تاریخچه کاراته

تاریخچه کاراته

کاراته دارای قدمتی دو هزار ساله‌است و یکی از استادان اولیه و مبتکران این فن «بودیدهاراما» است که حدود ۵۲۵ سال قبل از میلاد مسیح می‌زیسته‌است. وی که از پیشوایان مذهبی بودایی بود، به تنهایی از هند به راه افتاد و پس از راهپیمایی چند هزار کیلومتری خود و با پشت سر گذاشتن موانع طبیعی بسیار مشکل موجود در آن زمان به چین رسید و در ایالت هون نان و معبد شائولین اقامت گزید. تعالیم بودیدهاراما شامل تمرینات شدید انضباطی و رعایت پرهیزکاری بود. وی ۹ سال رنج و ریاضت همراه با تفکر و برای این که شاگردانش نیز بتوانند در مقابل ساعت‌های طولانی تفکر و اندیشه تاب مقاومت بیاورند و نیز با زورگویانی که تعالیم مذهبی و مردان دین را سد راه خود می‌دیدند به مبارزه و مقابله برخیزند ۱۸ حرکت تمرینی را ابداع نمود که در حقیقت زیر بنای حرکات کاراته امروزی است.

کاراته امروزی شکل تکامل یافته‌ای از کمپوی چینی (بوکس چینی) که نوعی رشته سنتی در ووشو می‌باشد که در ابتدا اوکیناواته نامیده می‌شد. از هنگامی که حکومت‌های استبدادی در چین سلسله کینک ۱۶۴۴ سلسله ساتسوما در اوکیناوا به منظور جلوگیری از ورزیده شدن مخالفان و نیز تحت کنترل درآوردن مردم قانون منع استفاده از شمشیر را به مورد اجرا گذاشتند و به جمع‌آوری سلاح‌های رزمی اقدام نمودند مردم به سوی آموزش هنر مبارزه با دست خالی روی آوردند که همین امر باعث شکوفایی هرچه بیشتر کاراته شد.

در سال ۱۹۲۱ یکی از بزرگ‌ترین استادان کاراته جزیره اوکیناوا گیچین فونا کوشی ۱۸۶۸–۱۹۵۷ توانست با قدرت و ظرافت تمام کاراته را به ژاپن معرفی نماید و برخی دیگر از هنر جویان که تحت تعلیم بزرگ‌ترین استادان اوکیناوا قرار گرفته بودند، تکنیک‌های سنتی را با یکدیگر ترکیب نموده و سبک‌های متعددی از کاراته را به وجود آوردند.

کاراته

کاراته به ژاپنی: 空手نوعی هنر رزمی متعلق به جزایر ریوکیو است، جایی‌که امروز در اوکیناوای ژاپن قرار دارد. این رشته از ترکیب روش‌های جنگی بومی و محلی این منطقه معروف به ته (معنی تحت‌اللفظی: دست) پدید آمده‌است. کاراته یک هنر رزمی مبتنی بر ضربه زدن است که از ضربات مشت، لگد، زانو، آرنج و تکنیک‌های دستِ بازمانند دست چاقویی تشکیل می‌شود. در برخی سبک‌ها فنون گلاویزی، قفل مفصل، مهاری، پرتابی و ضربه به نقاط حساس نیز آموزش داده می‌شود.[۳] هنرجویان این رشته کاراته‌کا نامیده می‌شوند.

تکامل کاراته تا سده نوزدهم در جزایر ریوکیو پیش از آن که به قلمرو ژاپن ملحق شود، اتفاق افتاد. در اوایل سده بیستم در پی دورانی از تبادلات فرهنگی بین ریوکیو و ژاپن به سرزمین اصلی ژاپن معرفی شد. در ۱۹۲۲ وزارت آموزش ژاپن گیچین فوناکوشی (بنیان‌گذار کاراته مدرن) را برای نمایش کاراته به توکیو دعوت کرد. در ۱۹۲۴ دانشگاه کیو نخستین باشگاه دانشگاهی کاراته را تأسیس کرد و تا سال ۱۹۳۲ در تمام دانشگاه‌های اصلی ژاپن باشگاه‌های کاراته بر پا شده بود. در این دوران که نظامی‌گرایی ژاپنی اوج گرفته بود، نام این رشته از واژه‌ای با معنی تحت‌اللفظی «دست‌چینی» به واژه‌ای هم‌نوا با معنی «دست خالی» تغییر کرد. البته هر دو کلمه کاراته تلفظ می‌شوند. این تغییر نشانگر اشتیاق ژاپنی‌ها به معرفی این رشته به عنوان یک هنر رزمی ژاپنی بود. پس از جنگ جهانی دوم اوکیناوا یک قرارگاه نظامی مهم ایالات متحده آمریکا شد و تمرین کاراته در میان نظامیان ساکن این جزیره محبوبیت یافت.

فیلم‌های سینمایی رزمی دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ کمک زیادی به افزایش محبوبیت کاراته کردند و به گشایش باشگاه‌های کاراته در بسیاری از نقاط دنیا منجر شدند.[۶] شیگارو اگامی مدرس ارشد شوتوکان معتقد است «اکثر هنرجویان کاراته در کشورهای دیگر کاراته را فقط برای تکنیک‌های مبارزه‌ای آن دنبال می‌کنند … فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی، کاراته را به مثابه روشی جادویی برای جنگیدن معرفی می‌کنند که قادر به کشتن یا مجروح کردن حریف در یک چشم برهم زدن است … رسانه‌های جمعی یک هنر ساختگی را معرفی می‌کنند که بسیار دور از واقعیت است.»[۷] شوشین ناگامینه نیز معتقد است «کاراته را می‌توان یک نبرد درونی یا ماراتونی توصیف کرد که تمام عمر طول می‌کشد و موفقیت در آن تنها از مسیر خویشتن‌داری، تمرین سخت و ابتکارات خلاقانه میسر است.»[۸]

دانلود مقاله قوانین شطرنج فیده

قوانین شطرنج فیده

متن كامل و رسمى

قوانین شطرنج فیده شامل بازى زنده شطرنج ]بازى بر روى صفحه [ است. این قوانین در هفتاد و یكمین كنگره فیده در نوامبر۲۰۰۰ در استانبول (تركیه) به تصویب رسیده است و از اول ژوئیه۲۰۰۱ جارى خواهد بود .متن انگلیسى این قوانین، متن معتبر اصلى شمرده مىشود. در متن انگلیسى، ضمیرهاى مذكر شامل ضمیرهاى مؤنث نیز هست.[متن فارسى از متن انگلیسى ترجمه شده است.]

مقدمه

این قوانین شطرنج نمى تواند همه موقعیتهاى محتمل را كه ممكن است در بازى پدید آید شامل شود و نیز نمى تواند تمام مسایل عملى را حل و فصل كند. در حالتهایى كه دقیقاً در مواد قوانین حاضر پیش بینى نشده باشد، مى توان با بررسى موقعیتهاى مشابهى كه در قوانین حاضر مورد بحث قرار گرفته است به تصمیم صحیح رسید. در قوانین شطرنج، فرض بر این است كه داوران از صلاحیت لازم، قضاوت درست و بی طرفى كامل برخوردارند. مقرراتى كه زیاده از حد جنبه تفصیلى یابد ممكن است اختیار قضاوت را از داور سلب كند و لذا مانع آن شود كه او با مراعات انصاف، منطق و عوامل خاص به حل مسایل بپردازد.

فیده همه شطرنجبازان و فدراسیونها را به پذیرش این نظر فرا مى خواند. هر فدراسیون عضو فیده مختار است كه مقررات تفصیلى ترى را به اجرا درآورد، مشروط به اینكه:

الف) به هیچ وجه با قوانین شطرنج رسمى فیده در تعارض نباشد؛

ب) به قلمرو همان فدراسیونها منحصر شود؛

ج) براى هیچ یك از رویاروییها] مچ ها [، مسابقات قهرمانى یا انتخابى تحت پوشش فیده، یا مسابقات عنوان گیرى درجه گیرى تحت پوشش فیده اعتبار نیابد.

مقررات بازى

ماده ۱: ماهیت و اهداف بازى شطرنج

۱ـ۱. بازى شطرنج بین دو حریف انجام مى شود كه مهره هاى خود را به نوبت بر یك صفحه مربع به نام صفحه شطرنج حركت مى دهند. بازیكنِ داراى مهره هاى سفید بازى را آغاز مى كند

“نوبت حركت” بازیكن موقعى است كه حركت حریف او انجام شده باشد.

۱-۲ . هدف هر بازیكن قرار دادن شاه حریف در “معرض حمله” است به نحوى كه حریف هیچ حركت قانونى براى اجتناب از “گرفته شدن” شاه در حركت بعد نداشته باشد. بازیكنى كه موفق به این امر شود اصطلاحاً شاه حریف را “كیش و مات” كرده است و بازى را برده است. حریفی كه شاه او كیش و مات شده است بازى را باخته است.

۱-۳ . اگر پوزیسیون طورى باشد كه هیچیك از دو بازیكن نتواند احتمالاً كیش و مات كند، بازى مساوى است

ماده ۲: پوزیسیون اولیه مهره ها در صفحه شطرنج

۱ـ۲. صفحه شطرنج یك شبكه ۸×8 از ۶۴ مربع مساوى است كه یك در میان میان به رنگ روشن و تیره هستند (مربعهاى “سفید” و مربعهاى “سیاه”). صفحه شطرنج بین دو بازیكن قرار مىگیرد، به نحوى كه آخرین مربع سمت راست هر بازیكن سفید باشد.

۲ـ۲. در ابتداى بازى، یكى از بازیكنان ۱۶ مهره به رنگ روشن (مهره هاى “سفید”) دارد؛ بازیكن دیگر ۱۶ مهره به رنگ تیره (مهره هاى “سیاه” دارد).

این مهره ها عبارتند از:

یك شاه سفید

یك وزیر سفید

دو رخ سفید

دو فیل سفید

دو اسب سفید

هشت پیاده سفید

یك شاه سیاه

یك وزیر سیاه

دو رخ سیاه

دو فیل سیاه

دو اسب سیاه

هشت پیاده سیاه

۳ـ۲ . پوزیسیون اولیه مهره ها در صفحه شطرنج به صورت زیر است:

۲-۴ . هشت ستون عمودى مربعها را “ستون ” مى نامند. هشت ردیف افقى مربعها را “عرض” مىخوانند. خط مستقیمى كه از مربعهاى همرنگ بگذرد و محل تلاقى این مربعها را به هم وصل كند “قطر” نامیده مى شود.

ماده ۳: حركت مهره ها

۳-۱٫ مجاز نیست مهره اى را به مربعى حركت داد كه در اشغال مهره خودى است. اگر مهره اى به مربعى حركت كند كه در اشغال مهره حریف است، مهره حریف گرفته مى شود و از صفحه شطرنج خارج مى شود و این بخشى از همان حركت به حساب مى آید. در صورتى كه مهره اى بتواند طبق ماده هاى ۳ـ۲ تا ۳ـ۸ مهره اى را بگیرد، اصطلاحاً مىگویند آن مهره به مهره حریف حمله كرده است.

۳-۲ . فیل در قطرى كه خودش در آن قرار گرفته است به هر مربعى مى تواند حركت كند.

۳ـ۳ . رخ در ستون یا عرضى كه خودش در آن قرار گرفته است به هر مربعى مى تواند حركت كند.

۴ـ۳ . وزیر در ستون، عرض یا قطرى كه خودش در آن قرار گرفته است به هر مربعى مى تواند حركت كند.

۵ـ۳ . فیل یا رخ یا وزیر نمى تواند از روى مهره اى كه در مسیر حركتش قرار دارد عبور كند.

۶ـ۳ . اسب مى تواند به مربعهایى حركت كند كه نزدیكترین مربعها به مربع استقرار آن باشد ولى در یك عرض، ستون یا قطر واحد نباشد

۷ـ۳ . (الف) پیاده مى تواند رو به جلو و به مربع اشغال نشده اى كه بلافاصله در همان ستون در مقابل آن است حركت كند، (ب) یا پیاده در حركت نخست خود مى تواند همانند حالت الف حركت كند. یا آنكه دو مربع در همان ستون پیشروى كند، مشروط به اینكه هر دو مربع اشغال نشده باشند، (ج) یا پیاده مى تواند به مربع تحت اشغال مهره حریف كه به طور مورب در مقابل آن و در ستون مجاور باشد حركت كند و آن مهره را بگیرد. (د) اگر یك پیاده حریف در یك حركت دو مربع از مربع اولیه اش پیشروى كرده باشد، پیاده اى كه به مربع عبور این پیاده حریف حمله كرده است مى تواند پیاده حریف را بگیرد، طورى كه انگار آن پیاده حریف فقط یك مربع حركت كرده است. این گرفتن را فقط در حركت بعد از این پیشروى مى توان انجام داد و آن را گرفتن “آن پاسان “] در حین عبور[ مى نامند. (ه) وقتى پیاده اى به دورترین عرض نسبت به موقعیت اولیه اش برسد باید به عنوان بخشى از همان حركت آن را با وزیر، رخ، فیل یا اسب همرنگ آن پیاده عوض كرد. حق انتخاب بازیكن منحصر به مهره هایى نیست كه قبلاً گرفته شده باشند. این تعویض پیاده با مهره دیگر را ” ترفیع ” مى نامند و اثر مهره جدید آنى است.

۸ـ۳ . (الف) شاه مى تواند به دو صورت مختلف حركت كند، با:

پاورپوینت اصول آموزش هند بال

پاورپوینت اصول آموزش هند بال

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۵٫۳۰۳ مگا بایت
تعداد صفحات ۱۸۵
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

فصل اول
قابلیتهای ورزشی در هندبال

فصل دوم

تمرینهای مربوط به افزایش قابلیتهای ورزشی در هندبال

فصل سوم

تکنیکها و تاکتیکهای دفاع درهندبال
فصل چهارم

تکنیکها وتاکتیکهای حمله در هندبال

فصل پنجم

تمرینهای مربوط به مهارتهای پیشرفته دفاع

فصل ششم

تمرینهای مربوط به مهارتهای پیشرفته حمله

فصل هفتم

تمرینهای مربوط به مهارت پیشرفته ضد حمله

فصل هشتم

برتری یا کم شدن بازیکنان در دفاع و حمله

فصل نهم

آموزش دروازه بان هندبال

فصل دهم

وسایل ولوازم کمک آموزشی در ورزش هندبال
فصل یازدهم
اصول گرم کردن
فصل دوازدهم

تمرینهای آمادگی جسمانی برای بازیکنان هندبال

فصل سیزدهم

آمادگی روانی در ورزش هندبال

فصل چهاردهم

قوانین ومقررات هندبال

فصل پانزدهم

علایم داوری در هندبال

فصل شانزدهم

سنجش وازشیابی مهارتهای هندبال

فصل هفدهم

آزمونهای سنجش آمادگی عمومی بدنی بازیکنان هندبال

فایل پاورپوینت ۱۸۵ اسلاید

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

دانلود پاورپوینت تجزیه و تحلیل دوی سرعت و اسپک والیبال

دانلود پاورپوینت تجزیه و تحلیل دوی سرعت و اسپک والیبال

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۲٫۳۴۴ مگا بایت
تعداد صفحات ۱۶
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

استارت کوتاه: در این نوع استارت دو بلوکه از یکدیگر فاصله کمی دارند(۳۰ سانتی متر). مزایای بیو مکانیکی استارت کوتاه: مرکز ثقل بالاتر قرار گرفته، در نتیجه فرد تعادل کمتری داشته و سریع از جای خود بلند شده و اولین گام را با سرعت بیشتری برمی دارد.

معایب بیومکانیکی استارت کوتاه: چون پاهای دونده زمان نسبتاً کوتاهی با بلوکه ها در تماس است، ضربه کمتری بر بلوکه ها وارد می نمایند، در نتیجه سرعت دونده به هنگام ترک بلوکه محدود می شود.

استارت متوسط: در این نوع استارت دو بلوکه از یکدیگر ۴۰ سانتی متر فاصله دارند.

ویژگی استارت متوسط: دونده مدت زمان بیشتری بر بلوکه ها نیرو وارد می نماید و باسرعت بیشتر از بلوکه ها جدا می شود. وزن بدن روی دست ها و پاها تقسیم شده و بیشتر بر روی دست ها می باشد.

استارت بلند: در این نوع استارت دو بلوکه از یکدیگر ۵۰ سانتی متر فاصله دارند.
ویژگی استارت بلند: دونده مدت زمان بیشتری بر بلوکه ها نیرو وارد می نماید و باسرعت بیشتر از بلوکه ها جدا می شود. مرکز ثقل به زمین نزدیک شده وسطح اتکا افزایش می یابد در نتیجه جا به جایی کند تر صورت می گیرد.

شروع دوی سرعت با تنه خم و گام های متوالی زیاد، باعث غلبه بر لختی بدن شده و اندازه حرکت زیادی به دونده می دهد. تمایل بدن مستقیماً نتیجه شتاب دونده است.

بیشترین انرژی هنگام فشار رو به عقب ایجاد می شود. برای بالا بردن زانو و مرحله اتکا نیز انرژی لازم است. ورزشکاری که سریع می دود برای مقابله با هوا باید انرژی بیشتری مصرف کند. بادی که از مقابل می وزد به این مقاومت می افزاید. کفش میخی سبک و زمین های سفت بیشتر فرد را به جلو می راند.

سرعت خطی آبشارزن در جهت آبشار
چرخش بدن و ستون فقرات برای اعمال نیرو
سرعت دست در هنگام تماس با توپ
سرعت سقوط قبل از ضربه زدن به توپ
جرم دست آبشارزن
استحکام و سختی دست آبشارزن
در صد نیروی کاربردی آبشازن بر روی توپ
فایل پاورپوینت ۱۶ اسلاید
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت عوامل موثر در استعدادیابی

پاورپوینت عوامل موثر در استعدادیابی

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل pdf
حجم فایل ۲۷۵ کیلو بایت
تعداد صفحات ۲۱
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

چکیده محتوای فابل:

عوامل مهم در استعداد یابی:

شایستگی :

•محل تولد / والدین / پدر بزرگ و مادر بزرگ
•تاریخ تولد

پست :

جنبه های شخصی :

•تکنیکی
•فیزیکی
•روانی

خصوصیات فردی :

•مصمم
•متمرکز
•بااعتماد
•با عشق و علاقه
•آرام
•یک رهبر

استراتژیها :

(A) بازی مسابقه ای :

•دامنه تکنیک ها
•حریف ( حریف چقدر خوب است )
•اثر پست بازی ( در محلی بازی کند که پست مورد علاقه اش نیست )

اثر سن :

•قد
•جسارت در گروه همتا
•توجه
•تاریخ تولد و انتخاب

جثه (( در هر سن باید فرم داشته باشیم و از روی فرم بلندی ، کوتاهی و متوسط بودن قد تعیین شود )) :

•بلند ، کوتاه
•سبک وزن ، سنگین وزن
•با تناسب ، بی تناسب

سرعت رشد :

•(B) دعوت برای ارزیابی
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی در تیمهای ورزشی

پاورپوینت مدیریت و برنامه ریزی در تیمهای ورزشی

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۳۳۳ کیلو بایت
تعداد صفحات ۵۰
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : ۵۰ صفحه

مدیریت و برنامه ریزی در تیمهای ورزشی

تعریف مدیریت مدیریت فرایندی است که بوسیله آن فعالیت های فردی و گروهی در جهت هدفهای مشترک همسو و هماهنگ می شود

هیچ سازمانی از مدیریت بی نیاز نیست و لازم و ملزوم یکدیگرند. روند وظیفه ای در مدیریت برنامه ریزی
سازماندهی
هدایت
کنترل
هماهنگی برنامه ریزی برنامه ریزی پیش بینی عملیات آتی و تعیین طرق اجرای آن به منظور تأمین هدفهای سازمان است.
مثال :
برنامه ریزی فعالیتهای اعضای تیم قبل از شروع مسابقات عناصر مهم در تعریف برنامه ریزی ۱- برنامه ریزی یک جریان است یعنی مجموعه ای از اقدامات مستمر است
۲- برنامه ریزی یک امر آگاهانه است یعنی با تصمیم قبلی آغاز می شود
۳- برنامه ریزی پیش بینی یک سلسلسه اقداماتی است که باید در آینده صورت گیرد
۴- برنامه ریزی هدفهای مشخصی را که باید به آن برسیم ، دنبال می کند. اهداف برنامه ریزی ۱- افزایش احتمال رسیدن به هدف از طریق تنظیم فعالیتها
۲- تقویت جنبه اقتصادی عملیات( مقرون به صرفه بودن عملیات)
۳- تمرکز بر روی مأموریتها و هدفها و احتراز از تغییر مسیر
۴- تهیه ابزاری برای کنترل محاسن برنامه ریزی برنامه ریزی به مربیان اجازه می دهد که:
وضع موجود سازمان ( تیم) را بشناسند
منابع انسانی و امکانات مادی سازمان ( تیم) را شناسایی و آنها را در جهت هدفهای سازمان ( تیم) هماهنگ سازند
هدفهای کلی و جزیی را مشخص نمایند
بتوانند تیم و فعالیتهای آن را کنترل کنند
بتوانند تصمیمات متخذه را بخوبی اجرا نمایند. انواع برنامه ریزی بر حسب چارچوب زمانی برنامه ریزی بلند مدت
شامل هدفها و برنامه های راهبردی است که ممکن است بیش از پنج سال طول بکشد
برنامه ریزی میان مدت
محدوده زمانی بین یک تا پنج سال دارد و شامل هدفها و برنامه های کوتاه مدت است
برنامه ریزی کوتاه مدت
شامل هدفها و برنامه های عملیاتی است و فعالیتهایی را تنظیم می کند که در دوره زمانی یک سال یا کمتر انجام می شود زمان روزها نمونه برنامه یک هفته تمرین در فصل قبل از مسابقه برنامه یکساله تمرینات سرعتی در دوره بلوغ مهر آبان آذر دی بهمن اسفند فروردین اردیبهشت خرداد تیر استقامت سرعت بیشینه
( حداکثر سرعت ) حداکثر سرعت
استقامت در سرعت توان – استقامت استارت قوی و نیرومند
سرعت – توان توان – استقامت برنامه استقامت یک ساله ۲ فاز رقابتی در اواخر دوره پس از بلوغ تاریخ مهر آبان آذر دی بهمن اسفند فروردین اردیبهشت خرداد تیر مرداد شهریور مراحل
تمرین انواع
تمرین آماده سازی آماده سازی رقابت

تمرینات اختصاصی
استقامتی رقابت

تمرینات اختصاصی
استقامتی انتقال هوازی هوازی هوازی هوازی انتقال مختلط مختلط
( هوازی
و
بی
هوازی ) الگوی پیشنهادی برای تمرینات قدرتی دراز مدت ۲ ۳ ۴ ۱ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ تکنیک های برنامه ریزی عملیاتی روش نمودار گانت:
روش نمودار گانت نخستین و اساسی ترین روش تصویری در برنامه ریزی عملیاتی می باشد. این روش در خلال جنگ جهانی اول توسط هنری ال. گانت ابداع گردیده و هم اکنون نیز به عنوان یکی از بهترین روش های تصویری مورد استفاده قرار می گیرد.
این روش اصولا برای زمانبندی انجام وظایف به وجود آمده و دارای دو بعد است:
۱- محور عمودی شرح عملیات (و یا حتی وظایف) را بر حسب تقدم و تاخر انجام آنها (مراحل انجام کار) را نمایش می دهد.
۲- محور افقی نیز نشان دهنده زمان می باشد. شکل گیری ورزشی تخصصی شدن اوج اجراء آشنا سازی مراحل تمرین فراگیری و
کسب
مهارت تکنیکی

تاکتیکی مسابقات تمرینات هماهنگی انعطاف پذیری چلبکی مهارت های پایه خود کار شدن تکمیل تکمیل تکمیل حفظ و تداوم تاکتیک های فردی ساده ساده همه جانبه اختصاصی پیچیده و مرکب پای ریزی
تاکتیک های تیمی سرعت قدرت استقامت خطی …


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پاورپوینت هندبال

پاورپوینت هندبال

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۲٫۳۷۳ مگا بایت
تعداد صفحات ۴۳
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : ۴۳ صفحه

تهیه وکاربرد مواد آموزشی در تربیت بدنی

موضوع تحقیق: هندبال

مقدمه
تاریخچه هندبال
مشخصات زمین
دروازه
توپ
جرائم
داوران
بازیکنان مقدمه هندبال ورزش زیبا و پر تحرکی است که میلیونها انسان در سراسر جهان از زن و مـرد در سنیــن مختــلف به آن میپــردازند و از آن لذت میبــرند . آموزش وپـرورش را میتوان طلیعه دار هنــد بال در جهان به حساب آورد. در کشور ما نیز نهال جوان هندبال در این نهاد کاشــته و رشد کرد . اولین مســابقات قهـرمانی کشــور در بین مـدارس برگــزار شـد و اولـین مســابقه خارجی هنـدبال را نیز دانش آموزان ایران و کویت در اواخر سال ۱۳۴۹ در تهران برگزار کردند . توجه به ورزش هندبال به عنوان یکی از برنامه های مصوب مقاطع تحصیلی دردبیرستانهای ورزش در آموزش و پرورش از اقدامات بسیار سودمند دیگری است که جای این ورزش قهرمان ساز را در بین جـوانان بیش از پیش بـاز و توفیـق قهرمانـان ملــی آینده هنـدبال در صحنه های بین المللی را در دلها زنده میسازد زیرا قهرمانی به اوج ترقی خواهد رسید که مهارت رااز دوران خردسالی شناخته و تمرین کرده باشد. list تاریخچه هندبال بازیهایی را که میتوان به نوعی ســرچشمه هنــدبال امروزی بـه حسـاب آورد از نظــرمقــررات بازی وساختارتفاوتهای چشمگیر با آن داشته اند. به عنوان نمونـه بازی اورانیا که یونانیان باستان بازی میکردند و هومر در کتاب اودیسه خود از آن نام برده است بـازی ها رپـاسـتون که رومیـان بازی میکردند و دکتر کلادیوس گالنوس رومی بین سالهای ۱۳۰ تا ۲۰۰ بعد از میلاد مسیح ان را توصیــف کرده اسـت ویا بـازی list فانگ بال اشپیل که در اشعار والتر فون درفوگل واید (۱۲۳۰-۱۱۷۰) شاعر غزلـسرای آلمــانی آمده است همگی دارای ویژگیهـایی هستند که آنها را شکلهای قدیمی هندبال امروزی به حساب آورد .
رابـولــه ( ۱۵۳۳-۱۴۹۴) در فرانـسـه به یکی دیگـر از انواع بـازی هندبال اشاره کرده است « آنها با استفاده از دستها توپ بازی میکنند.» ویا مردم اینوبی که در گرین لند زندگی میکنند در سال ۱۷۹۳ نوعی توپ بازی را که با دست انجام میشده است توصیف کرده اند .
در کشور آلمان در سال ۱۸۴۸ هولکرنلسن مسئـوول وقت ورزش این کشور اجازه داد تا هندبال در دبیرستان اورتروپ به طوررسمی شروع وبلافاصله قوانین لازم نیز برای آن وضع گردید .
بازی هازنا در چک واسـلواکی رافائـل اشپـیل در آلمان و شکل قدیمی دست رشته در کشور ایران را نیز میتوان نمونه های دیگری که قدمت هندبال را نشان میدهند نام برد . list هندبال میدانی هنـدبال جـدیـد بـرای اولـیـن بـار در حدود اواخــر قرن ۱۹ میـلادی پا به عرصه وجود گذاشت به عنوان مثال چنـین بازی تیمی در سال ۱۸۹۷ در شهــر نایبـورگ دانـمارک رواج پیدا کـرد . کشـورهای دانـمارک آلـمان وسوئد مراکز اصلی رشد و گسترش واقعی به حساب می آیند . به احتمال زیاد متخصصان تربیت بدنی آلمانی بر پایـه بازیــهای محلی خود مـانـنـد رافـابال و کونـیـگسـبر گریال هندبال میدانی را در اواخر قرن۱۹ میلادی به عنوان یک ورزش مسـتقل پـایـه- گــذاری نمـوده انـد و از ایـن جهــت پــدران هندبال محسـوب میشونـد در کشـــور ســوئد فــرد دیگری به نــام ج. والســتروم در سال ۱۹۱۰ نوعی ورزش راکــه هنــدبال نام داشت به مردم معرفی کرد. list در سال ۱۹۱۰ یک نفر آلمانی به نــام هیــرشـمن که دبیــر کل فدراسیون جهانی فوتبـال بود در جهـت بسـط و توسـعـه هنـدبــال قدمهـای مـوثـری بـرداشت . در سال ۱۹۱۷ فـرد دیـگری به نام ماکـس هـایـزر اولـیـن مقـررات وقـوانـیـن هنـدبال را به رشـتــه تحـریـر در آورد ومعـرفی کرد. در سـال۱۹۱۹کـارل شلـنـز یک معـلـم تـربیـت بدنـی آلـمـانی در شهر برلین بازی هندبال میدانی را در زمیـنهـای بـزرگ هـوای آزاد در قاره اروپا توسـعه داد و بعدا در مورد اصلاح و تـکـمیل مقررات …


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

تجزیه و تحلیل حرکت دو ضرب وزنه برداری (سلیمی)

تجزیه و تحلیل حرکت دو ضرب وزنه برداری (سلیمی)

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۱٫۳۶۷ مگا بایت
تعداد صفحات ۳۷
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

فاز اول اندام فوقانی بدن

مفصل:گردن

نوع انقباض:Iso

عضلات درگیر:مهره ای راسی ٫مهره ای گردنی٫نیم خاری راسی ٫راست راسی

و…………..

در مجموع ۷ فاز به صورت جدولی در ۳۷ اسلاید

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

تجزیه و تحلیل دوی با مانع

تجزیه و تحلیل دوی با مانع

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۱۰٫۵۱ مگا بایت
تعداد صفحات ۲۶
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

اهداف دوى با مانع:

پرش از روی موانع با کمترین ارتفاع وحداقل زمان.

طی نمودن مسافت مورد نظر در کمترین زمان و با بیشترین سرعت.

فایل به صورت جدولی و با زبان لاتین در ۲۶ اسلاید تهیه شده است و دارای ۵ فاز برای بررسی حرکت میباشد….
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

روش تدریس تربیت بدنی

روش تدریس تربیت بدنی

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۳٫۵۹۳ مگا بایت
تعداد صفحات ۱۵۲
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

شرح وظایف پست سازمانی دبیر تربیت بدنی:

۱-ملبس بودن به لباس كامل ورزشی
۲-تهیه وتنظیم طرح هفتگی ،ماهانه وفصلی تربیت بدنی در چارچوب دستورالعملهای مربوطه
۳-اجرای فعالیتها وتمرینات ورزشی در جهت برطرف كردن ضعفها وناهنجاریهی بدنی دانش آموزان
۴-اجرای مجموعه برنامه های بدنسازی جهت تقویت قابلیتهای جسمانی وافزایش آمادگی عمومی بدنی دانش آموزان
۵-اجرای برنامه های ورزشی ویژه مراسم
۶-تشكیل انجمن ورزشی به كمك مدیر مدرسه
۷-برگزاری مسابقات داخل آموزشگاه
۸-تشكیل تیمهای ورزشی منتخب آموزشگاه وشركت در مسابقات شهرستان
۹-همكاری در امور فوق برنامه تربیت بدنی
۱۰-تمرین تیمهای ورزشی مدرسه برای شركت در مسابقات
۱۱-ارائه پیشنهادات مفید به مسئول تربیت بدنی در جهت بالا بردن كیفیت برنامه های تربیت بدنی
۱۲-همكاری با مسئول تربیت بدنی منطقه یا شهرستان دربرگزاری مسابقات
۱۳-پیش بینی وبرآورد وسایل ورزشی وپیگیری برای تعمیر وسایل وراه اندازی اماكن وزمینهای ورزشی
۱۴-حفظ ونگهداری وسایل وامكانات ورزشی
۱۵-اجرای دقیق ارزشیابی درس تربیت بدنی برابر دستورالعملهای مربوط
فصل اول
اهداف تربیت‌بدنی و ورزش در مدارس‌

فصل دوم‌
برنامه‌ریزی درس تربیت‌بدنی و ورزش در مدارس‌

فصل سوم‌:

شناخت خصوصیات و ویژگیهای رشدی دانش‌آموزان‌

فصل چهارم
محتوای درس تربیت‌بدنی در مدارس

فصلپنجم

اصول برنامه‌نویسی كلاسهای تربیت‌بدنی‌

فصل ششم

روشهای تدریس درس تربیت‌بدنی در مدارس‌

فصل هفتم
ارزشیابی و نمره‌دادن در تربیت‌بدنی

فصل هشتم
برنامة تربیت‌بدنی ویژه در مدارس

فایل پاورپوینت ۱۵۲ اسلاید

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

رابطه توسعه پایدار با ورزش

رابطه توسعه پایدار با ورزش

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۱۱۸ کیلو بایت
تعداد صفحات ۲۳
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

توسعه پایدار چیست؟

توسعه پایدار یا SUSTAINABLE DEVELOPMENT)) در حقیقت ایجاد تعادل میان

توسعهومحیط زیست است.

در سال ۱۹۰۰ برای نخستین بار نام توسعه پایدار در گزارش سازمان جهانی

حفاظت ازمنابع طبیعی آمد که این سازمان در گزارش خود با نام استراتژی حفظ

منابع طبیعی اینواژه را برای توصیف وضعیتی به کار برد که توسعه نه تنها برای

طبیعت مضر نیستبلکه به آن ها نیز کمک میکند.

یکی از مهم ترین رویدادهای بین المللی که در زمینه توسعه پایدار وجود دارد

نشست جهانیتوسعه ی پایدار (WSSD) است که در این نشست توافق هایی

در زمینه ی توسعه ی پایدارمیان شرکت کنندگان انجام میشود.

رابطه توسعه پایدار و توسعه انسانی

هدف توسعه انسانی پرورش قابلیت های انسانی میباشد.

توسعه ی پایدار به عنوان یک فرآیند در حالی که لازمه ی بهبود و پیشرفت است

اساسبهبود وضعیت و رفع کاستی های اجتماعی و فرهنگی جوامع پیشرفته را

فراهم می آورد.

توسعه پایدار سعی دارد به ۴ نیاز اساسی پاسخ دهد:

نیازهای اولیه زیستی انسان-دست یابی به عدالت اجتماعی

خود مختاری و تنوع فرهنگی-حفظ یگانگی اکولوژیکی

و……………………

اثرات اقتصادی برگزاری رویداد ورزشی در کشورهای مختلف

اثرات اقتصادی بازی‌های المپیک به ساختار اقتصادی کشورهای میزبان بستگی

دارد کشورهایی مانندژاپن و کره‌جنوبی در زمان برگزاری این بازی‌ها، سرگرم

توسعه بودند، به این ترتیب سرمایه‌گذاری‌هایعظیمی که در این کشورها و در

شهرهای میزبان صورت گرفت، در حقیقت صرف توسعه شد و به رشداقتصادی

انجامید اما کشورهایی مانند اسپانیا، آمریکا، استرالیا و یونان زمانی میزبان این

بازی‌ها شدندکه توسعه یافته بودند به همین خاطر است که بازی‌های المپیک در

این کشورها سود اقتصادی چندانی بهدنبال نداشت به این ترتیب کشورهای در

حال توسعه می‌توانند با برگزاری بازی‌های المپیک، اقتصادخود را از فرش به

عرش برسانند، اما اقتصادهای پیشرفته تنها با هزینه‌های اضافی مواجه خواهند

شد.

ژاپن با المپیک به دومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شد.

بررسی ها نشان می دهد ژاپنی ها در سال ۱۹۶۴ موفق شدند المپیک را در

توکیو برگزار کنند آنهانخستین کسانی بودند که روی سرمایه گذاری عمومی

تاکید کردند دولت نیز در آن سال المپیک را یکیاز مهم ترین محل های کسب

درآمد معرفی کرد. به این ترتیب خیلی سریع برنامه ساخت و ساز و بهبود

خدمات و حمل و نقل در دستور کار قرار گرفت.

مطالعاتی که بعدا در مورد اقتصاد ژاپن صورت گرفت نشان داد نرخ رشد سالانه

تولید ناخالص داخلیژاپن پس از برگزاری المپیک روند افزایشی چشمگیری گرفت

و از ۱۰٫۱درصد به ۲۶٫۱درصد رسید.

رشد تولید ناخالص داخلی این کشور از بسیاری کشورهای توسعه یافته غربی

نظیر فرانسه و آلمان نیزبیشتر شد به این ترتیب می توان ادعا کرد بازی های

المپیک، ژاپن را به دومین اقتصادی بزرگ جهانتبدیل کرد از این رویداد حتی با

عنوان «انفجار توکیو» نیز یاد می کنند.

فایل پاورپوینت ۲۳ اسلاید

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

تجزیه و تحلیل سرویس تنیس رافائل نادال

تجزیه و تحلیل سرویس تنیس رافائل نادال

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۵۵۲ کیلو بایت
تعداد صفحات ۲۲
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

اهرم:سوم(دو سر دوم)

محور:fron

سطح:sag

عضلات درگیر:بخش قدامی دلتوئید، بخش ترقوه ای سینه ای بزرگ، غرابی بازویی، سر کوتاه دوسر

انقباض:con

حرکت:flex

مفصل درگیر:شانه راست

مورد بالا مربوط به سطر اول از ۴ سطرجدول فاز ۱-۱ میباشد.

جداول دیگر هم اینگونه و به صورت جزیی حرکت را بررسی کرده اند.

فایل پاورپوینت به صورت جدولی دارای ۲۰ جدول و کلا ۲۲ اسلاید جدولی

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

پاورپوینت تمرینات و اصول بدنسازی مربوط به درس علم تمرین

پاورپوینت تمرینات و اصول بدنسازی مربوط به درس علم تمرین

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۲٫۳۹۲ مگا بایت
تعداد صفحات ۸۷
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

چگونگی تمرینات در دوران تفکیک

مهمترین مساله در دوران تفکیک عضلانی و کاهش وزن افزایش تمرینات ایروبیک است.البته انجام تمرینات ایروبیک به طور روزانه برای بدنسازان چندان مفید نیست.تکرارهای مناسب در این دوره بین ۱۰تا ۱۵ است

•تعداد تکرارها در ورزش بدنسازی بین ۵ الی ۲۵ است . البته گاهی اوقات برای عضلات ساق و شکم ۳۰الی ۵۰ تکرار نیز انجام میشود.به طور عمومی میتوان گفت در دوران حجم باید تکرارهابین ۵ الی ۱۲ و در زمان تفکیک عضلانی بین ۱۰الی ۲۵ باشند.

در زیر نمایی از اسلاید را می توانید ببینید:

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

پاورپوینت برندسازی شخصی در ورزش بایدها و نبایدها

پاورپوینت برندسازی شخصی در ورزش بایدها و نبایدها

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۱٫۷۶۱ مگا بایت
تعداد صفحات ۶۳
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : ۶۳ صفحه

۱ برندسازی شخصی در ورزش: بایدها و نبایدها ۱۰۰۰،۰۰۰۰،۰۰۰۰،۰۰۰ ریال
=
؟ ۳ ۱۰۰۰،۰۰۰۰،۰۰۰۰،۰۰۰ ریال
=
یک اسم ۴ ۵ ۶ احساس شما از شنیدن نام باشگاه فوتبال رئال مادرید چیست؟
اولین چیزی که به ذهن‌تان می‌رسد چه چیزی است؟ ۷ ۸ ۹ برند برند در واقع جایگاهی است که شما در ذهن مشتریان دارید و هرچه این جایگاه قوی تر و مستحکم تر باشد موفقیت شما بیشتر خواهد بود.
۱۰

برندسازی دانشی است که با برتری دادن به یک نام تجاری یا برند باعث افزایش اعتبار و شهرت آن در بازار رقابت میشود

۱۱ انواع برندسازی در ورزش ۱۲ برند یک مکان ورزشی ۱۳ برند شهر و استان ۱۴ برند یک باشگاه ورزشی ۱۵ برند یک شرکت ورزشی ۱۶ برند یک شخص ۱۷ برند سازی شخصی چیست؟ ۱۸ ۱۹ برند سازی شخصی چیست؟ برند شخصی افراد عبارت از ادراک ذهنی مخاطبان از ویژگی‌ها، تجربیات و شایستگی های یک شخص است. ۲۰ برند شخصی نشان دهنده ارزشها، توانایی ها و اقداماتی است که شما طرفدار آنها هستید ۲۱ انواع برند شخصی مدیران ورزشی
سیاسیون ورزشی
اساتید علوم ورزشی
دانشجویان علوم ورزشی
مربیان
داوران
ورزشکاران حرفه ای ۲۲ حقایقی در خصوص برند شخصی ۲۳ برند شخصی ساختنی است
۲۴ شما نسازید، می سازند ۲۵ برندسازی شخصی، راهی طولانی می طلبد ۲۶ در برندسازی شخصی موفق، ابتدا مردم به سمت شخص می‌آیند و نه اینکه شخص به سمت مردم برود.
۲۷ شما همانند یک محصول می باشید ۲۸ از بین بردن فاصله، میان آنچه ارائه می‌شود و آنچه در واقع هستیم‌
29 برندسازی شخصی، با ایستادن کنار افراد صاحب نام و صاحب برند،‌ تفاوت دارد. ۳۰ ۷ گام برای برند سازی شخصی ۳۱ ۱٫ خودتان را کشف کنید ۳۲ ۳۳ ۲٫ یک گوشه دنج در بازار بیابیم ۳۴ ۳٫ برند خود را بسازید
۳۵ ایجاد برند سازی معادل ایجاد یک کسب و کار است
اولین
تنهاترین
متفاوت ترین ۳۶ ۴٫ کانال های ارتباطی خود را بیابید ۳۷ ۵٫ محتوی سازی کنید ۳۸ ۶٫ شبکه‌سازی کنید
۳۹ ۴۰ ۷٫ به پیام ها گوش دهید و کنترل کنید ۴۱ برند ورزشکاران حرفه ای ۴۲ یک مدل برند سازی متجانس

برند شخصی- باشگاهی = برند شخصی * آ + برند باشگاهی * ب
۴۳ یک تحقیق ۴۴ ۴۵ عوامل اثرگذار بر تصویر برند ورزشکاران حرفه ای عوامل داخل زمین
عوامل خارج زمین ۴۶ عوامل داخل زمین رفتار جوانمردانه ۴۷ عوامل داخل زمین مهارت
۴۸ عوامل داخل زمین سبک رقابت
۴۹ عوامل داخل زمین پیروزی ها
۵۰ عوامل خارج زمین جذابیت ۵۱ عوامل خارج زمین داستان زندگی ۵۲ عوامل خارج زمین اعتماد ۵۳ عوامل خارج زمین ارتباطات ۵۴ عوامل خارج زمین مسئولیت اجتماعی ۵۵ ۵۶ ماحصل موضوع برندسازی شخصی یعنی احساس و ادراک دیگران از ما
درک حقایق موجود برندسازی شخصی


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

پاورپوینت ارگونومی در حمل دستی بار و اختلالات اسكلتی و عضلانی ناشی از كار

پاورپوینت ارگونومی در حمل دستی بار و اختلالات اسكلتی و عضلانی ناشی از كار

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۱٫۰۸۲ مگا بایت
تعداد صفحات ۲۵
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : ۲۵ صفحه

ارگونومی در حمل دستی بار و اختلالات اسكلتی و عضلانی ناشی از كار شانه درد شانه درد عواملی که باعث بروز شانه درد میشوند عبارتند از:

۱-انجام كار تكراری درارتفاع بالاتر از سر و شانه

۲-وارد آوردن نیرو و انجام كار، زمانی كه بازو و دستها
كاملا از بدن دور شده و فاصله گرفته

۳-بلند كردن بارهای سنگین به دفعات زیاد در زمان طولانی كمر درد چكیده ای در مورد كمر درد با توجه به اینكه یكی از شایعترین بیماریهای شغلی بیماریهای عضلانی اسكلتی است و از بین این گروه از بیماریها كمر درد شایعترین می باشد لذا پرداختن به این بیماری از چند نظر ارزشمند می باشد از جمله:
كمر درد باعث غیبت از كار و بدنبال آن كاهش بهره وری شده
كمر درد باعث تحمیل هزینه اضافی جهت تشخیص و درمان
كمر درد باعث ناتوانی فرد در انجام کارهامی شود. ریسك فاكتورهای آسیب به كمر ریسك فاكتورهای حاد
بیشتر عوامل تروماتیك بوده مانند لیز خوردن، لغزیدن، افتادن، تصادف،زندگی بی تحرك كه گاهی مجبور به جابجائی اجسام باشیم. فشارهای سنگین روی كمر،روش نامناسب حمل اجسام
ریسك فاكتورهای مزمن
داشتن وضعیت نامناسب ستون فقرات هنگام كار، انجام نامناسب حمل اجسام كه همراه با جابجائی مكرر باشد بعلاوه سابقه ژنتیكی و تطابق فیزیكی فرد كه بتواند روی سلامت ستون فقرات اثر بگذارد راههای كاهش ریسك فاكتورهای كمر درد اصلاح شرایط جابجائی اجسام
خوداری از قرار دادن اجسام در ارتفاعات خیلی بالا و خیلی پایین
كاهش وزن و اندازه اجسام
گذاشتن دسته برای اجسام
حذف حركات چرخشی و خم شدن به هنگام جابجائی اجسام
در صورت لزوم استفاده از جابجا كنند ه های مكانیكی
رعایت اصول جابجائی اجسام (بلند كردن)
نزدیك كردن جسم به بدن تا حد امكان
خم كردن زانوها حفظ انحنای كمر هنگام جابجائی
خوداری از چرخش و خم شدن به اطراف هنگام جابجائی
خوداری از حركات جهشی و سریع هنگام جابجائی اجسام
استفاده از كمك كننده های مكانیكی برای جابجائی اجسام سنگین یا حجیم
كاهش ریسك فاكتورهای كمر درد در خانه
نگهداری ستون فقرات در وضعیت نرمال در هنگام انجام كارهای شخصی مانند ریش تراشیدن، مسواك زدن، حمام بچه ، تعمیر ماشین، بیل زدن باغچه و غیره
رعایت اصول جابجائی اجسام،استفاده از كمك كنند مكانیكی، كمك از افراد دیگر برای جابجائی اجسام
بلند کردن صحیح بار اگر کمی فکر کنید می توانید کمرتان را نجات دهید نزدیک به بار بایستید زانوهایتان را خم کنید (کمرتان راست ) اجازه دهید نیروی پاهایتان ، بار را بلند کند برای بلند کردن اشیاء سنگین یا اشیائی که شکل نامناسب دارند درخواست کمک کنید از تجهیزات موجود برای بلند کردن و جابجایی بار استفاده کنید قبل از بلند کردن بار در مورد نحوه بلند کردن و جابجایی آن فکر کنید آیا می دانید در اثر بلند کردن بار چه نیروی به کمر شما وارد می شود ؟
فرض کنید کمر شما یک الاکلنگ است و تکیه گاه آن در وسط قرار دارد .
در این صورت برای بلند کردن یک شئ ۱۰ پوندی در طرف دیگر الاکلنگ فقط ۱۰ پوند نیرو لازم است . کمر شما همانند تکیه گاه الاکلنگ عمل می کند با نسبت ۱۰ به ۱ .
یعنی برداشتن یک شئ ۱۰ پوندی فشاری در حدود ۱۰۰ پوند بر کمر وارد می کند .
اگر شما تکیه گاه را به یک طرف حرکت دهید ، نیروی بیشتری برای بلند کردن همان بار نیاز است . حال اگر شما میانگین وزن بالا تنه خود ( ۱۰۵ پوند ) را در نظر بگیرید ، بلند کردن شئ ۱۰ پوندی فشاری در حدود ۱۱۵۰ پوند بر کمرتان وارد خواهد کرد . غلط صحیح نحوه صحیح بلند كردن بار
زانو هایتان را خم كنید نه كمرتان را .
این كار باعث می شود شما بار را با نیروی پاهایتان بلند كنید نه نیروی كمر.
نحوه صحیح بلند كردن بار
بار را بغل كنید.
تا حد ممكن بار را به بدنتان نزدیك كنید و به تدریج پاهایتان را صاف كنید تا به حالت ایستاده در آئید.

نحوه صحیح بلند كردن بار از چرخش بدن خود داری كنید.
چرخش بدن باعث می شود بار بیشتری بر كمر وارد شود و منجر به صدمه جدی شود.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

پاورپوینت ارگونومی و ورزش

پاورپوینت ارگونومی و ورزش

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۱٫۰۰۷ مگا بایت
تعداد صفحات ۴۹
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : ۴۹ صفحه

ارگونومی و ورزش باید گفت که ۳۲ درصد مردم بیش از ۱۰ ساعت را در روز، به صورت نشسته سپری می ‌‌کنند و نیمی از آنان حتی برای صرف ناهار نیز،میز خود را ترک نمی‌ کنند و دو سوم مردم زمانی که از کار به منزل باز می ‌گردند، باز هم می ‌نشینند.
نرمش در هنگام استراحت و بین کار سودمند است . ( برای رفع خستگی می توان از حرکات کششی استفاده نمود ) . برای کاهش خستگی چشم باید هر چند مدت یک بار به نقطه ای در فواصل دور نگاه کنید . در هنگام کار با رایانه اگر بدن کشیده باشد و سر بالا نگاه داشته شود و شانه ها آویزان باشد بالا تنه در راحت ترین حالت قرار خواهد گرفت ، چرا که بد نشستن انجام کار را سخت تر کرده و منجر به خستگی ماهیچه ها و ایجاد عوارض می شود . برای به حداقل رساندن فشار بر روی گردن و کمر ، استفاده از گیره های اوراق یا کاغذ گیر لازم است .
حرکات ورزشی که داخل اتاق کار یا میز کامپیوتر: ۱) در حالت كاملاً صاف بنشینید. دست ها در كنار بدن قرار بگیرند. به آرامی هر دو شانه را بالا ببرید. ۵ ثانیه مكث كنید و سپس شانه ها را رها كنید. این حركت را ۵ مرتبه تكرار كنید. ۲) در حالت كاملاً صاف بنشینید. دست ها در كنار بدن قرار بگیرند. به آرامی هر دو شانه را ۵ مرتبه به جلو بچرخانید و سپس ۵ مرتبه به عقب بچرخانید. ۳) در حالت كاملاً صاف بنشینید:
ب- هر دو دست را به صورت كشیده در طرفین خود بگیرید و انگشتان و مچ را باز و بسته كنید.( (۵ مرتبه) ج- هر دو دست را به صورت كشیده در بالای سر خود بگیرید و انگشتان و مچ را باز و بسته كنید.(۵ مرتبه) ۷- سر را از حالت كاملاً صاف در راستای بدن به آرامی به عقب خم كنید، طوری كه احساس كشیدگی در جلوی گردن كنید. ۵ ثانیه مكث كنید و به حالت اول برگردید. ۸) در حالت كاملاً صاف بنشینید. عضلات شكم را منقبض كنید (شكم را داخل بكشید). ۵ ثانیه مكث كنید. این حركت را ۵ مرتبه تكرار كنید. ۹) در حالت كاملاً صاف بنشینید. پای راست را از روی زمین بلند كنید و مستقیم در راستای ران نگه دارید. ۵ ثانیه مكث كنید (۵ مرتبه). حركت را با پای چپ تكرار كنید. ۱۰) بایستید و دست ها را در گودی كمر بگذارید. به آرامی و فقط ۱۰ درجه به عقب خم شوید و قفسه سینه را باز كنید. ۵ ثانیه مكث كنید و به حالت اول برگردید. (۵ مرتبه) سپس ۳ تا ۵ نفس عمیق بكشید و به كار خود ادامه دهید. در صورتی که مراحل بالا را رعایت نکردید و دچار درد شدید بهترین راه استراحت، ماساژ ملایم نواحی درگیر، ریلكس كردن عضلات و آرامش است.
ورزش در محیط کار ورزش دست ورزش جهت پشت و شانه ورزش جهت اپراتوران کامپیوتر هر یکساعت یکبار این ورزشها را انجام دهید و گاه گاهی از جای خود بلند شودید و در طول اتاق قدم بزنید … … راههای پیشگیری از کمردرد در کارهای که به صورت ایستاده انجام می شود راههای پیشگیری از کمر درد در محیط کار راههای پیشگیری از کمر درد در محیط کار سایر راههای پیشگیری از کمر درد راههای پیشگیری از کمر درد در خانه ورزش سر و گردن NECK FLEXION: ACTIVE RANGE MOTION

:NECK EXTENSION Active Range of Motion
NECK LATERAL FLEXION: ACTIVE RANGE OF MOTION NECK FLEXION: GRAVITY RESISTANCE
NECK EXTENSION: GRAVITY RESISTANCE
NECK LATERAL FLEXION: GRAVITY RESISTANCE
NECK FLEXION: HAND RESISTANCE NECK EXTENSION: HAND RESISTANCE
NECK ROTATION: Hand Resistance
NECK FLEXION: Hand Assisted
NECK EXTENSION: Hand Assisted NECK LATERAL FLEXION: Hand Assisted NECK FLEXION: PILLOW EXERCISE NECK EXTENSION: PILLOW EXERCISE


توجه: متن بالا فقط محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

پاورپوینت پاس و حمایت در فوتبال

پاورپوینت پاس و حمایت در فوتبال

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۸۶۳ کیلو بایت
تعداد صفحات ۸
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : ۸ صفحه

بنام خدا پاس و حمایت در فوتبال وظایف مربیان ۱- مربی باید بازیکن تربیت کند ۲- فاکتورهای تکنیکی – تاکتیکی – روانی وآمادگی جسمانی را در بازیکنان تقویت کند ۳- مدیریت بر کار تیم و باشگاه داشته باشد ۴- مدیریت باید از همه جهات پسندیده باشد تعریف پاس پاس تکنیک یا عملی است که فوتبالیستها به کمک آن بین خودشان ارتباط برقرار میکنند
برای اجرای یک پاس خوب سه فاکتور اساسی لازم داریم
۱- شرایط بدنی – سرعت – تعادل – هماهنگی وچابکی
۲- تکنیک پاس را بلد باشد وخیلی خوب انجام دهد
۳- قابلیت روانی بازیکن در جریان نود دقیقه بازی که باید به آن تسلط داشته باشد دید و تشخیص و اعتماد به نفس لازم همراه حس برتری طلبی و انضباط تیمی مهم است چند فاکتوراساسی ۱- تکنیک آنقدر در بازیکن باید تقویت شود که به سطح مهارت برسد
۲- درک بازی وآگاهی نسبت به پیرامون خود –بهره هوشی
۳- سخت کوشی – تلاش و شخصیت قهرمانی
۴- سرعت ( قابلیت جسمانی و قابلیت ذهنی مهم است ) کسیکه پاس میدهد باید موارد زیر را رعایت کند ۱- شدت وسلامت پاس – زمان و فضای مناسب


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

پاورپوینت ژیمناستیـک

پاورپوینت ژیمناستیـک

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۱٫۳۶۶ مگا بایت
تعداد صفحات ۱۶۳
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : ۱۶۳ صفحه

ژیمناستیـك فصل اول تاریخچه ژیمناستیك درمورد پیدایش و شكل گیری این رشته ورزشی تاریخ دقیقی را نمی توان مشخص نمود . ولی بدون تردید پیدایش و شكل گیری آنرا می توان به قبل از میلاد مسیح نسبت داد. ریشه كلمه ژیمناستیك كه یك واژه یونانی است كلمه گیمنوس به معنی هنر لخت می باشد . یونانیها مجموعه هایی را به نام ژیمنازیا ساخته بودند و در آنجا به تمرین می پرداختند . فیلسوفهای یونانی مانند پلاتو ، ارسطو و سقراط به ژیمنازیومها می رفتند و در آنجا علاوه بر اینكه بدنهایشان را تمرین می داند به بحث و گفتگو پیرامون فلسفه جهت تمرین فكرهایشان نیز می پرداختند . طرز فكر آنها درباره ژیمناستیك ناشی از این موضوع می شدكه آنها معتقد بودند (فكر سالم در بدن سالم است ) . در پانصد سال قبل از میلاد ایرانیان خرك حلقه اولیه را بوجود آوردند كه به عنوان یك طرح تمرینی برای سواره نظام جهت یادگیری حركات بالا رفتن ، فرود آمدن و حركات همراه با تاب خوردن برای مبارزه كردن روی اسب در طی جنگ مورد استفاده قرار می گرفت . سیستمهای ژیمناستیك كه برای قدرت بخشیدن به مبارزات نظامی اندیشیده شده بود به مقدار زیادی بوسیله رومی ها استفاده میشد . طبیعت عملی آن زمان ورزش را به جنگ تبدیل كرده بود . مانند ایرانیان رومی ها در سیركهایشان اسب سواری و ارابه رانی را در یك میدان دایره ای تمرین می كردند از این رو اصطلاح سیرك بوجود آمد . تا آغاز دوره رنسانس هیچ علاقه ای جهت پیشرفت این ورزش نشان داده نشد تا بالاخره مركورنالیس ایتالیایی كتاب مفیدی بنام هنرژیمناستیك انتشار داد و پس از این زمان ورزش ژیمناستیـك بتدریج در بیشتر كشورهای اروپایی مانند آلمان ، دانمارك ، فرانسه ، سوئیس و غیره رونق یافت . جان بیس دوی آلمانی اولین اروپایی بود كه تمرینات ژیمناستیك را بطور مدون شده تدریس كرد .پس از آن جان گوتس موتس اولین فردی بود كه كتابی بنام ژیمناستیك جدید چاپ و منتشر كرد و به پدر بزرگ ژیمناستیك معروف شد . بعد از شكست آلمانها در فرانسه فردریك لودویك یان آلمانی مصمم شد كه مردم آلمان را طی برنامه ای از نظر قوای جسمانی و روانی تقویت نماید. بنابراین با بوجود آوردن یك ژیمنازیوم در شهر برلین ، نوجوانان و جوانان را به این ورزش تشویق و ترغیب نمود . در آنجا بود كه وی وسایل پارالل ، بارفیكس ، خرك حلقه و پرش خرك را ابداع نمود . پرهنریك لینك سوئدی یكی از افراد دیگری بود كه برای گسترش ژیمناستیك زحمت كشید وی بر اجرای صحیح حركات و عملیات ورزشی در زمان معین تأكید داشت . در واقع لینك تحقیق علمی در تربیت بدنی را پایه گذاری نموده و اعتقاد داشت كه اگر فردی بخواهد با ورزش ژیمناستیك بدنش را بسازد لازم است كه او بدن انسان را از نظر آناتومی و فیزیولوژی نیز بشناسد . ورزش ژیمناستیك توسط آلمانیها به امریكـا بـرده شـد و آقـــای دادلی سارجنت در معرفی ژیمناستیك در آمریكا تلاش فراوانی كرد . در اولین دوره بازیهای المپیك كه به سال ۱۸۹۶ میلادی در آتن برگزار گردید . ژیمناستیك آقایان بعنوان یك رشته از بازیها منظور شد و متعاقب آن در بازیهای المپیك ۱۹۲۸ )آمستردام كشور هلند ) ژیمناستیك بانوان هم وارد مسابقات المپیك شد . در المپیك برلین (۱۹۳۶ ) رقابتهای ژیمناستیك به شیوه امروزی پدید آمد . مهمترین رقابتهای ژیمناستیك درسطح بین المللی عبارتند از : مسابقات المپیك.
رقابتهای قهرمانی جهان كه از سال ۱۹۵۰ با قهرمانی تیم سوئیس در هر دو قسمت زنان و مردان آغاز شده و هر چهار سال یكبار برگزار می شود .
رقابتهای قهرمانی ژیمناستیك اروپا كه در فاصله بین بازیهای المپیك و قهرمانی جهان برگزار می شود . تا قبل از دهه ۱۹۶۰ میلادی كشور اتحاد جماهیر شوروی سابق ژیمناستیك را در قبضه قدرت خود داشت . قدرتمندترین ژیمناست شوروی) ویكتور چوخارین بود( كه در المپیك های ۱۹۵۲ هلسینكی و ۱۹۵۶ ملبورن و مسابقات جهانی ۱۹۵۴ در روم قهرمان قهرمانان شد . پر فروغ ترین ستاره ژیمناستیك روسیه ویتالی شربو می باشد كه به انجام كار بزرگی همت گماشت . او برنده شش مدال طلا در المپیك ۱۹۹۲ شد و نه فقط بهترین ژیمناست مسابقات بلكه ستاره كل المپیك بیست و پنجم معرفی گردید


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

دانلود پاورپوینت تغذیه و تغذیه ورزشی

دانلود پاورپوینت تغذیه و تغذیه ورزشی

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۲۱۳ کیلو بایت
تعداد صفحات ۳۲
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

بخشی از محتوای فایل:

مهم ترین ویژگی های موجودات زنده عبارتند از:

تنفس
تولید مثل
رشد
تغذیه

تغذیه علم پاسخ گویی به سه سوال اساسی است:

•چه بخورم؟ «شناخت مواد غذایی»

•چقدر بخورم؟ «R.D.A یا مقدار مجاز و توصیه شده مصرف مواد غذایی»

•چه وقت بخورم؟ «شناخت تداخل اثر مواد غذایی بر یکدیگر»ش

شاخه های مهم علم تغذیه

.۱تغذیه عمومی «انسانی، حیوانی و گیاهی»

.۲تغذیه بالینی «تغذیه ویژه برای بیماران»

.۳تغذیه در دوران رشد «شیرخواری و رشد»

.۴تغذیه در دوران کهنسالی «نگهداری سلامت عمومی و جلوگیری از بروز کمبودهای غذایی»

.۵تغذیه ورزشی «ویژه ورزشکاران با توجه به دستگاه انرژی در گیر در فعالیت»

و…

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

پاورپوینت نقش ویتامین ها در افزایش عملکرد ورزشکاران

پاورپوینت نقش ویتامین ها در افزایش عملکرد ورزشکاران

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۱۲۵ کیلو بایت
تعداد صفحات ۲۰
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : ۲۰ صفحه

نقش ویتامین ها در افزایش عملكرد ورزشكاران
مقدمه : نحوه تغذیه در ورزشكاران با افراد عادی دارای تفاوتها و شباهتهائی می باشد
تشابه :در تغذیه پایه مشابه هستند .
تفاوت :هرورزشكار بسته به :
-نوع ورزش
-میزان فعالیت
-تعداد دفعات انجام ورزش
-و …
به تغذیه خاص خود نیاز دارد .

تعریف ویتامین : تركیباتی آلی هستند كه در بیشتر مواد غذائی به مقدار جزئی وجود دارند و هر كدام اعمال حیاتی مخصوص را در بدن انسان انجام می دهند ویتامین ها نه در تامین انرژی و نه در شكل گیری توده بدن نقش ندارند .
بلكه
بعنوان واحد های ساختمانی ضروری در تشكیل سایر مواد بكار می روند . ویتامین ها دو دسته اند
۱)محلول در آب B C كه گروه B6-B3-B2-B1 – بیوتین –اسید فولیك و B12 می باشند .
۲)محلول در چربی (K E D A )

. مقدار توصیه رژیمی ویتامین های محلول درآب برای ورزشكارانی كه حداقل ۱۵ سال سن دارند ادامه جدول مقدار توصیه شده ویتامین های محلول در چربی برای ورزشكاران بالای ۱۵ سال آیا نیاز ورزشكاران به ویتامین ها افزایش می یابد . امروزه مدارك اندكی مبنی بر افزایش نیاز ورزشكاران به ویتامین ها دردست است و مطالعاتی كه بر افزایش مصرف ویتامین ها ی خاص دلالت دارند معمولاً بر روی ورزشكارانی انجام شد ه اند كه دارای كمبود این مواد مغذی بوده اند .
بنابراین باید تاكید داشت : توصیه یا تشویق به افزایش مصر ف ویتامین ها در ورزشكاران معمولاً به دلیل وجود كمبود این مواد مغذی است كه از قبل از وجود داشته نه در نتیجه افزایش تمرینات فیزیكی تنها استثناء سه ویتامین B1 B2 B3 می باشد .
چرا كه
افزایش دریافت این سه ویتامین بر پایه دریافت انرژی روزانه است. در مورد بسیاری از ورزشكاران دریافت انرژی بطور طبیعی با مصرف انرژی مطابقت دارد . بنابراین به جز چند استثناء استفاده از مكمل خارج از رژیم غذائی توصیه نمی شود . فراموش نكنیم برخی بر این عقیده اند كه دفع عرق باعث افزایش دفع ویتامین BوC می شود. برخی معتقدند تمرین سنگین با افزایش متابولیسم در ورزشكاران باعث افزایش نیاز ویتامینها می شود.
البته
تحقیقات دفع عرقی ویتامین را رد نموده است و بطور كلی افزایش مصرف ویتامین و مینرال باعث افزایش عملكرد نمی شود .
مگر در موارد استثناء استثناء در نقش افزایش عملكرد ۱-پرش عمودی ! كه در زنان بسكتبالیست نشان داده شده است
یك نكته مهم :مطالعات نشان داده است كه ۷۵% فوتبالیستها و ۱۷% زنان ورزشكار از رژیمی استفاده می كنند كه فاقد مقادیر لازم ویتامین A می باشد .
۲- ورزشهائی با مدت كوتاه و شدت زیاد :مثلاً كشتی گیران كه رژیم آنها دارای كمبود ویتامین AوCو گروه B مانند تیامین –ریبوفلاوین و نیاسین است .
۳- كاهش وزن قبل از ورزش باعث مستعد شدن كمبود پیریدوكسین می شود . ادامه موارد استثنا – ورزشهائی با مدت طولانی و شدت متوسط :كه در این افراد مواردی چون جوانه گندم بدلیل وجود ویتامین C و Octacosanol باعث افزایش كارایی می شود همچنین اسید تینیك دارای تاثیرات بالقوه نیروزایی شناخته شده است .
۱- جریان خون پوستی را افزایش می دهد .


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل