به کار رفته) و کاشی‌کاری مقبرهخواجه عبدالله انصاری. تعدادی از آثار تاریخی دیگر از قبیل مناره‌های مساجد، زیارتگاه‌ها و مقابر در نقاط مختلف افغانستان چونبلخ،لشکرگاه،هرات،قندز،غور،غزنه، وکابلو سایر گوشه و کنار افغانستان که تا کنون موجود است هر کدام شاهد انواع شیوه‌های تزئینی رایج در افغانستان بوده است.

کاشی و کاربرد آن

کاشی کاری بصورت هنر تزئینی در کشورهای اسلامی به اوج شکوفایی خود رسید و یکی از ویژگی‌های برجسته معماری اسلامی به شمار می‌رود کاشی‌های که برای تزئین عمارات به کار می‌رود عموماً سه نوع بوده که ذیلاً توضیح می‌گردد.

الف: کاشی معرق: با تلفیق تکه‌های کوچک گوناگون ساخته می‌شود که به اساس طرح اصل یکایک تراشیده می‌شود ودر جای معین آن نصب می‌گردد.

ب: کاشی معقلی: دارای طرح‌های هندسی است واز تلفیق اشکال هندسی ساخته می‌شود.

ج: کاشی مشبک:

د: کاشی گره:

ه: کاشی خشتی (هفت رنگ): از تلفیق خشت‌های ظریف لعاب دار که هریک از آنها بخشی از طرح کلی را در بر دارد ساخته می‌شود واز قرن پنج قمری با گسترش و پیشرفت سایر شاخه‌های هنر اسلامی کاشی کاری نیز ترقی بیشتر کسب نمود.

اساتید

·از اساتید معاصر این رشته از هنر ایرانی می‌توان از استادعلی پنجه پوراصفهانی نام برد که آثار بجای مانده از ایشان در جای جای ایران و جهان حافظ سبک اصیلکاشی کاریومعماری ایرانیو شایسته تقدیر می‌باشد. از جمله آثار ماندگار این استاد برجسته ایرانی، می‌توان به گلدسته‌های حرم مطهر حضرتزینب کبریدر کشورسوریه(به عنوان مرتفع ترین گلدسته‌های کاملاً پوشیده شده ازکاشی معرقدر دوران معاصر در سطح جهان) اشاره نمود. در حال حاضر نیز فرزندان استادعلی پنجه پورادامه دهندگان و حافظان سبک هنری وی می‌باشند.

پاورپوینت نقد و بررسی مجتمع مسکونی شار

پاورپوینت نقد و بررسی مجتمع مسکونی شار

پاورپوینت نقد و بررسی مجتمع مسکونی شار

دانلود پاورپوینت نقد و بررسی مجتمع مسکونی شار ۸۷ اسلاید فهرست مطالب معرفی معمار ۵ معرفی پروژه ۸ اقلیم ۹ بررسی آب و هوای تهران ۱۰ سازه ۱۱ دسترسی ها ۱۲ پارکینگ

پاورپوینت سنگ نما

پاورپوینت سنگ نما

پاورپوینت سنگ نما

دانلود پاورپوینت سنگ نما ۳۸ اسلاید فهرست مطالب: مقدمه اهمیت استفاده از سنگ در نما مزایای استفاده از سنگ در نما ابعادسنگ نما بهترین نوع سنگ های نما انواع نماسازي نماسازي با سنگ نماسازي با سنگهاي غيرمنظم نماسازي با سنگهاي منظم الف: سنگ بادبر ب: سنگ بادبر سرتراش ث: سنگهاي صيقلي الف: اتكاي طره‌اي ب: اتكاي جانبي سنگ مرمریت سنگ تراورتن روش نصب سنگ نما استحکام در نصب سنگ نما سنگ چینی مقدمه نقشه‌هاي اجرايي بايد دربردارنده جزئيات مربوط به رنگ، بافت و شكل نماسازي بوده و در تعيين آنها به مسائل اقتصادي، اقليمي و نوع استفاده از ساختمان توجه شده باشد. چنانچه در خصوص جزئيات نماسازي كمبودهايي در نقشه‌ها و

پاورپوینت تجارب کشورهای مختلف در برنامه ریزی مسکن

پاورپوینت تجارب کشورهای مختلف در برنامه ریزی مسکن

پاورپوینت تجارب کشورهای مختلف در برنامه ریزی مسکن

دانلود پاورپوینت تجارب کشورهای مختلف در برنامه ریزی مسکن ۲۶ اسلاید فهرست مطالب تعریف مسکن مفهوم برنامه ریزی مسکن اصول مهم در برنامه ریزی مسکن برنامه ریزی مسکن در مقیاس ملّی برنامه ریزی مسکن در مقیاس منطقه ای برنامه ریزی مسکن در مقیاس محلّی برنامه ریزی مسکن در ایران برنامه ریزی مسکن در هند برنامه ریزی مسکن در انگلستان برنامه ریزی مسکن در سوئد برنامه ریزی مسکن در ژاپن برنامه ریزی مسکن در کره جنوبی برنامه ریزی مسکن در مالزی برنامه ریزی مسکن در اتریش منابع

پاورپوینت تصویری تحلیل شهرک اکباتان

پاورپوینت تصویری تحلیل شهرک اکباتان

پاورپوینت تصویری تحلیل شهرک اکباتان

دانلود پاورپوینت تصویری تحلیل شهرک اکباتان ۲۶ اسلاید شامل عکس ها و نقشه ها فهرست مطالب: معرفی اطلاعات کلى پروژه نشانه های معماری ساختار فضایی و خدمات جانبی فضاي سبز شهرک اکباتان فضاهای تجاری – خدماتی بازار اکباتان تقسیم بندی فضاها تیپ بندی پلانهای مسکونی

پاورپوینت تکیه ها

پاورپوینت تکیه ها

پاورپوینت تکیه ها

دانلود پاورپوینت تکیه ها ۷۵ اسلاید فهرست مطالب تعریف تکیه اهمیت تکیه ویژگی‌های بناهای اختصاصی تکیه کاربردهای تکیه تاریخچه تکیه رواج تشیع و تغییر کاربری تکیه تکیه در دوره قاجار اوج رونق تکیه‌ها فضاهای تکیه تحلیل الگوی فضایی تکیه ها تکایای موقتی بررسی نمونه های موردی: تکیه دولت بررسی نمونه های موردی: تکیه بیگلر بیگی بررسی نمونه های موردی: تکیه های بروجرد بررسی نمونه های موردی: تکیه های اصفهان بررسی نمونه های موردی: تکیه های شیراز بررسی نمونه های موردی: تکیه های تهران بررسی نمونه های موردی: تکیه های مازندران بررسی نمونه های موردی: تکیه های یزد منابع

پاورپوینت تزئینات اسلامی در معماری ايران

پاورپوینت تزئینات اسلامی در معماری ايران

 پاورپوینت تزئینات اسلامی در معماری ايران

دانلود پاورپوینت تزئینات اسلامی در معماری ايران ۴۷ اسلاید فهرست مطالب تزئین و نقش اصول کلی تزيينات در معماری ایرانی-اسلامی عناصر تزئین خوشنویسی نقوش هندسی نقوش گیاهی نور آب روش های اجرای تزيينات در معماری کاشی کاری کاشی معرّق کاشی هفت رنگی کاشی درهم (معقلّی) گچ بری آجر کاری سنگ کاری (حجاری) اجزای تزئین قاب بندی مقرنس کاسه سازی یزدی بندی کلنبو چاربخش کاربندی طاق و تویزه نگارگری منابع

پاورپوینت اصول و ضوابط طراحی پله

پاورپوینت اصول و ضوابط طراحی پله

پاورپوینت اصول و ضوابط طراحی پله

دسته بندی معماری
فرمت فایل pptx
حجم فایل ۲٫۵۱۳ مگا بایت
تعداد صفحات ۵۰
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

پـِلِّکان یا راه پله سازه‌ای است که برای ارتباط دادن دو سطح غیر هم‌سطح در ساختمان یا فضاهای دیگر بکار می‌رود و از اجزای کوچک‌تری به نام پلّه ساخته شده‌است. در حالتی که پلکان در یک فضای بسته ساخته شود به آن راه‌پله گفته می‌شود.

nبه پلکانی که به صورت نقاله‌ای و با نیروی برق حرکت کند پله برقی گفته می‌شود. از انواع دیگر پلکان می‌توان پلکان مارپیچی، پلکان تاشو (درب مخفی) و پلکان هواپیما را نام برد.

nبه طور معمول پهنای مؤثر پله‌ها و پاگردها باید حداقل دارای یک و نیم متر باشند و از دو نیم متر تجاوز نکنند. درها نباید پهنای مفید پاگردها را اشغال و محدود کنند و درهای رو به راه پله باید به طرف خروجی باز شوند. هم‌چنین بهتر است نسبت ارتفاع به عمق پاگذار ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلی‌متر باشد

اجزای پله

nبه سطح افقی پله، کف پله یا پاگذار و به سطح عمودی آن پیشانی پله گفته می‌شود. در پله‌های مسدود کف پله معمولاً نسبت به پیشانی آن حالت پیش آمده دارد تا کف پله از سطح پهنتری برخوردار باشد. به ارتفاع باز راه‌پله‌ها یعنی فضای کف تا سقف، سرگیر گفته می‌شود. بلندای یک یا چند پله از سطح کف پلکان، خیز نامیده می‌شود.

پاورپوینت های کتاب آفرینش نظریه معماری

پاورپوینت های کتاب آفرینش نظریه معماری

پاورپوینت های کتاب آفرینش نظریه معماری

دانلود پاورپوینت های کتاب آفرینش نظریه معماری ۴۴۸ اسلاید فهرست مطالب: محیط ساخته شده رویه عملی طراحی رابطه رفتار انسان و محیط ساخته شده شناخت انسان و ویژگی های محیط زندگی او نقش علوم رفتاری در تدوین مبانی نظری معماری فرایند طراحی محیط ماهیت محیط ارزش های زیبا شناختی و محیط ساخته شده بخشی از مطالب……………. ۱) بنیان نظری آفرینش نظریة معماری؛ مبنای کارکردگرایی نوین (عملکردگرایی نوین) از طراحی محیط، طراحی برای رفتار انسان نقش علوم رفتاری در طراحی محیط کاربرد نظریه: در طراحی شهری، در طراحی معماری، و….. ۲-مسائل نظری نقد نهضت مدرن معماری کارکردگرا آن قدر که معماران مدرن ادعا کرده

پاورپوینت پارامتریک

پاورپوینت پارامتریک

 پاورپوینت پارامتریک

دانلود پاورپوینت پارامتریک ۳۰ اسلاید فهرست مطالب ریشه های تاریخی تصاویر طراحی پارامتریک تعاریف پارامتریسیزم اشکالی از فرم پارامتریک هندسه در معماری پارامتریک ماکت طرح پارامتریک طراحی پارامتریک چیست؟ روش نرم افزار های پرامتریک منطق الگوریتمی فرآیند طراحی پارامتریک معماری پارامتریک فرایند طراحی خطی، پارامتریک و غیرخطی نمونه ای از طراحی های غیرخطی دانشگاه پنسیلوانیا عرصه های کاربرد سیر تحول ابزارهای پردازش

پاورپوینت نمای هوشمند

پاورپوینت نمای هوشمند

پاورپوینت نمای هوشمند

دانلود پاورپوینت نمای هوشمند ۳۳ اسلاید فهرست مطالب مقدمه ضرورت هوشمندی نما و پوسته بیرونی پوسته های هوشمند پوسته های متحرک هوشمند عملکردهای نمای هوشمند دسته بندی نماهای هوشمند طراحی نماهای هوشمند بررسی نمونه های موردی نحوه کارکرد نمای هوشمند در هوای سرد منابع

پاورپوینت مهندس سيد هادي ميرميران

پاورپوینت مهندس سيد هادي ميرميران

پاورپوینت مهندس سيد هادي ميرميران

دانلود پاورپوینت مهندس سيد هادي ميرميران ۸۲ اسلاید فهرست مطالب زندگی پیشینه آموزشی افتخارات مقالات مهم اثار مهندس هادي ميرميران: طرح احيای منطقه تاريخی تبريز – تبريز – ۱۹۹۵ طرح احيای منطقه تاريخی-فرهنگی شيراز – شيراز – ۱۹۹۳ طرح بهسازی و نوسازی مجموعه ميدان کهنه و مسجد جامع عتيق اصفهان – اصفهان – ۱۹۹۱ طرح بدنه شرقی چهارباغ اصفهان – اصفهان – ۱۹۸۹ طرح مجتمع مسکونی ايل گلی تبريز – تبریز – ۱۹۹۳ مرکز هماهنگيهای فناوريهای رياست جمهوری – تهران – ۲۰۰۱ سر کنسولگری جمهوری اسلامی ايران در فرانکفورت – آلمان – ۲۰۰۰ ساختمان مرکزی صنعت نفت ايران – تهران – ۱۹۹۸ طرح کتابخانه ملی ژاپن – کانسای کان – ژاپن – ۱۹۹۶

پاورپوینت مفاهیم اولیه معماری بیونیک

پاورپوینت مفاهیم اولیه معماری بیونیک

پاورپوینت مفاهیم اولیه معماری بیونیک

دانلود پاورپوینت مفاهیم اولیه معماری بیونیک ۱۹ اسلاید بیونیک در لغت تلفیقی از دو کلمه بیولوژی وتکنیک است. درمعنی به معنای ساختار شناختی یا استفاده از اندامهای ساختگی طبیعی است .بیونیک اولین بارتوسط یک آمریکایی به نام جک.ای.استیل در سال ۱۹۵۹به کار برده شد.روح بخشیدن به ساختمان از تمایلات معماری بیونیک است.طرفداران بیونیک بر این عقیده هستند که ساختمان باید بتواند زنده بودن خود را القا نماید.بیونیک کاران راشاید بتوان به نوعی یکی از حامیان طبیعت دانست .زیرا شعار آنها باز گرداندن زمین به طبیعت و گسشترش شهرها در فضا است………………………….

پاورپوینت نمونه خارجی مجتمع مسکونی: تحلیل و بررسی مجتمع مسکونی ویواز

پاورپوینت نمونه خارجی مجتمع مسکونی: تحلیل و بررسی مجتمع مسکونی ویواز

پاورپوینت نمونه خارجی مجتمع مسکونی: تحلیل و بررسی مجتمع مسکونی ویواز

دانلود پاورپوینت نمونه خارجی مجتمع مسکونی: تحلیل و بررسی مجتمع مسکونی ویواز ۶۶ اسلاید فهرست مطالب معرفی کلی ۵ عوامل تأثیرگذار در شکل گیری پروژه ۶ نحوه شکل گیری فرم ۱۲ سایت مجموعه ۱۵ هندسه سایت ۱۶ دسترسیها ۱۷ تراکم و سطح اشغال ۱۸ عملکرد ۱۹ راه سواره و پیاده ۲۰ دید به بیرون ۲۱ آلودگی صوتی ۲۱ نورگیری ۲۲ شیب منطقه ۲۳ خط آسمان ۲۴ حوزه های عملکردی ۲۶ فضاهای عمومی ۲۷ فضاهای نیمه خصوصی ۲۹

پاورپوینت مسجد نصیر الملک

پاورپوینت مسجد نصیر الملک

پاورپوینت مسجد نصیر الملک

دانلود پاورپوینت مسجد نصیر الملک ۳۴ اسلاید فهرست مطالب معرّفی اجمالی موقعیت جغرافیایی بنا تاریخچه توصیف معماری بنا شبستان ها مصالح به کار رفته ورودی و صحن مسجد شبستان شرقی ایوان شمالی و جنوبی طاق نمای طاق مروارید کاربری مسجد ایوان مسجد رواق مسجد اشارات متون تاریخی به مسجد نصیر الملک مرمت مسجد نصیر الملک پلان مسجد اسکیس از بنا نمایی از کل بنا سردر ورودی مسجد هشتی ورودی مسجد پشت شبستان ایوان ورودی حیاط سقف مسجد حیاط مسجد شیشه های رنگی منابع معرفی اجمالی مسجد نصیرالملک یکی از مساجد قدیمی شیراز می‌باشد. مسجد

پاورپوینت كاخ هشت بهشت اصفهان

پاورپوینت كاخ هشت بهشت اصفهان

پاورپوینت كاخ هشت بهشت اصفهان

دانلود پاورپوینت كاخ هشت بهشت اصفهان ۴۶ اسلاید قابل ویرایش فهرست مطالب: مقدمه كاخ ها و باغ هاي ايراني اصفهان – معرفي بنا تاريخچه موقعيت وضعيت فعلي معماري بنا كاربري سازماندهي فرم سازه مصالح نور