مبانی نظری و پیشینه جو سازمانی

مبانی نظری و پیشینه جو سازمانی

دسته بندی مدیریت
فرمت فایل docx
حجم فایل ۷۷ کیلو بایت
تعداد صفحات ۲۵
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

بصورت فایل ورد

همراه با منابع

جو سازمانی

از جمله مباحثی که در ادبیات مدیریت به میزان زیادی مورد بحث و جدل بوده و در حد محدودی مورد شناخت قرار گرفته جو سازمانی است. گرچه پژوهش‌های مرتبط با جو سازمانی و تلاش برای تدوین و تبیین قابل‌قبول از حداقل ۵۰ سال قبل آغازشده است.

ادبیات ناظر بر جو سازمانی، به اعتقاد دنیسون[۱] (۱۹۹۶)، ریشه در نظریه میدانی کرت لوین (۱۹۵۱) دارد. این نظریه به شکل تحلیلی فرد را از محیط جدا ساخته است. بعدها به افراد و زمینه‌های فکری آن‌ها بیش از ساختار توجه شد؛ و همچنان در اواسط دهه ۱۹۷۰ برخی اختلافات موجود پیرامون مسائل همچون تداخل میان جو سازمانی و مفاهیم نظیر رضایت و ساختار سازمانی را برطرف ساختند. این مقالات به اعتقاد دنیسون باعث بستر سازی برای رسیدن به‌ اتفاق نظر در مورد دو رویکرد متفاوت به جو سازمانی شدند. این رویکردها عبارت بودند از: الف) اندازه‌گیری دیدگاه‌های فردی؛ ب) اندازه‌گیری چندگانه دیدگاه‌ها برای تلفیق دیدگاه‌های ادراکی و معیارهای عینی‌تر که رویکرد اولی به‌ عنوان جو روانی و رویکرد دوم به‌عنوان جو سازمانی شناخته شدند. در دهه ۱۹۸۰ پژوهشگران توجه بیشتری به مسائل مرتبط با جو، از جمله چگونگی شکل‌گیری جو سازمانی معطوف داشتند. فرایند «جذب، انتخاب و ابقا» پویایی شکل‌گیری جو بر اساس تغییر اعضاء همراه با رویکرد اجتماعی شدن به تصویر می‌کشد. رویکرد ساختار اجتماعی جو را به‌عنوان یکی از نتایج نظام ارزشی سازمان قلمداد می‌کند. مورگان و ولکوین[۲] (۱۹۹۲) رویکردهای ناظر بر شکل‌گیری جو سازمانی را تحت عناوین ساختاری، ادراکی، تعاملی و فرهنگی طبقه‌بندی کردند.

از سوی صاحب‌نظران، تعاریف و دیدگاه‌های گوناگونی در مورد جو سازمانی ارائه‌ شده است. ویژگی‌های درونی نسبتاً پایدار و احساس و ادراک جمعی افراد از آن ویژگی‌ها و خصوصیاتی هستند که موجب شده است که برخی از صاحب‌نظران، جو سازمانی و شخصیت سازمانی را یکی تصور کنند (هوی و میسکل، ترجمه: عباس زاده، ۱۳۷۱). جو سازمانی به تصورات، احساسات و ارزش‌های کارکنان در محیط کارشان اطلاق می‌شود. همین‌طور احساس تعهد نسبت به سازمان، حس اعتماد و تعلق، اعتماد به‌ نفس و وفاداری را نیز شامل می‌شود که تحت تأثیر عوامل مختلفی مانند فضای فیزیکی، قوانین سازمانی حاکم و ویژگی‌های رفتاری افراد در محیط کار قرار می‌گیرد (آلیس[۳]، ۲۰۰۰).


[۱] . Denison Daneial R

[۲] . Morgan& welkoin

[۳] . Ales

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

مبانی نظری و پیشینه تصور بدنی

مبانی نظری و پیشینه تصور بدنی

دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایل docx
حجم فایل ۸۳ کیلو بایت
تعداد صفحات ۵۰
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

بصورت فایل ورد

همراه با منابع

تصور بدنی

یکی دیگر از روش های که از سوی افراد جامعه برای انجام جراحی زیبایی صورت میگیرد و باعث اضطراب در افراد می شود تغییر در تصویر بدنی می باشد که در صورت عدم تغییر در آن منجر به اضطراب شدید، اجتناب از رویارویی با افراد از دست دادن اُمید می شود. اُمید به اختیار خود انسان است و از آنجا ناشی می شود که تصمیم بگیرد که هیچ گاه خود را کمتر از از موجودی بی همتا و مهم نپندارد. بدن انسان نخستین بخش شخصیت اوست که در تعاملات اجتماعی قابل مشاهده است و از این نظر با بخش های دیگر شخصیت متفاوت است زیرا به راحتی و تنها از راه مشاهده می تواند با سایر افراد مقایسه شود بنابراین شکل ظاهری بدن در تعاملات اجتماعی اهمیت زیادی دارد. دامنه تصویر بدنی و نگرانی از آن تا به آنجا گسترش یافته است که مشغلۀ ذهنی بسیاری از افراد، بخصوص جوانان گردیده و روزانه زمان و هزینه زیادی صرف تفکر و تغییرات ظاهری در بدن می شود (گرین، پریجارد[۱]؛ ۲۰۰۳). این امر به گونه ای است که این افراد ساعت ها در مورد تصویر بدنی خود فکر می کنند و با تغییر در آرایش و پوشیدن لباسهای متنوع و قرار گرفتن در وضعیت های خاص سعی در پوشاندن نقائص ظاهری خود دارند که بیشتر زائیده تصور ذهنی آنان از بدنشان است (اسکلافانی[۲]، ۲۰۰۳). رضایت از تصویر بدنی در بین جوانان، مستلزم رضایت از پنج عامل بدنی می باشد:۱٫تناسب اندام ۲٫زیبایی ظاهر۳ .سلامت بدنی ۴٫پاکیزگی بهداشت و زیبایی پوست ومو ۵٫توانایی کنترل وزن (مارش[۳]، ۲۰۰۴) و نارضایتی از این تصویر بدنی پیامدهایی چون اضطراب، افسردگی، انزوای اجتماعی، اختلالات روانی، تضعیف خودپنداره و عزت نفس را در پی خواهد داشت (برونل[۴]، ۱۹۹۱) . از نظر الکساندر مات و لامسون [۵](۲۰۰۴)، تصویربدنی به عنوان یک ساختار چند بُعدی قابل تغییر است. مطالعات گسترده در چند سال اخیر روی تصویر بدنی این توافق را در بین عده زیادی از محققان به وجود آورده که تصویر بدنی مسأله ای چند بعدی بوده و در بر گیرنده مؤلفه های ادراکی، نگرشی و رفتاری است.

تصویر بدنی بیانگر نگرش فرد از خود همراه با احساسات و افکاری است که می توانند تغییر دهنده رفتار او در شرایط گوناگون ودر جهات مثبت یا منفی باشد. این تصویر ذهنی می تواند تحت تأثیر عواملی چون رشد جسمانی، تعاملات فرد با محیط اجتماعی، سوانح، آسیب جراحات بدنی قرار گیرد و نگرانی از تصویر بدنی را در فرد ایجاد کند (سوگار[۶]، ۲۰۰۰).

ظاهر یکی از بخش های مهم خودپنداره و از این رو تصویر بدنی است. مدیریت ظاهر نه فقط شامل تفکر دربارۀ چگونگی قیافۀ شخصی، بلکه شامل فعالیت هایی برای نمایش قیافه نیز می شود. کیسر[۷](۱۹۹۷)، معتقد است هر نوع تفکر و فعالیتی که به خریداری و پوشیدن لباس و نیز فرایند های تغییر بدن، مانند رژیم غذایی، جراحی منجر شود به عنوان بخش های مدیریت ظاهر در نظر گرفته می شود. رود و لنون (۱۹۹۴) اعتقاد دارند که رفتارهای مرتبط با مدیریت ظاهر شامل رژیم غذایی، ورزش پرورش اندام، جراحی، استفاده از وسایل آرایشی و زیبایی و انتخاب لباس هایی برای بالا بردن ظاهر فردی می باشند.

از نظر سندز[۸](۲۰۰۱)، تصویر بدنی بر اساس یک ساختار چند وجهی مفهوم سازی می شود در واقع تصویر بدنی مفهوم پیچیده ای است که در بردارنده عوامل بیولوژیکی روانشناسی درونی و عوامل اجتماعی خارجی است. نتایج پژوهش های چند دهۀ گذشته نشان می دهد که عده زیادی از افراد جامعه به خصوص جمعیت مونث در پی تغییر در تصویر بدنی خود هستند (مکابی و ریکاردلی[۹]، ۲۰۰۱).

مفهوم تصور بدنی برای اولین بار توسط شیلدر[۱۰] در سال (۱۹۵۰) مطرح شده وی تصور بدنی را با یک چشم انداز روانشناسانه این گونه تعریف نموده است « تصویری از بدنمان که در ذهنمان شکل می دهیم و شیوه ای که بدن برایمان آشکار می شود، تصویر بدنی یک فرآیند شناختی صرف نیست بلکه خواسته ها، نگرش های عاطفی و کنش متقابل با دیگران را منعکس می کند.» این اشتغال ذهنی باعث می شود که افراد زمان و هزینه زیادی را صرف تغییر در ظاهر خود کنند.


[۱].Green&Prithard

[۲].Sclafani

[۳].Marsh

[۴].Bronell

[۵].Alexander Mott & Lumsden

[۶].Sugar

[۷].Kaiser

[۸].Sands

[۹]. Mccabe & Riccardelli

[۱۰].Shilder

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

مبانی نظری و پیشینه تجارت الكترونیكی

مبانی نظری و پیشینه تجارت الكترونیكی

دسته بندی اقتصاد
فرمت فایل docx
حجم فایل ۲۷۹ کیلو بایت
تعداد صفحات ۳۴
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

بصورت فایل ورد

همراه با منابع

تجارت الكترونیكی

تجارت الكترونیكی به معنای انجام دادن مبادلات تجاری از طریق شبكه به ویژه اینترنت است (راتناسینگام[۱]، ۲۰۰۵). تجارت الكترونیكی از داشتن یك سایت اینترنت فراتر می رود و شامل سفارش دادن، انجام دادن مناقصات كاریابی و كارمندیابی و مبادله اطلاعات است كه با استفاده از فناوری های اطلاعات صورت می‏ گیرد. در تجارت الكترونیكی، پول می تواند هم به روش سنتی و هم به روش الكترونیكی پرداخت شود. بسیاری از بازرگانان الكترونیكی، سیستم های پرداخت مختلفی را به مشتریان خود پیشنهاد می كنند (لویر[۲]، ۲۰۰۳). مهم ترین مسأله در سیستم های پرداخت الكترونیكی تأكید بر امنیت است (توربان[۳]، ۱۹۹۹).

تجارت الكترونیكی فرصت های مهمی برای شركت ها ایجاد كرده كه از طریق آن شركت ها می‏ توانند سهم بازار خود را گسترش دهند و در بازار بین المللی وارد شوند. این با كم ترین هزینه و حداقل سرمایه گذاری قابل اجرا است. در دنیای تجارت الكترونیكی، شركت ها از این امكان برخوردار هستند كه هم با تهیه كنندگان و هم با مشتریان بیشتر ارتباط برقرار كنند كه از طرفی منجر به افزایش فروش و از سوی دیگر منجر به دسترسی به منابع بیشتر با قیمت های مناسب و هزینه كم تر می شود (راتناسینگام ، ۲۰۰۵).


[۱] – Ratnasingam

[۲] – Levier

[۳] – Turban

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

مبانی نظری و پیشینه بهره وری

مبانی نظری و پیشینه بهره وری

دسته بندی مدیریت
فرمت فایل docx
حجم فایل ۵۸ کیلو بایت
تعداد صفحات ۲۸
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

بصورت فایل ورد

همراه با منابع

بهره ­وری

یکی از اهداف هر سازمان، دست ­یابی به بهره ­وری است. برای رسیدن به این هدف، راهی جز توسل به نوعی دیدگاه سیستمی، بومی و کاربردی وجود ندارد. موفقیت­ های چشمگیر دهه­ ی اخیر سازمان­ هایی با حداقل امکانات از یک سو و شکست سازمان­ هایی با بهترین توانایی ­های مادی از سوی دیگر بیانگر نقش قابل توجه عوامل غیر مادی و معنوی در موفقیت آن ها بوده است (اسکولتز[۱] و اسکاتز[۲]، ۱۹۹۸).

بهبود بهره‌وری موضوعی بوده كه از ابتدای تاریخ بشر و در كلیه نظامهای اقتصادی و سیاسی مطرح بوده است (كریمی و پیراسته، ۱۳۸۳). اما تحقیق درباره چگونگی افزایش بهره‌‌وری بطور سیستماتیك و در چارچوب مباحث علمی تحلیلی از حدود ۲۳۰ سال پیش به این طرف به طور جدی مورد توجه اندیشمندان قرار گرفته است. واژه بهره‌وری برای نخستین بار به وسیله فرانسوا كنه ریاضیدان و اقتصاددان مكتب فیزیوكراسی (حكومت طبیعت) به كار برده شده است. در سال ۱۸۸۳ فرانسوی دیگری به نام «لیتره»، بهره‌وری را دانش و فن تولید تعریف كرد. در سال ۱۹۵۰ سازمان همكاری اقتصادی اروپا[۳] به طور رسمی بهره وری را چنین تعریف كرد: بهره‌وری حاصل كسری است كه از تقسیم مقدار یا ارزش محصول بر مقدار یا ارزش یكی از عوامل تولید بدست می آید (رفیعی و زیبایی ،۱۳۸۳).

کوشش ­های بشر همواره بر آن بوده تا حداکثر نتیجه را با کمترین امکانات و عوامل موجود به دست آورد. این کوشش ­ها را می ­توان دست­ یابی به بهره ­وری بالاتر نامید. بهره ­وری، مفهومی است که به ­عنوان یک ویژگی بسیار مهم به سیستم ­های باز نسبت داده می ­شود و اهمیت آن تا اندازه ­ای است که می ­توان آن را هدف نهایی هر سیستمی به حساب آورد (رضایی، ۱۳۸۸).

برای بهره­ وری تعاریف متعددی ارائه شده است، بعضی از آن ها بسیار توصیفی هستند مانند اینکه بهره ­وری استفاده بهینه از منابع انسانی و مادی سازمان است که بر اساس این تعریف، اندازه ­گیری بهره ­وری یک مساله بسیار پیچیده و غامض تلقی می­ گردد. آلبرت آفتالیون (۱۹۹۱) در مقاله ­ای تحت عنوان سه مفهوم قدرت، تولید و درآمد که در مجله اقتصاد سیاسی به چاپ رسید، بهره ­وری را به مفهوم رابطه میان مقدار محصولی که در مدت معینی به دست می­ آید و مقدار عوامل مصرف شده در جریان تولید آن محصول تعریف نمود.


[۱]-Scoletz

[۲]-Scatz

[۳]-OECD

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

مبانی نظری و پیشینه بازی های رایانه ای

مبانی نظری و پیشینه بازی های رایانه ای

دسته بندی روانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایل docx
حجم فایل ۶۵ کیلو بایت
تعداد صفحات ۴۴
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

بصورت فایل ورد

همراه با منابع

مبانی نظری بازی[۱] رایانه ای

بازی، مهم ترین و اصلی ترین فعالیت کودک است.کودک انواع مهارت های آموزشی و اجتماعی را ناخودآگاه از طریق بازی می آموزد. برخی صاحب نظران، بازی های رایانه ای را جزء اسباب بازی ها می دانند و برخی آن را صورت های جدیدی از بازی می دانند که برای انجام آن از اشکال مختلف تکنولوژی استفاده می شود. با توجه به این که هنوز هم اهمیت اسباب بازی های ساختنی، عروسک، ماشین و…. در نزد روانشناسان رشد بسیار است، اما آمار و ارقام نشان دهنده رشد روز افزون طرفداران بازی های رایانه ای است.

پدیده بازی های رایانه ای مانند بسیاری از شکل های نوین سرگرمی که محبوبیت گسترده ای یافته باعث بروز نگرانی هایی درباره ی اثرهای جانبی آن ها بر بازیکنان افراطی شده است. چون بازی های رایانه ای در میان کودکان و نوجوانان به دلیل های نادیده انگاشتن دیگر فعالیت های آموزشی، اجتماعی و اوقات آسودگی خود، به صرف داشتن وقت به بازی می پردازند، این بازی ها بالقوه زیان بار به شمار می روند. پرداختن افراطی به بازی های رایانه ای نه فقط متأثر از محتوای بازی هاست، بلکه ویژگی های فردی نیز در گرایش نوجوانان به بازی ها نقش مثبتی ایفا می کند. به طوری که ویژگی های روان شناختی و شخصیتی افراد، تمایلات آن ها را تا حدی جهت می دهد. با توجه اشاعه و آثار شگرف بازی های رایانه ای که به لحاظ اثر گذاری به تغییر شیوه ای زندگی از آن با عنوان « انقلاب بازی های رایانه ای» یاد می کنند و با توجه به گستره ی بازی ها، دیگر نمی توان به آن ها فقط به عنوان وسیله ی گذراندن اوقات فراغت نگریست، بلکه ممکن است عامل اثر گذاری یا اثر پذیر از ویژگی های روان شناختی افراد باشد.

«گانتر»[2] (1998) بازی های رایانه ای را جلوه ای از تحولات فناوری در عصر انقلاب رایانه می داند. این بازی ها را می توان روشی نو از آموزش غیر رسمی دانست. هم اکنون بازی های رایانه ای، به عنوان یک وسیله گذراندن اوقات فراغت منحصر به سن خاصی نیست. طراحان بازی های رایانه ای، با انجام تحقیقات مختلف در مورد کودکان خردسال می خواهند دامنه مخاطبان خود را وسعت بخشند و سود بیشتری بدست آورند. از طرف دیگر، هر روزه به دلیل تولید انبوه، دسترسی آسان، قیمت ارزان، زندگی آپارتمانی و عوامل مختلف دیگر، بر طرفداران این سرگرمی جدید در سرتاسر دنیا افزوده می شود و مخاطبان این بازی ها نیز هر روز با خرید، اجاره و یا بازی در کلوپ ها، ساعات بیشتری از اوقات خود را صرف این بازی ها می کنند. در مورد آثار مثبت و منفی بازی های رایانه ای بر جسم، روان و حتی عادات اجتماعی کودکان و نوجوانان، تحقیقات بسیاری شده است. برخی محققان، بازی های رایانه ای را سبب کنش های عصبی و روحی، اضطراب، القای خشونت و پرخاشگری دانسته و برخی به نکات مثبت آن ها، به خصوص در فرآیند آموزش و یادگیری، توجه کرده اند. اما هر دو گروه به این مسئله یقین دارند که انتخاب درست بازی های رایانه ای، باعث می شود تا اثرات منفی آن کاهش یابد (تفضلی فرد،۱۳۸۵).


[۱] – Computer game

[۲] – Gunter

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

دانلود پاورپوینت فشار جانبی خاک

دانلود پاورپوینت فشار جانبی خاک

دسته بندی عمران
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۴۰۳ کیلو بایت
تعداد صفحات ۲۸
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

چکیده محتوای فایل:

فشار جانبی خاک

انواع فشار جانبی خاکها

•فشار جانبی خاک در حالت سکون
•فشار جانبی خاک در حالت فعال
•فشار جانبی خاک در حالت مقاوم
فشار جانبی خاک در حالت سکون

در رسهای عادی تحکیم یافته

•نشانه خمیری بین ۰ تا ۴۰
•نشانه خمیری بین ۴۰ تا ۸۰
فشار جانبی خاک در حالت فعال رانکین
•نیروی محرک کل رانکین برای واحد طول دیوار قبل از وقوع ترک کششی برابر است با:
بعد از وقوع ترک کششی، نیروی وارد بر دیوار ناشی از فشار موجود بین عمق Zc و H خواهد بود که می توان آن را بصورت زیر بیان نمود
فشار جانبی خاک در حالت فعال رانکین

برای مقاصد طراحی معمولا خاکریز چسبنده با یک خاکریز فرضی دانه ای با نمودار توزیع فشار محرک رانکین با تنش افقی برابر صفر در سطح زمین تخمین زده می شود به عبارت دیگر:…

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

پاورپوینت آشنایی با فینیشر

پاورپوینت آشنایی با فینیشر

دسته بندی عمران
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۱٫۳۶۲ مگا بایت
تعداد صفحات ۲۸
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

هرست
آشنایی با فینیشر
مقدمه
یاد آوری چند نکته
فینیشر
انواع فینیشر
فینیشردارای دو بخش اصلی میباشد
تراکتور
رولینگ و کیره کامیون
قیف فینیشر
تسمه نقاله
حلزونی ها
اتوی فینیشر
روشهای تغذیه بار
اجزای جانبی فینیشر

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

دانلود پاورپوینت مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولت ها

دانلود پاورپوینت مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولت ها

دسته بندی حسابداری
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۱٫۸۰۶ مگا بایت
تعداد صفحات ۱۹۱
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

بخشی از متن فایل:

به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه برنگذرد نام درس:مالیه عمومی و خط مشی دولت ها تعداد واحد: ۳ واحد منبع: مالیه عمومی و تعیین خط مشی دولت ها مولف: دکتر جمشید پژویان تهیه کننده:مینو امینی میلانی-عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور- مرکز تهران طرح درس درس مالیه عمومی و خط مشی دولت ها شامل عناوین زیر می باشد که به ۸ فصل تقسیم شده است. مفاهیم کلی مالیه عمومی و سیاست مالی روند تغییرات سهم دولت از درآمد ملی عدم کارایی مکانیسم بازار دولت و توزیع درآمد مالیات و انواع آن تاثیر مالیات در بازار بودجه سیاست های مالی دولت اهداف درس هدف کلی درس آشنایی با علل و شرایط دخالت دولت در امور اقتصادی امور مالی دولت ها ابزار های تامین مالی اثرات سیاست های مالی در شرایط مختلف اقتصادی جایگاه درس درس مالیه عمومی در رشته های حسابداری و مدیریت بازرگانی و دولتی با پیش زمینه های اقتصاد خرد و کلان ارائه می شود و خود پیش نیاز برای مطالعه ی دروس امور مالی و بودجه می باشد.
فصل اول مفاهیم کلی مالیه عمومی نقش دولت و اندازه ی دولت نظر کلاسیک ها در مورد نقش دولت: عدم دخالت دولت مکانیسم بازار بازار رقابتی و حداکثر کارایی در تخصیص منابع وظایف دولت از دیدگاه آدام اسمیت: حمایت از جامعه در مقابل دشمنان ایجاد نظم و اعمال قانون در جامعه ارائه کالا ها و خدمات در جامعه تامین مخارج دولت: حداقل مالیات علت ایجاد و شاخه ی بخش عمومی در اقتصاد: توسعه صنایع، گسترش بنگاه ها، پی آمد های خارجی تفاوت بخش عمومی با مالیه ی قدیم فصل دوم- روند تغییرات سهم دولت از درآمد ملی هدف کلی درس: آشنایی با میزان افزایش یا کاهش نقش دولت معیار های اندازه گیری نقش دولت دلایل رشد هزینه های دولت (سه دیدگاه) معیار های اندازه گیری نقش دولت: هزینه ها نسبت هزینه ها به درآمدها ترکیب هزینه ها هزینه های دولت: الف-هزینه های تمام شدنی: (خرید کالاها و خدمات جاری و سرمایه داری) جا به جایی منابع-هزینه ی فرصت دولت ب-هزینه های انتقالی: سوبسیدها، بازنشستگی، پرداخت به بیکاران (جداول صفحه ی ۱۳و۱۴ کتاب) اهداف دخالت های دولت: توزیع مناسب درآمد تخصیص موثر منابع حفظ ثبات اقتصادی دلایل رشد هزینه های دولت: نظریه ماسگریو و روستو نظریه واگنر نظریه پیکاک و وایزمن نظریه ماسگریو و روستو: رشد و توسعه اقتصادی مراحل رشد و توسعه اقتصادی: سرمایه گذاری دولت سرمایه گذاری دولت و بخش خصوصی سرمایه گذاری اجتماعی هزینه های انتقالی (توزیع درآمد) نظریه واگنر (اقتصاددان قرن نوزدهم) افزایش درآمد سرانه ”افزایش بخش عمومی“ را سبب می شود. آثار رشد صنایع: گسترش شهر نشینی و ایجاد نیاز های اجتماعی و بالا بودن کشش درآمدی تقاضا می باشند که موجب افزایش هزینه ها می گردد. نظریه پیکاک و وایزمن تحلیل سیاسی: خدمات بیشتر و مالیات کمتر منجر به رای بیشتر شده و این امر علت رشد هزینه های دولت می باشد.
فصل سوم-عدم کارایی مکانیسم بازار هدف: آشنایی با مواردی که موجب عدم کارایی مکانیسم بازار گردیده و توجیهی برای دخالت دولت جهت بهبود کارایی می گردد و شامل: پی آمدهای خارجی، کالاهای عمومی موارد مورد بحث در فصل سوم: پی آمدهای خارجی منفی (هزینه های خارجی) قیمت گذاری بر اساس هزینه ی نهایی و پی آمد های خارجی روش های دخالت دولت برای تعیین سطح

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

دانلود پاورپوینت کاربرد متدولوژی RUP‎

دانلود پاورپوینت کاربرد متدولوژی RUP‎

دسته بندی مدیریت
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۴۷۴ کیلو بایت
تعداد صفحات ۴۰
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

فهرست:

مقدمه

RUP چیست؟

تاریخچه RUP

اصول اساسی RUP

RUP و تولید تکراری

RUP یک فرایند مهندسی نرم افزار خوش تعریف

ساختار دینامیک RUP و فازها

دیسیپلین های RUP

فراورده های RUP

نتیجه گیری

منابع

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

دانلود پاورپوینت تحلیل روستای سینک

دانلود پاورپوینت تحلیل روستای سینک

دسته بندی معماری
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۸٫۸۸۸ مگا بایت
تعداد صفحات ۵۳
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

قسمتی از محتوا فایل:

حوزه نفوذ

این روستا در حوزه نفوذ مستقیم روستای افجه قرار دارد و خدمات اولیه خود را از این روستا و در مرحله بعدی ، از شهر تامین می کند .

ساکنان روستای سینک عمده محصولات باغی خود شامل گردو ، گیلاس ، سیب ، هلو ، به و آلبالو را در شهر لواسان و در مرتبه بعدی ، در شهر تهران به فروش می رسانند و نیازهای خود در زمینه نهاده های کشاورزی ( نهال بذر ، کود ، سم و . . . ) را از شهر لواسان تامین می کنند .

در طرح سازماندهی فضاها و مراکز روستایی استان تهران نیز روستای سینک به عنوان یکی از روستاهای اقماری حوزه افجه در نظر گرفته شده که باید خدمات برتر را از مرکز حوزه ( روستای افجه ) دریافت کند .

برسی تحولات جمعیتی با استفاده از آخرین سرشماری جمعیتی صورت گرفته:

روستای سینک فاقد حوزه نفوذ می باشد . لذا بررسی این بند موضوعیت ندارد .

سیاسی – جغرافیایی

روستای مورد نظر در مختصات ۵۱ درجه و ۴۲ دقیقه عرض شمالی و ۳۵درجه و ۵۱ دقیقه طول شرق واقع شده است.

روستای سینک به لحاظ تقسیمات کشوری در دهستان شمیرانات بخش لواسانات و در دهستان لواسانات کوچک واقع شده است.

ویژگیهای آب و هوایی

به طور کلی، دامنــه های جنـوبی البرز تحـــت تـــاثیر جریانات هوایی اقیانوس هند قرار دارد و به همین دلیل ، دارای تابستانهای خنک و خشک می باشد .

زمستانها نیز منطقه تحت تاثیر جریانهای هوایی شمال غرب و غرب قرار میگیرد .

نزدیکترین ایستگاه هواشناسی به روستای سینک ، ایستگاه امامه می‌باشد.این ایستگاه در ارتفاع ۲۲۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است . ویژگی‌های اقلیمی محدوده بر اساس آمار ایستگاه مزبور مورد بررسی قرار میگیرد :

دما

بر اساس آمار ایستگاه امامه،متوسط دمای ماهیانه در سه ماه از سال کمتر از صفر است و در ۴ ماه آذر تا اسفند ماه یخبندان وجود دارد.

بـــاد

جریان هوا در سطح روستا معمولا در روز از سمت دره (جنوب ) به سوی ارتفاعات شمالی (شمال) و در شبها بالعکس، از سمت کوه (شمال) به دره ( جنوب ) می باشد

بررسی نظام حرکتی آبهای سطحی در بافت روستا و نحوه دفع و محل تخلیه آن

بررسی های انجام شده نشان میدهد که آبهای سطحی در جهت شیب عمومی روستا (از شمال شرق به جنوب غرب) و شیب های محلی(از دامنه ی شرقی و غربی به سمت رودخانه افجه ) جریان یافته و دفع می شوند.

بررسی ها حاکی از آن است که سیستم جمع آوری آبهای سطحی در روستا با کاستی های زیادی مواجه است که علت عمده آن عدم برخورداری بسیاری از معابر از جوی و جدول می باشد.

Picture13 دانلود پروژه روستای سینک – درس روستا

این فایل پاورپوینت به بررسی تمام وضعیت روستا اعمم ار فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی و جدول S.w.o.t و مراسمات مردم و انواع داده های آماری و داده های اجتماعی و همچنین صحبت راجب کشاورزی و باغات و انواع راه های دسترسی به روستا می پردازد.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

دانلود پاورپوینت برنامه ریزی پروژه

دانلود پاورپوینت برنامه ریزی پروژه

دسته بندی مدیریت
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۹۰۹ کیلو بایت
تعداد صفحات ۳۵
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

فهرست مطالب:

فرآیند برنامه ریزی پروژه

مفهوم زمان‌بندی پروژه

عوامل موثر در زمان‌بندی پروژه

مبناهای مختلف در زمان‌بندی پروژه

جدول حالات مختلف پروژه و روش زمان‌بندی مرتبط

روش مسیر بحرانی (CPM)

روش زمان‌های احتمالی (Pert)

خروجی‌های اصلی و فرعی حاصل از زمان‌بندی پروژه

تاثیر منابع در زمان‌بندی پروژه

تسطیح منابع

زمان‌بندی پروژه بدون توجه به تقدم و تاخر یا تخصیص منابع

فرآیند برنامه ریزی پروژه

تفاوت مفهوم بودجه و هزینه

انواع هزینه در پروژه

حالت‌های مختلف مصرف بودجه در فعالیت‌های پروژه

وابستگی نحوه مصرف بودجه در فعالیت به نحوه مصرف منابع

امکان ترکیبی شدن نحوه مصرف بودجه در فعالیت

فرآیند محاسبه جریان نقدینگی پروژه

تاثیر تفاوت بین روند نیاز به نقدینگی و تامین بودجه

اهمیت جریان نقدینگی در تدوین قرارداد انجام پروژه

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

پاورپوینت طرح و ساختمان توربین نوع E30-16-1×6 3

پاورپوینت طرح و ساختمان توربین نوع E30-16-1x6 3

دسته بندی مکانیک
فرمت فایل pptx
حجم فایل ۳۳٫۱۳۵ مگا بایت
تعداد صفحات ۶۳
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

طرح و ساختمان توربین نوع E30-16-1×6 3

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

پاورپوینت آشنایی با بهره برداری از سپریتور روغن روانکاری توربین بخار

پاورپوینت آشنایی با بهره برداری از سپریتور روغن روانکاری توربین بخار

دسته بندی مکانیک
فرمت فایل pptx
حجم فایل ۲٫۱۵۲ مگا بایت
تعداد صفحات ۹
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

پاورپوینت آشنایی با بهره برداری از سپریتور روغن روانکاری توربین بخار

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

جزوه پاورپوینت استپ های راه اندازی توربین بخار

جزوه پاورپوینت استپ های راه اندازی توربین بخار

دسته بندی مکانیک
فرمت فایل pptx
حجم فایل ۴٫۳۵۶ مگا بایت
تعداد صفحات ۹۹
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

جزوه پاورپوینت استپ های راه اندازی توربین بخار

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

پاوپوینت راه اندازی بویلر نیروگاه سیکل ترکیبی

پاوپوینت راه اندازی بویلر نیروگاه سیکل ترکیبی

دسته بندی مکانیک
فرمت فایل pptx
حجم فایل ۲٫۸۸ مگا بایت
تعداد صفحات ۲۸
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

پاوپوینت راه اندازی بویلر نیروگاه سیکل ترکیبی

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

پاورپوینت کنترل استرس توربین بخار STEAM TURBINE STRESS CONTROL

پاورپوینت کنترل استرس توربین بخار STEAM TURBINE STRESS CONTROL

دسته بندی برق
فرمت فایل pptx
حجم فایل ۲٫۳۴۸ مگا بایت
تعداد صفحات ۲۸
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

ST Controller

وظایف:

کنترل راه اندازی توربین (Speed Control) وسنکرون آن با شبکه

محاسبه استرس حرارتی مجازتوربین (مارجین دمای محاسبه شده درون فانکشن ارزیابی کننده استرس توربین(TSE

Function انجام می شود

بارگیری وشات دان توربین

بهره برداری در زمان Load Rejection از ۱۰۰% تا ۰% بار توربین

کنترل فشار بخار ورودی

حفاظت ST در برابر تغییرات شدید فرکانس شبکه

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

کتاب اصول و مبانی ابزاردقیق

کتاب اصول و مبانی ابزاردقیق

دسته بندی برق
فرمت فایل pdf
حجم فایل ۴٫۲۳۱ مگا بایت
تعداد صفحات ۱۴۰
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

مقدمه تاریخچه ی اتوماسیون و اجزاء سیستم های کنترل

مقدمه

تاریخچه ی اتوماسیون

روند پیشرفت سیستم های کنترل مدرن

اجزاء کنترل

اندازه گیرها

کنترل کننده

محرك ها

مشخصات دستگاه های اندازه گیری ابزار دقیق

روشهای اندازه گیری فشار

مقدمه

تعریف فشار

مفهوم فشار

واحدهای فشار

انواع فشار

روش های اندازه گیری فشار

مانومتر

بوردن تیوب

انواع بوردن تیوب

دیافراگم

کپسولی

دمنده

ح

ترانسمیتر فشار

سوییچ فشار

اندازه گیرهای الکتریکی فشار

استرین گیج ها

اندازه گیرهای ظرفیتی فشار

اندازه گیرهای پیزو الکتریکی فشار

روشهای اندازه گیری دما

دما

تعریف دما

واحدهای دما

روش های اندازه گیری دما

دماسنج های شیشه ای

ترموکوپل

مقاومت حرارت

ترمیستور

بی متال

سیستم های گرمایی پر شده

روشهای اندازه گیری سطح، فاصله و ارتعاشات

روش های اندازه گیری سطح

Dipstick روش

ارتفاع سنج شیشه ای

ارتفاع سنج شناوری

ارتفاع سنج غوطه وری

ارتفاع سنج حبابی

ط

ارتفاع سنج اختلاف فشاری

ارتفاع سنج اولتراسونیک

ارتفاع سنج راداری

ارتفاع سنج خازنی

ارتفاع سنج سروو موتوری

سوییچ های حساس به سطح

اندازه گیری ارتعاشات و فاصله

ترانسدیوسر پراکسی میتری

تئوری اندازه گیری

روشهای اندازه گیری جریان سیالات

جریان سیالات

روش های اندازه گیری جریان سیالات

اندازه گیری به روش اختلاف فشار

روتامتر

فلومتر مغناطیسی

فلومتر توربینی

موارد کاربرد کنتورهای توربینی

اجزاء کنتور توربینی

تبدیل حجم به کمیت جرم، حجم استاندارد

رنج پذیری

وابستگی به عدد رینولدز

جریان سنج های اولتراسونیک

ترنسدیوسرها

فلومتر جابجائی مثبت

ی

فلومتر جرمی

فلومتر لوله ی پیتوت

فلومتر ورتکس

فلومتر حرارتی

روشهای انتقال سیگنال در سطح فیلد

مقدمه

روش انتقال سیگنال نیوماتیک

روش انتقال سیگنال جریانی

HART روش تکنولوژی

MOV شیرهای قطع و وصل، سولنوئیدی و ،I/P شیرهای کنترل، پوزیشنر

مقدمه

اصطلاحات فنی شیر کنترل

خطا ایمن

انواع شیر

شیرهای تک ورودی

شیرهای دو ورودی

پلاگ متعادلشده و بدنههای قفسهای شکل

شیرهای با محور چرخان

شیر پروانهای

شیر توپی

مشخصات جریان عبوری از شیر کنترل

بازکردن سریع

خطی

خطی اصلاح شده

ك

درصد مساوی

سهمی اصلاحشده

اکچویتورها

اکچویتورهای دیافراگمی تککاره

اکچویتورهای پیستونی

پوزیشنرهای شیر

سایر متعلقات شیر کنترل

شیرهای عمل کننده توسط موتور

شبکه های صنعتی

مقدمه

سطوح سلسله مراتبی سیستم های اتوماسیون صنعتی

سطح فیلد

سطح کنترل

سطح سوپروایزری

سطح برنامه ریزی

سطح مدیریت

لایه های اطلاعاتی

وظایف هر لایه

سیستم های کنترل متمرکز و گسترده

مقدمه

سیستم کنترل متمرکز

IEC استاندارد

PLC مزایا ی

PLC سیستم کلی

ل

PLC خطاهای عملیاتی

PLC ملاحظات مربوط به محیط کار

سیستم های کنترل گسترده

DCS اجزای یک سیستم

PLC و DCS تفاوت سیستم های کنترل

فیلدباس

ویژگی های یک فیلدباس

مزایای فیلد باس

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

کتاب پمپ های آتش نشانی

کتاب پمپ های آتش نشانی

دسته بندی فنی و مهندسی
فرمت فایل pdf
حجم فایل ۵٫۰۴۹ مگا بایت
تعداد صفحات ۷۸
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

کتاب پمپ های آتش نشانی

فهرست مطالب

عنوان صفحه

آشنایی با انواع پمپ و كاربرد آن

تاریخچه پمپ

پمپ ها و تخلیه كننده ها

انواع پمپ ها به طوركلی

علل نامگذاری پمپ ها

قطعات اصلی پمپ سنتری فیوژ

پمپ اجكتوری یا جتی

انواع پمپ از نظر حمل و نقل

آشنایی با اجزاء پمپ های آتش نشانی و تجهیزات جانبی و كاربرد آنها

انواع پمپ های مورد استفاده در آتش نشانی

اجزای پمپ های آتش نشانی و تجهیزات آتش نشانی و كاربرد آنها

آشنایی با آبگیری و آبدهی در شرایط مختلف

ورودی ها ، خروجی ها و اتصالات مربوطه

منابع آب و كف درخودرو

تناسب ساز یا اینداكتور

آبگیری از منابع روباز

منابع تحت فشار شیر آب آتش نشانی

توانایی انجام عملیات جانبی پمپ

نكات قابل توجه در عملیات و استفاده از پمپ ها و بكارگیری اتصالات

نكات عمومی

حمل و نقل پمپ های پرتابل

پمپ های آتش نشانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران

توانایی در سرویس و نگهداری پمپ ها و تجهیزات

بازدیدهای ظاهری

نگهداری پمپ ها

ایمنی

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

جزوه راهنمای ترانسفورماتورهای توزیع

جزوه راهنمای ترانسفورماتورهای توزیع

دسته بندی برق
فرمت فایل pdf
حجم فایل ۳٫۹۴۷ مگا بایت
تعداد صفحات ۴۷
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

جزوه راهنمای ترانسفورماتورهای توزیع

تعاریف

شرایط تعییه ظرفیت ترانسفورماتورهای توزیع

تلفات ترانسفورماتورهای توزیع

شرایط عمومی طراحی

شرایط موازی کردن ترانسفورماتورها

ضمائم:

سه نما و لیست اجزای ترانسفورماتورهای روغنی ، هرمتیک و خشک

شرکت توزیع نیروی برق خوزستان

جداول مشخصات ترانسفورماتور های روغنی ، هرمتیک و خشک

راهنمای مربوط به سیستم خنک کنندگی ترانسفورماتورها

راهنمای مربوط به گروه اتصال ترانسفورماتورها

راهنمای مربوط به حداقل جریان اتصال کوتاه اولیو ترانسفورماتورها

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل