مقاله بررسی استفاده از شبكه های معنایی برای نمایش اطلاعات در یك محیط هوشمند

مقاله بررسی استفاده از شبكه های معنایی برای نمایش اطلاعات در یك محیط هوشمند

حجم فایل : ۱۲

صفحات فایل : ۱۸

گروه فایل : علوم انسانی

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۳۰۰۰

مقاله بررسی استفاده از شبكه های معنایی برای نمایش اطلاعات در یك محیط هوشمند در ۱۸ صفحه ورد قابل ویرایش sp

استفاده از شبكه های معنایی برای نمایش اطلاعات در یك محیط هوشمند

خلاصه :

در ساخت ع

مقاله بررسی استفاده از شبكه های معنایی برای نمایش اطلاعات در یك محیط هوشمند در ۱۸ صفحه ورد قابل ویرایش sp

استفاده از شبكه های معنایی برای نمایش اطلاعات در یك محیط هوشمند

خلاصه :

در ساخت عكس نهایی هوشمند، نمایش اطلاعات برای اتاقهای كپسولی، كاربران، نقش های و سایر اطلاعات، یك مساله اساسی می باشند. در این جا ما یك شبكه معنایی به عنوان یك معرفی ( نمایش) ارائه می دهیم و توانایی آنرا به عنوان پایه ای برای كار مداومی نمایش می دهیم.

مقدمه

چندین سال است كه محقق در مورد مكانهای هوشمند توسعه یافته است. كشف راههای جدید كه یك room می تواند با یك یا تعداد بیشتیرن كاربرد عوامل آنهاارتباط داشته باشد. بیشتر كار شامل تعریف بر هم كنش شخص جدید با این مكانها، ساختن سیستم ها برای ردیابی كاربران و ایجاد استفاده های جدید برای الگوریتمهای یادگیری و طراحی مصنوعی می باشد.

همچنانكه استفاده از این محیط های هوشمند (IES) گسترش می یابد، آنها ، لزوماً مقادیر همواره در حال تولیدی اطلاعات را در مورد كاربرانشان به منظور وفق دادن با خواسته های كاربران جمع آوری می كنند. اطلاعات براساس علاقه مندی های كاربران كه با آنها در ارتباطند، موقعیت آنها ، web page هایی كه آنها ملاقات می كند sp و دیگر جزئیات بیشمار كه ممكن است ما هرگز به آنها توجهی نداشته باشد، جمع آوری می شوند. تماماً این اطلاعات لازمه است كه جمع آوری می شوند و برای این ساختاری محیطی، به طوری كه IE بتواند سیرع ساخته شود، و تصحیح فرضیات را مبنی بر این كه كاربران دوست دارند كه چه كاری بعداً انجام میدهند،سازماندهی كند.

در این جا پروژه Room هوشمند، با آغاز به شناسایی چنین اطلاعاتی sp (KR) نموده ایم، با استفاده از شبكه های معنایی بر پایه نمایش(معرفی). همانطور كه این بزرگی ادامه یافت، ما آغاز به كشف برخی مزایای ذاتی درا ین رویكرد نموده ایم:

افزودن اطلاعات جدید به سیستم بسیار سرراست سات، اغلب بسادگی افزون یك واحد داده جدید وگسترش یك lnik sp sp مناسب

تعویض اطلاعات یك كار بسیار موضعی است، به ندرت نیاز به تعویض های اساسی برای بخشهای گسترده معرفی می باشد. به طور مشابه، اطلاعات بی اعتبار اغلب می توانند با الحاق یا جایگزینی به link های جالب انجام شوند.

استنباط كردن نیز سریع و ترسان است. نتایج موثری برای بازیابی همه link های یك نوع جاری یا برون كیف گره وجود دارد.

اعتقادی بر این است كه شبكه های معنایی مناسب ترین معرفی برای گرفتن و در كپسول گذران تعداد بیشمار اطلاعات ورودی به درون محیط هوشمند باشند. در این مقاله، حالتی از انحرافات را بررسی می كنیم كه یك IE به نمایش اطلاعات تحمیل می شود و بحث می كنیم كه شبكه های معنایی با این الزامات موافقند.

sp

۲ كار وابسته

تعداد زیادی مجلات sp وابسته به گسترش تیمهای زمینه گرا وجود دارند. برای محیط های هوشمند ، Dey، Aboud و Selber sp یك &ldquo Toolkit زمینه&rdquo برای آشكارسازی حالت یك room و استفاده رخدادهای ورودی برای راه اندازی تغییراتی در رابطه با كاربردهای حساس به زمینه، ایجاد كرده اند. این Tookit قادر به كرابردهای بر پایه موقعیت است كه گروههایی از كاربرانی كه به ساختمان ها وارد و خارج می شوند پیدا می كند sp و برای كنفرانس ها ( مذاكرات) همدستی می كند . API ی Lauff برای محاسبات حضور ابزار رودی می گردد و سیگنالهایی به اجزا می فرستد. ساختار عامل بار (OAA) ی Morany cheyrec Martin ، شامل تسهیلاتی برای عمل راه اندازی بر پایه اطلاعات زمینه ای است. در آزمایشگاه، Ajaykulkarni یك سیستم رفتاری كرانش پذیر به نام ReBa ایجاد كرده كه می تواند بسیاری از اعمال دشوار را در به وقایع ایستگاه راه اندازی كند. هر چند، برای همه این چارچوبها ، تفسیر و استنباط كاربردها ،انجام شده كه باید خوشدان تكه های اطلاعات مختلف را با تطبیق و جفت كنند وبه نظر می رسد كه برای گسترش یك معرفی پیوسته از اطلاعات به دست آمده ، انجام شدند.

پروژه آسان زیستی مایكروسافت، برسری معرفی هندسی مكان و استفاده از اطلاعات برای تسهیل هر چه كنش های كاربران كارهایی انجام داده است. اگر چه آنها مقدار زیادی از اطلاعات را از این چارچوب می گیرند، هیچ كوششی برای كپی كردن آن به یك دید بالاتری از اطلاعات انجام نمی شود.

مدیریت جلسه

ما اكنون ساختارهای معنایی را برای كنترل جلسات همانطور كه رخ می دهد ، و Link كردن موضوعات مهم جلسه ای كه شركت می كنند، هستیم. اطلاعات نوعی كه در طلو یك جلسه گرفته می شود شامل ؟؟ دین جلسه، آیتم های عملی، استدلالهای پشتیبانی و مخالف، و اعتباراتی شامل منابع نمایشی یا شبكه ای مردم به عنوان علاقه مندان جلسه، ناشران اسناد، افزایش دهندگان مطلب، link می شوند وقتی كه جلسات در محیط های ابزاری رخ می دهند، می توانند به گریذه های ویدوئی یا صوتی در جریان Link شوند.

استفاده از این فلسفه كه جلسات اطلاعات اولیه نیستند، ولی صرفاً یك چارچوب برای سنجیدن و ارسال اطلاعات می باشند، موضوعات مورد بحث در نرم افزار مدیریت جلسه،می تواند با هم مرتبط شوند. این ، امكان بازبینی طرحها را همانطور كه از بین یك گروه طولانی جلسات عبور می كند sp و پرسش سوالات سیستم را با توجه به موضوعات جاری بحث های جلسات قبلی فراهم می كند .

مقاله بررسی استفاده از شبكه های معنایی برای نمایش اطلاعات در یك محیط هوشمند
مقاله بررسی استفاده از شبكه های معنایی برای نمایش اطلاعات در یك محیط هوشمند

پایان نامه بررسی و شبیه سازی عملكرد كنترلر CAN با تشکر

پایان نامه بررسی و شبیه سازی عملكرد كنترلر CAN

حجم فایل : ۱۵۳۵۹

صفحات فایل : ۸۶

گروه فایل : برق ،الکترونیک و مخابرات

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۱۰۰۰۰

پایان نامه sp بررسی و شبیه سازی عملكرد كنترلر CAN

چكیده

پایان نامه sp بررسی و شبیه سازی عملكرد كنترلر CAN

چكیده

یكی از موضوعات مطرح در اتوماسیون صنعتی و روباتیك تبادل اطلاعات بین اجزاء شبكه مانند CPU و فرستنده و گیرنده هایی است كه نظارت و كنترل اجزاء یك سیستم را بعهده دارند از جمله زیر ساختهای لازم برای تبادل اطلاعات وجود شبكه ها sp و گذرگاه های تعریف شده و استاندارد برای اتصال اجزاء یك سیستم اتوماسیون صنعتی است شبكه كنترل محلی (CAN Control Area Network) و گذرگاه آن مدتی است كه در سیستمهای صنعتی مورد استفاده قرار گرفته است و تراشه های متعددی با عنوان كنترلر گذرگاه CAN مورد استفاده قرار می گیرد یكی از این محصولات تراشه ۸۲۵۲۷ اینتل می باشد كه اخیرا مورد توجه طراحان شبكه های كنترل محلی قرار گرفته است .

از ابداعات جدید علم الكترونیك كه امروزه كاربرد روزافزونی یافته است طراحی و پیاده سازی مدارهای دیجیتال و پردازنده های با كاربرد خاص بر روی تراشه های قابل برنامه ریزی FPGA است از مزایای مهم این نوع پیاده سازی طراحی مدارهای با قابلیت پیكربندی مجدد بر اساس خواست طراح است .

علاوه بر این در صورتی كه تهیه یك تراشه با كاربرد خاص بنا به دلایل گوناگون از جمله عدم انتقال تكنولوژی مشكل باشد با داشتن و مشخصات كاری آن تراشه به این روش می توان تراشه مورد نظر را بر روی تراشه های قابل برنامه ریزی پیاده سازی نمود.

در این پروژه با استفاده از زبان توصیف سخت افزاری VHDL و تراشه های قابل برنامه ریزی به طراحی و پیاده سازی تراشه ۸۲۵۲۷ (كنترلر گذرگاه CAN ) اقدام شده است در عین حال اصلاحاتی نیز در عملكرد این تراشه لحاظ شده كه كارایی آن را بهبود می بخشد نتایج بدست آمده موفقیت این پروژه را در طراحی ، پیاده سازی و بهبود تراشه با انجام تغییرات پیشنهادی نشان می دهد .

میكرو كنترلر مقاوم شده در برابر تشعشع

مقاومت در برابر خطا(Fault Tolerance ) و قابلیت اعتماد بالا از مشخصات ضروری صنایع نظامی می باشند. مدارات دیجیتال بكار گرفته شده در صنایع هوا فضا تحت تاثیر انواع تشعشعات قرار می گیرند. یك روش كاهش خطا به منظور مقاوم شدن در برابر تشعشع استفاده از تكنیك كد همینگ (Hamming) می باشد.

یكی از میكرو كنترلرهای دیجیتالی كه بیشتر در این صنایع بكار گرفته می شود خانواده میكرو كنترلر ۸۰۵۱ است. این تراشه را كه بلوك دیاگرام ساختمان آن در شكل (۲ ۱) نشان داده شده است با استفاده از زبان توصیف سخت افزاری VHDL می توان بوسیله تكنیك كد همینگ نسبت به تشعشع مقاوم نمود.

فیلترهای دیجیتال

فیلتر های دیجیتال از پر كاربردترین اجزا در پردازش سیگنال های دیجیتال می باشند. كار یك فیلتر حذف قسمتهای نامطلوب یك سیگنال یا استخراج سیگنال هایی در محدوده فركانسی خاص می باشد. به عبارت دیگر فیلتر فركانس های مشخصی از یك سیگنال را انتخاب و سپس حذف و یا تغییر می دهد. این كار به منظور كاهش نویز و یا شكل دادن به طیف سیگنال انجام می گیرد.

بیشتر فیلترهای قدیمی در كاربردهای DSP با بكارگیری پردازنده های DSP ویژه پیاده سازی می شدند. این پردازنده های DSP قادر به انجام عملیات ضرب و ذخیره اطلاعات با سرعت بالا هستند ولی دارای محدودیت در پهنای باند می باشند. فقط تعداد معینی عملیات قبل از ورود نمونه بعدی توسط این پردازنده ها قابل انجام می باشند كه در نتیجه محدود كننده پهنای باند است. پردازنده های DSP به صورت ذاتی ترتیبی می باشند و بنابراین DSP هایی كه از یك پردازنده بهره می برند قادر به انجام یك عمل بر روی یك مجموعه داده در هر زمان می باشند. این مسئله باعث محدودیت در فركانس كلی سیستم می شود. فیلترهای بر پایه FPGA با معماری خطی لوله ای موازی پیاده سازی می شوند كه باعث افزایش عملكرد كلی سیستم می گردد. پیاده سازی با FPGA همچنین امكان ارزیابی دقیق در تمام مراحل الگوریتم را امكان پذیر می سازد. موارد ذكر شده عمده ترین تفاوت های بین یك فیلتر بر پایه FPGA با متناظر DSP آن می باشد.

فیلترهای Wavelet متقارن

با استفاده از توابع Wavelet سیگنالهای داده به مولفه های فركانسی متفاوت تجزیه می گردد. این توابع برای نمایش و تقریب سیگنالهای غیر پیوسته كاربرد دارند. ضرایب Wavelet را با استفاده از تعداد زیادی فیلتر بالاگذر و پایین گذر می توان محاسبه نمود. مطابق شكل (۲ ۱۱) در هر مرحله فیلتر پاین گذر سیگنال را هموارتر می سازد و فیلتر بالاگذر كلیه اطلاعات سیگنال را به صورت مقیاس بندی شده ارائه
می نماید. sp

كنترلر گذرگاه USB

USB مخفف Universal Serial Bus می باشد و یك پورت سریال پر سرعت است كه برای ارسال داده می تواند از دو مود سرعت كم (Low Speed) و سرعت بالا (Full Speed) بهره ببرد.

در مورد سرعت پایین آهنگ ارسال داده Mb/s 5/1 می باشد در حالیكه در مود سرعت بالا نرخ انتقال بیت ها حداكثر تا Mb/s 12 می رسد. USB بوسیله هدایت كنندگان صنایع PC و مخابرات پیشنهاد و ساخته شد. هدف اصلی در این پیشنهاد آن بود كه قطعات Plug and Play را به خارج كامپیوتر منتقل كرده، نیاز به نصب كارت در داخل اسلات مربوطه در كامپیوتر و تركیب بندی (configure) سیستم را حذف كنند. USB امروزه بطور گسترده در كامپیوترهای متحرك بكار می رود. این گذرگاه برای سرویس دادن به طیف گسترده ای از قطعات جانبی PC مانند صفحه كلید، مونیتور، دوربین ها، تلفن، مودم،چاپگر و … مناسب است.

خصوصیات مهم sp USB بدین شرح است:

برای ارتباطات سریال بكار می رود.

تا ۱۲۷ قطعه فیزیكی را حمایت می كند.

قابلیت اتصال چند گانه: عملیات همزمان را برای چندین قطعه ممكن می سازد.

امكان انتقالات سنكرون و آسنكرون را از طریق یك سیم ایجاد می كند.

تكنولوژی قطعات مجتمع.

حمایت كامل از انتقال داده زمان واقعی(Real Time) برای سیگنالهای صدات و تصویر.

فهرست sp

عنوان

صفحه

چكیده

sp

فصل اول مقدمه

۱ ۱ sp sp sp sp sp sp sp sp مقدمه

۱ ۲ sp sp sp sp sp sp sp sp معرفی CAN

۱ ۳ sp sp sp sp sp sp sp sp مقدمه ای بر تراشه های قابل برنامه ریزی

۱ ۴ sp sp sp sp sp sp sp sp مروری بر زبان های توصیف سخت افزاری

۱ ۵ sp sp sp sp sp sp sp sp نرم افزارهای طراحی تراشه های FPGA

۱

sp

۲

۳

۴

۶

۸

۹

sp

فصل دوم مروری بر كارهای انجام شده

۲ ۱ مقدمه

۲ ۲ میكروكنترلر مقاوم شده در برابر تشعشع

۲ ۳ كانولوشن كننده های (Convolelrs) دو بعدی

۲ ۴ فیلترهای دیجیتال

۲ ۴ ۱ فیلترهای با پاسخ ضربه محدود (FIR)

۲ ۴ ۲ فیلترهای با پاسخ ضربه نامحدود (IIR)

۲ ۴ ۳ فیلترهای Wavelet متقارن

۲ ۵ تبدیل كسینوسی گسسته و معكوس آن (IDCT DCT)

۲ ۶ مبدلهای فضای رنگی ()

۲ ۷ مدولاتور دیجیتال

۲ ۸ كنترلر گذرگاه USB

۲ ۹ كنترلر گذرگاه PCI

۲ ۱۰ كد كننده گفتار ITU T G.723.1

۲ ۱۱ كد كننده ها كدفایر

۲ ۱۲ پیاده سازی سخت افزاری الگوریتم های سطح بالای پردازش تصویر

با استفاده از پیكر بندی جزئی FPGA در زمان اجرا

۲ ۱۳ مترجم های زبان های سطح بالا به زبان VHDL

۲ ۱۴ پیاده سازی یك پردازشگر تصویر قابل پیكر بندی مجدد

۲ ۱۵ جمع بندی

sp

۱۰

۱۱

۱۱

۱۴

۱۵

۱۵

۱۷

۱۸

۱۹

۱۹

۲۰

۲۱

۲۳

۲۴

۲۴

۲۵

sp

۲۶

۲۸

۲۹

sp

فصل سوم كنترلر گذرگاه CAN

۳ ۱ مقدمه

۳ ۲ پایه های تراشه كنترلر CAN

۳ ۳ بررسی سخت افزار كنترلر CAN

۳ ۳ ۱ شمارنده های خطا در كنترلر CAN

۳ ۳ ۲ ثبات های كنترل

۳ ۳ ۲ ۱ ثبات فعال كننده وقفه ها

۳ ۳ ۲ ۲ ثبات وضعیت

۳ ۳ ۲ ۳ sp ثبات واسط CPU

۳ ۳ ۲ ۴ ثبات پیكربندی گذرگاه

۳ ۳ ۲ ۵ ثبات CIK out

۳ ۳ ۳ واحد زمان بندی بیت

۳ ۳ ۳ ۱ سرعت نامی نرخ بیت

۳ ۳ ۳ ۲ ثبات صفر زمان بندی بیت

۳ ۳ ۳ ۳ ثبات یك زمان بندی بیت

۳ ۳ ۴ ثبات ماسك توسعه یافته و استاندارد

۳ ۳ ۵ بسته های پیام

۳ ۳ ۵ ۱ میدان كنترل

۳ ۳ ۵ ۲ میدان داوری یا شناسه

۳ ۳ ۵ ۳ میدان داده

۳ ۳ ۵ ۴ میدان تركیب بندی

۳ ۳ ۶ ثبات وقفه

۳ ۴ دریافت و ارسال پیام

۳ ۴ ۱ انواع فریم های اطلاعات قابل مبادله بین گره ها و كنترلر

۳ ۴ ۱ ۱ فریم داده

۳ ۴ ۱ ۲ فریم دور

۳ ۴ ۱ ۳ فریم خطا

۳ ۴ ۱ ۴ فریم اضافه بار

۳ ۴ ۲ بررسی كدهای خطا در تبادلات كنترلرCAN

sp

۳۱

۳۲

۳۳

۳۴

۳۴

۳۶

۳۶

۳۷

۳۸

۳۸

۳۹

۴۰

۴۰

۴۱

۴۱

۴۲

۴۲

۴۲

۴۵

۴۵

۴۵

۴۵

۴۶

۴۶

۴۶

۴۸

۴۸

۴۹

۵۰

sp

پایان نامه بررسی و شبیه سازی عملكرد كنترلر CAN
پایان نامه بررسی و شبیه سازی عملكرد كنترلر CAN

تحقیق کاخ های ایران

تحقیق کاخ های ایران

حجم فایل : ۴۳۹

صفحات فایل : ۲۰

گروه فایل : پژوهش

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۳۰۰۰

تحقیق کاخ های ایران

معرفی معروفترین کاخهای ایران

کاخ گلستان مجموعه ای از بناها است که در میدان ارگ

تحقیق کاخ های ایران

معرفی معروفترین کاخهای ایران

کاخ گلستان مجموعه ای از بناها است که در میدان ارگ تهران واقع است. بناهای این کاخ در زمانهای مختلف ساخته شده اند. نام آن از تالار گلستان واقع در عمارت خروجی گرفته شده است . شروع آن به ارگ تاریخی تهران و زمان شاه طهماسب اول باز میگردد ولی در دوره قاجار گسترش فراوانی یافت و محل سکونت شاهان قاجار بود.

در زمان پهلوی جهت مراسم رسمی و محل اقامت روسای جمهور و مهمانان ویژه خارجی استفاده می شد. با این وجود قسمت هایی از آن در این زمان تخریب گردید. اتفاقهای مهمی از تاریخ معاصر ایران در این مجموعه به وقوع پیوسته است.

در حال حاضر به صورت موزه مورد استفاده قرار دارد.

تخت جمشید ،مجموعه ای از کاخهای بسیار باشکوهی است که ساخت آنها در سال ۵۱۲ قبل از میلاد آغاز شد و اتمام آن ۱۵۰ سال به طول انجامیدتخت جمشید در محوطة وسیعی واقع شده که از یک طرف به کوه رحمت و از طرف دیگر به مرودشت محدود است sp این کاخهای عظیم سلطنتی در کنار شهر پارسه که یونانیان آن را پرپولیس خوانده اند ساخته شده است.

ساختمان تخت جمشید در زمان داریوش اول در حدود ۵۱۸ ق sp م ، آغاز شد نخست صفه یاتختگاه بلندی را آماده کردند و روی آن تالار آپادانا و پله های اصلی و کاخ تچرا را ساختند sp پس از داریوش ، پسرش خشایارشا تالار هدیش را بنا نمود و طرح بنای تلار صد ستون را ریخت sp اردشیر اول تالار صد ستون را تمام کرد sp اردشیر سوم ساختمان را آغاز کرد که ناتمام ماند sp این ساختمانها بر روی پایه هایی ساخته شــده که قسمتـی از آنها صخره های عظیم و یکپارچه بوده و یا آنها را در کوه تراشیده اند.

sp

تحقیق کاخ های ایران
تحقیق کاخ های ایران

دانلود پایان نامه طراحی وساخت دستگاه ثبت كننده سیگنال الكترومایوگرام دو كاناله

پایان نامه طراحی وساخت دستگاه ثبت كننده سیگنال الكترومایوگرام دو كاناله

حجم فایل : ۴۷۶۳

صفحات فایل : ۷۲

گروه فایل : برق ،الکترونیک و مخابرات

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۱۰۰۰۰

پایان نامه طراحی وساخت دستگاه ثبت كننده سیگنال الكترومایوگرام دو كاناله

چكیده

پایان نامه طراحی وساخت دستگاه ثبت كننده سیگنال الكترومایوگرام دو كاناله

چكیده

هدف از این پروژه ساخت امپلی فایر دو كاناله EMG و مدلسازی فعالیت ایزومتریك ساعد و به دست اوردن رابطه كیفی بین نیروی وارد بر كف دست و دامنه EMG دو عضله دو سر و سه سر بازو و میزان نیروی متوسط ایجاد شده در انهاست.

سیگنال EMG دو عضله به وسیله كارت صوتی به كامپیوتر داده شده و از نرم افزار MATLAB برای نمایش و پردازش داده ها استفاده می شود.سپس اضافه كردن وزنه هادر كف دست و مطالعه EMG دو عضله و انتگرال قدر مطلق انها روابط مطرح شده در قسمت بالا را به دست می اوریم.

در بخش مدلسازی پس از ساده سازی به مدلسالزی ماهیچه دو سر بازو می رسیم كه برای ثبت پاسخ ان از سنسوری كه خودمان طراحی كردیم استفاده می كنیم و پاسخ این سنسور را هم با كارت صوتی به كامپیوتر می دهیم. sp

مقدمه sp

در اثر انتقال سیگنالهای عصبی به عضله تارهای عضلانی فعال شده و ایجاد پتانسیل عمل sp می نماید که به آن EMG گویند که در واقع تجلی اراده انسان برای انجام حرکت است . انتشار این پتانسیل های عمل در طول عضله ادامه یافته و بر روی پوست قابل دریافت می گردند . با نصب الکترودهای پوستی می توان این سیگنالها را از سطح پوست دریافت نمود .

سیگنالهای EMG از نظر فرکانس در محدودهhz 25 تا چند کیلو هرتز تغییر می کنند و دامنه های سیگنال بسته به نوع سیگنال والکترودهای استفاده شده از ۱۰۰ میکروولت تا ۹۰ میلی ولت تغییر می کنند .

منابع نویز :

بطور کلی سیگنال EMG توسط دو نوع منبع نویز می پذیرد :

۱ منابع بیولوژیکی

۲ منابع غیر بیولوژیکی

منابع بیولوژیکی شامل حرکات سایر عضلات مانند عضله قلب و حرکات ناشی از ضربان رگهای خونی است و منابع غیر بیولوژیکی شامل سیستمهای اندازه گیری و تداخلات برق شهر sp و محیط اطراف آن و حرکات شخص آزمایش دهنده و حرکت الکترودها می باشد .

ثبت کننده EMG شامل sp مدارهایی است که می تواند سیگنال بسیار ضعیف EMG را که حداکثر دامنه ای به اندازهmv 1 دارد و دارای نویز نیز می باشد را پردازش کرده و با کمترین نویز و دامنه قابل قبول در خروجی ظاهر سازد.

منشاْ سیگنال EMG :

sp سیگنال EMG sp sp از sp ترکیب sp اجزای sp کوچکتری sp به sp نام sp پتانسیل sp عمل sp واحد sp حرکتی sp (motor unit action potential ) که توسط واحد های مختلف تولید می شود تشکیل شده است .

واحد حرکتی کوچکترین واحد عملکردی یک ماهیچه است که می تواند به طور ارادی فعال شود .

پتانسیلهای الکتریکی در دو طرف غشاء عملا در تمام سلولهای بدن وجود دارند . سلولهای عصبی و عضلانی سلولهای قابل تحریک هستند یعنی قادر به تولید ایمپالسهای الکتروشیمیایی در غشاء خود هستند . sp

محل قرارگیری الكترودها :

یكی از الكترودها بر روی شكم عضله كه دارای بیشترین دامنه EMG است و الكترود دیگر نزدیك تاندون نصب می شود . فاصله بین دو الكترود نیز باید بین ۲ تا ۳ سانتیمتر باشددر عضله ای

كه قطع شده باشد بزرگترین دامنه EMG بین و كمی بالاتر از محل قطع شدگی وجود دارد . عضله قطع شده باید به وسیله جراحی به یك جا بسته شده باشد . sp

بررسی انواع الكترود : sp

الكترودهای صفحه فلزی : این نوع الكترود از یك هادی فلزی در تماس با پوست تشكیل شده است . یك نوع از آن عموما برای ECG در دست و پا استفاده می شود كه شامل یك صفحه فلزی پهن است كه به شكل قطعه استوانه ای شكلی خم شده است . پایه ای روی سطح خارجی آن و نزدیك به انتهای آن قرار داده می شود . از این پایه برای اتصال سیم لید به ECG استفاده می شود . sp

نكات مهم در مورد استفاده از الكترودها :

برای دریافت سیگنال از سطح پوست نیاز به الكترود داریم . و همانطور كه اشاره شد در هنگام دریافت سیگنال یك نیم پیل ایجاد می گردد كه مقدار پتانسیل آن به جنس الكترود بستگی دارد . لایه چسبیده به لایه مرده روی پوست لایه نازكی با مقاومت ۵۰ كیلو اهم بر سانتیمتر مربع است كه هنگام تماس پوست با الكترود در دو طرف آن ۳۰ میلی ولت اختلاف پتانسیل به وجود می آید ، وقتی كه پوست كشیده می شود این اختلاف پتانسیل به ۲۵ میلی ولت می رسد ، این تغییر ۵ میلی ولتی تحت عنوان اغتشاش حركتی شناخته می شود . با سمباده نرم بر روی پوست می توان این لایه را از بین برد و این تغییر پتانسیل را به مقدار ناچیزی كاهش داد . sp

نرم افزار پروژه

بنابراین تا این مرحله اطلاعات A/D كارت صدا از طریق پورت PCI به پردازنده كامپیوتر انتقال یافته است . حال به دنبال راهی می گردیم كه این اطلاعات را بتوانیم نمایش دهیم و بر روی ان پردازش انجام دهیم. برای این منظور نیاز است توسط یكی از زبانهای برنامه نویسی كه قابلیت برقراری ارتباط با كارت صدا را داشته باشد و برنامه نویسی با آن ترجیحا ساده باشد این کار را انجام دهیم.

نرم افزاری که ما در این پروژه از ان استفاده کردیم MATLAB می باشد.MATLAB به عنوان یک زبان برنامه نویسی و ابزار دیداری کردن داده قابلیت های بسیاری در زمینه های مهندسی محاسبات و ریاضیات دارا می باشد.

هدف ما نمایش سیگنالهای EMG دو بازو به طور همزمان و نمایش خروجی سنسور می باشد. سپس از سیگنال EMG انتگرال قدر مطلق می گیریم و از خروجی سنسور برای مدلسازی استفاده می کنیم.

مراجع

۱ تری بهیل مهندسی پزشکی ترجمه ی سید محمدرضا هاشمی گلپایگانی مهیار زرتشتی مرکز نشر دانشگاهی تهران

۲ سید محمد رضا هاشمی گلپایگانی کنترل سیستم های عصبی عضلانی

۳ هانسلمن لیتل فیلد کتاب اموزشی MATLAB ترجمه ی فرناز بهروزی انتشارات صنعت گستر

۴ ارتور گایتون فیزیولوژی پزشکی جلد اول ترجمه ی دکتر فرخ شادان

۵ جان وبستر تجهیزات پزشکی طراحی و کاربرد جلد اول ترجمه ی دکتر سیامک نجاریان و مهندس قاسم کیانی

۶ رسول دلیرروی فرد فیلتر و سنتز مدار مرکز نشر دکتر حسابی

۷ مهندس حامد ساجدی پایان نامه کارشناسی ارشد طراحی و پیاده سازی سیستم محل یابی منطقه عصب گیری ساعد با استفاده از EMG سطحی چند کاناله

پایان نامه طراحی وساخت دستگاه ثبت كننده سیگنال الكترومایوگرام دو كاناله
پایان نامه طراحی وساخت دستگاه ثبت كننده سیگنال الكترومایوگرام دو كاناله

سنجش میزان آمادگی شركت آب منطقه ای استان یزد جهت اجرای سیستم ERP

سنجش میزان آمادگی شركت آب منطقه ای استان یزد جهت اجرای سیستم ERP

حجم فایل : ۳۶۹

صفحات فایل : ۱۶۰

گروه فایل : مدیریت

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۹۹۰۰

سالیان متمادی است كه برنامه های كاربردی مورد استفاده در سازمان به صورت مجزا و جزیره ای ارائه می شود كه این برنامه ها هیچ ارتباطی با یكدیگر ندارند و بطور مستقل وظایف خود را انجام می دهند.

امروزه با توسعه سازمان ها و ضرروت های ای

سالیان متمادی است كه برنامه های كاربردی مورد استفاده در سازمان به صورت مجزا و جزیره ای ارائه می شود كه این برنامه ها هیچ ارتباطی با یكدیگر ندارند و بطور مستقل وظایف خود را انجام می دهند.

امروزه با توسعه سازمان ها و ضرروت های ایجاد شده در زمینه دقت، صحت و دسترسی تمامی افراد در كلیه سطوح سازمان به اطلاعاتی یكپارچه استفاده از سیستمی جامع و كامل كه تمامی این خصوصیات را بطور یكجا فراهم سازد امری اجتناب ناپذیر است. در این زمینه با كمك پدیده ای به نام ERP می توان به این مهم نائل گردید.

اما ERP چیست؟ (Enterprise Resource Planning) یا برنامه ریزی منابع سازمان سعی دارد تا عملكرد همه واحدهای شركت را در یك سیستم كامپیوتری یكپارچه نموده و نیازهای مختلف خاص هر واحد را پاسخ گوید.

ERP از طریق یك پایگاه داده واحد انجام می شود، لذا واحدهای مختلف می توانند اطلاعات را ساده تر به اشتراك گذاشته و با هم ارتباط برقرار سازند. در صورتی كه شركت های ارائه كننده، نرم افزار را به درستی نصب كنند مزایای متعددی را برای سازمان به همراه خواهد داشت كه به نكات ذیل می توان اشاره نمود :

كاهش هزینه ها

افزایش بهره وری در سازمان

افزایش بازده سرمایه گذاری

افزایش قابلیت رقابت پذیری

دسترسی سریع به اطلاعات جامع و فاقد تناقص

تسریع در گردش موجودی و نقدینگی

كاهش سرمایه راكد

بهبود كیفیت در تمام امور

كاهش زمان و دوباره كاری و …

نرم افزارهای ERP از ماژول های گوناگون (مالی، منابع انسانی، تولید، فروش، خرید و …) تشكیل شده است. اغلب نرم افزارهای ERP آنقدر منعطف هستند كه شركت های خریدار قادرند تعدادی از ماژولهای مورد نیاز یا همه آنها را نصب كنند . به عنوان مثال شركت خریدار قادر است فقط ماژول های منابع انسانی و مالی را از این بسته نرم افزاری، خریداری، نصب و مورد استفاده قرار دهد. ذكر این نكته ضروری است كه ERP به مثابه ستون فقرات اطلاعاتی سازمان از نظر بانك های اطلاعاتی و فرآیندهای سازمانی محسوب شده و به منزله نرم افزاری برای پشتیبانی فرآیندهای داخلی سازمان می باشد.

در این پروژه سعی بر این بوده است تا با تجزیه و تحلیل های دقیق و بررسی ابعاد گوناگون سازمان، میزان آمادگی سازمان را جهت بكارگیری سیستم ERP برآورد نماید، در پایان نیز با ارائه پیشنهادات و راهكارهایی سازمان را در اجرا و استفاده صحیح این سیستم یاری می نماید.

فهرست مطالب

چكیده ۱

فصل اول : طرح تحقیق

مقدمه ۴

۱ ۱ بیان مسئله۷

۲ ۱ ضرورت انجام تحقیق ۸

۳ ۱ اهداف تحقیق۹

۴ ۱ فرض های اساسی تحقیق۱۰

۵ ۱ واژگان كلیدی ۱۱

فصل دوم : ادبیات تحقیق

مقدمه ۱۶

بخش اول :

۱ ۲ معرفی و ویژگی ها۱۸

۱ ۱ ۲ سیر تكاملی ERP 18

۲ ۱ ۲ معرفی جامع ERP 21

۳ ۱ ۲ ERP از دیدگاه مدیریتی ۲۴

۴ ۱ ۲ تفاوت بین ERP یك بانك اطلاعات مركزی۲۶

۵ ۱ ۲ ERP در ایران۲۷

۶ ۱ ۲ مراحل بهره برداری از یك راه حل ERP29

۷ ۱ ۲ بررسی هزینه ها و امكان سنجی ERP 30

۸ ۱ ۲ استقرار پلكانی ERP راهی برای كاهش هزینه ۳۳

۹ ۱ ۲ مهندسی مجدد ( BPR) و تفاوت آن با ERP38

۱۰ ۱ ۲ مهندسی مجدد مبتنی بر فناوری ۴۰

۱۱ ۱ ۲ مختصری از MRPII MRP (از زیر سیستمهای erp44

۱۲ ۱ ۲ ERPII49

۱۴ ۱ ۲ تفاوت ERPII ERP 53

۱۵ ۱ ۲ ERP MIS 53

۱۶ ۱ ۲ عوامل مؤثر در پیروزی و شکست پروژه های ERP55

۱۷ ۱ ۲ انواع روشهای پیاده سازی ERP از لحاظ وسعت فعالیت۶۴

۱۸ ۱ ۲ مباحث انسانی در پیاده سازی پروژه های ERP (نقش نیروی انسانی در انجام پروژه)… ۶۵

۱۹ ۱ ۲ اجزای تشکیل دهنده ی سیستم های ERP 67

۲۰ ۱ ۲ امنیت در سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی ۶۹

۲۱ ۱ ۲ مزایا و معایب بکارگیری ERP72

۲۲ ۱ ۲ چرا سازمان به ERP نیاز دارد؟ (لزوم پیاده سازی۷۴

۲۳ ۱ ۲ گزینه های پیاده سازی ERP sp 76

۲۴ ۱ ۲ معرفی دو عرضه کنندة عمده نرم افزار Oracle SAP /EPR78

بخش دوم :

۲ ۲ معرفی شرکت آب منطقه ای استان یزد ۸۱

۱ ۲ ۲ معرفی سازمان۸۱

فصل سوم : روش تحقیق

۱ ۳ کلیات روش تحقیق ۸۶

۲ ۳ روش تحقیق۹۶

۳ ۳ جامعه آماری۹۷

۴ ۳ قلمرو تحقیق۹۷

۵ ۳ نمونة آماری۹۸

۶ ۳ روش جمع آوری اطلاعات۹۸

۷ ۳ روش سنجش روایی ۹۹

۸ ۳ روش سنجش پایایی۹۹

۹ ۳ روش تحلیل آماری داده ها جهت آزمون فرضیه ها۹۹

فصل چهارم : تجزیه و تحلیل اطلاعات

۱ ۴ كلیات ۱۰۱

۲ ۴ نمودارها و جداول آماری ۱۰۲

۳ ۴ آزمون فرض سؤالات پرسشنامه ۱۲۳

۴ ۴ آزمون فرض گروههای مختلف سؤالات پرسشنامه۱۳۵

۱ ۴ ۴ حمایت مدیران۱۳۵

۲ ۴ ۴ ظرفیت تغییر پذیری ۱۳۶

۳ ۴ ۴ وجود زیر ساخت های مناسب ۱۳۷

۴ ۴ ۴ برگزاری دوره های آموزشی ۱۳۸

۵ ۴ ۴ بکارگیری افراد بصورت تیم های کاری۱۳۹

۶ ۴ ۴ قدرت پیشبینی و برنامه ریزی سازمان ۱۴۰

۷ ۴ ۴ استفاده کارآمداز گروه مشاوران ۱۴۱

۸ ۴ ۴ بهره وری مناسب مهندسان حوزه فن آوری اطلاعات۱۴۲

۵ ۴ پایایی و روایی پرسشنامه۱۴۳

فصل پنجم : نتیجه گیری و پیشنهادات

۱ ۵ مقدمه ۱۴۵

۲ ۵ نتیجه گیری همراه با پیشنهادات sp 146

۳ ۵ پیشنهادات جهت انتخاب نرم افزار مناسب ۱۴۸

۴ ۵ تیم پروژه۱۴۹

منابع و مأخذ ۱۵۰

سنجش میزان آمادگی شركت آب منطقه ای استان یزد جهت اجرای سیستم ERP
سنجش میزان آمادگی شركت آب منطقه ای استان یزد جهت اجرای سیستم ERP

دانلود حسابداری مسئولیتهای اجتماعی

حسابداری مسئولیتهای اجتماعی

حجم فایل : ۲۳۷

صفحات فایل : ۶۸

گروه فایل : حسابداری

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۹۰۰۰

حسابداری مسئولیتهای اجتماعی

هدف از ارائه این مقاله آشنایی اولیه علاقه مندان حسابداری، با حسابداری اجتماعی است. در این مقاله تعاریف اولیه از حسابداری اج

حسابداری مسئولیتهای اجتماعی

هدف از ارائه این مقاله آشنایی اولیه علاقه مندان حسابداری، با حسابداری اجتماعی است. در این مقاله تعاریف اولیه از حسابداری اجتماعی آورده شده است. سپس به استفاده كنندگان از حسابداری اجتماعی اشاره شده است.در این مقاله همچنین به تاریخچه و بعد از آن به اهداف حسابداری اجتماعی و مزایای آن و سپس به مشكلات پیاده سازی حسابداری و گزارشگری اجتماعی اشاره شده است.

بسیاری از رفتارها و اقدامات مدیران و کارکنان، متأثر از ارزشهای اخلاقی بوده، ریشه در اخلاق دارد. عدم توجه به اخلاق کار در مدیریت سازمانها، در جوامعی مانند ایران که از یک سو دارای ارزشهای اخلاقی غنی بوده، از سوی دیگر با کشورهای پیشرفته فاصله قابل توجهی دارند، می تواند معضلاتی بزرگ برای سازمانها به وجود آورد. به علاوه با افزایش انتظارات اجتماعی از سازمانها، جوامع نسبت به مسائلی مانند محیط زیست ، حقوق زنان، کودکان، اقلیتها، معلولان، برابری استخدام و کاهش نیروی انسانی، حساس تر شده اند. بی توجهی سازمانها به این حقوق و عدم رعایت اصول اخلاقی در برخورد با ذی نفعان بیرونی، می تواند مشکلاتی را برای سازمان ایجاد کند و مشروعیت سازمان و اقدامات آن را موردپرسش قرار داده، در نتیجه سود و موفقیت سازمان را تحت تأثیر قرار دهد. اخلاق کار ضعیف، بر نگرش افراد نسبت به شغل، سازمان و مدیران موثر بوده، می تواند بر عملکرد فردی ، گروهی و سازمانی اثر بگذارد.

فهرست مطالب

چکیده ۱

مقدمه ۲

تاریخچه ۲

تعریف حسابداری اجتماعی ۴

مفروضات سیستم حسابداری مسئولیتهای اجتماعی ۷

مفاهیم حسابداری اجتماعی ۸

مفهوم حسابداری مسئولیتهای اجتماعی ۱۰

مزایا و مشكلات اجرای سیستم حسابداری مسئولیتهای اجتماعی ۱۲

مشكلات تفكیك هزینه های اجتماعی و اقتصادی ۱۲

معیارهای تفكیك هزینه های اجتماعی از اقتصادی ۱۳

مشكلات مربوط به ارتباط هزینه ها و منافع اجتماعی ۱۳

ماهیت حسابداری اجتماعی ۱۵

پیشینه بحث و آرای مطروحه ۱۵

حد و مرز مسئولیت ها ۱۸

نقد آرای مطرح در نظام آنگلوساکسون ۲۱

متن مصاحبهحسابداریمسئولیتهایاجتماعیدر کشور آمریکا ۲۳

دیدگاههای مسئولیت اجتماعی ۲۹

نظریات ۲۹

هزینه های اجتماعی در سیستم حسابداری مسئولیتهای اجتماعی عبارتنداز ۳۱

استفاده كنندگان از اطلاعات حسابداری اجتماعی ۳۲

اهداف حسابداری اجتماعی ۳۳

هدف استفاده کنندگان از اطلاعات حسابداری اجتماعی ۳۵

رویکرد های مسوولیتهای اجتماعی شرکتها ۳۶

برنامه ریزی اهداف اجتماعی ۴۲

سودمندی اطلاعات حسابداری اجتماعی ۴۶

مسئولیت های اجتماعی اخلاقیات سازمانی ۴۷

مزایای حسابداری اجتماعی و دلایل پیاده سازی آن ۵۵

سود و مسئولیت های اجتماعی در شرکت ها ۵۶

نتیجه گیری ۶۲

منابع و ماخذ ۶۳

حسابداری مسئولیتهای اجتماعی
حسابداری مسئولیتهای اجتماعی

مقاله ترس و اضطراب

مقاله ترس و اضطراب

حجم فایل : ۱۰

صفحات فایل : ۱۷

گروه فایل : روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۳۵۰۰

مقاله ترس و اضطراب

بخشهایی از متن:

ترس و اضطراب :

چند اختلال وجود دارد كه ترس و

مقاله ترس و اضطراب

بخشهایی از متن:

ترس و اضطراب :

چند اختلال وجود دارد كه ترس و اضطراب در آنها عملاً توسط هر فرد احساس می شود كه این اختلال ها به دو طبقه تقسیم می شود : اختلال های ترس و اختلال های اضطراب . فرق این دو در آن است كه در اختلال ترس ، ترس و اضطراب از یك موضوع خاص یا بر مبنای مبالغه خطر واقعی است . در حالی كه در اضطراب موضوع خاصی فرد را تهدید نمی كند ولی فرد احساس می كند بسیار مضطرب است یعنی بر اساس خطر مبهم استوار است .

اختلال های اضطراب :

عناصر : اضطراب هم مانند ترس چهار عنصر دارد :

۱ عنصرشناختی : كه انتظار خطری مبهم است .

۲ عنصر بدنی كه به دو طبقه تقسیم می شود :

الف)تغییرات بیرونی مثل رنگ پریدگی ، یبوست ، ظاهر شدن دانه های عرق روی پیشانی ، مرطوب شدن كف دستها ، تنیده شدن عضلات و …

ب)تغییرات درونی كه عناصر فیزیولوژیكی فرد هستند و شامل تند شدن ضربان قلب ، تشدید تنفس ، گشاد شدن رنگهای پیرامونی ، ترشح غدد عرق و …

عناصر اختلال اضطراب فراگیر :

۱ عنصر هیجانی : فرد احساس می كند كه نگران و تنیده ؤ گوش به زنگ و همواره بدخلق است .

۲ عنصرشناختی : فرد انتظار چیز وحشتناكی دارد ولی نمی داند آن چیست .

۳ عنصر بدنی : فرد واكنش اضطرابی ملایم و مزمنی را تجربه می كند : عرق می كند ، قلبی به تپش می افتد ، معده اش معمولاً ناراحت است ، احساس سرما می كند ، منگ است و دستانش معمولاً نمناك است .

اختلال های همراه :

در این اختلا ، نشانه های افسردگی نیز شایع است . همچنین اختلال اضطراب فراگیر در اكثر موارد با اختلال های خلقی ، شایر اختلال های اضطرابی و اختلال های مرتبط با مواد همراه می شود و نیز سایر بیماریهایی كه ممكن است مربوط به فشار روانی باشند ، اغلب با اختلال اضطراب فراگیر همراه می شوند .

sp

دوره یا سیر :

بیشتر افراد مبتلا به این اختلال بیان می كنند كه تمام همرشان مضطرب و نا آرام بوده اند . اگرچه بیش از افرادی كه برای درمان مراجعه می كنند شروع اختلال را در دوران كودكی یا نوجوانی می دانند ولی شروع این اختلال پس از ۲۰ سالگی نادر نیست .

سیر این اختلال مزمن ، اما نوسانی است و اغلب درمواقع وجود فشار روانی برتر است.

الگوی خانوادگی :

بررسی دوقلوها از نقش ژنتیك در پیدایش این اختلال است .

روش های درمانی :

الف)داروهای ضداضطراب : كاهش اضطراب ، تنها تا زمان مصرف دارو و نیز احتمال اعتیاد به مصرف این داروها .

ب)شیوه های شناختی رفتاری : بهبودی با دوام تری را نسبت به دارودرمانی ایجاد می كنند .

كنار آمدن با اضطراب روزمره

(اختلال اضطراب )

چكیده :

در زندگی مسائل مختلف اجتماعی ، اقتصادی و…….. وجود دارد كه درصورت عدم توانایی برخوردصحیح باآنها فرد ممكن است دچار اضطراب شود این اضطراب ممكن است خفیف باشد و یااینكه حادثه شده وبه اضطرابی مزمن تبدیل شود .

مقاله ترس و اضطراب
مقاله ترس و اضطراب

مقاله اسطوره ای در یونان به نام تروا

مقاله اسطوره ای در یونان به نام تروا

حجم فایل : ۸۷

صفحات فایل : ۱۸

گروه فایل : پژوهش

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۴۵۰۰

مقاله اسطوره ای در یونان به نام تروا

بخشهایی از متن:

تروا اسطوره ای در یونان

در صبح روز عید کریسم

مقاله اسطوره ای در یونان به نام تروا

بخشهایی از متن:

تروا اسطوره ای در یونان

در صبح روز عید کریسمس سال ۱۸۲۹ میلادی ، در دهکده ای در کشور آلمان هاینریش شلیمان (Heinrich Schliemann) هشت ساله ، از پدر خود هدیه ای دریافت کرد . این هدیه ، یک کتاب داستان بود ، قصه ای از افسانه های یونان باستان که دارای نقاشی های بسیار زیبایی بود . داستانهای شگفت انگیز این کتاب ، هاینریش را بر بال خیال به گذشته های بسیار دور می برد ، به دنیای پرماجرایی که هومر شاعر و اسطوره پرداز نابینای یونان باستان در قالب قصه ای شیرین سراییده بود . این قصه درباره شهر تروا و جنگی بود که در پای دروازه محکم و دیوارهای بلندش در گرفت .

هومر ، در داستان ایلیاد که مجموعه ۲۴ قسمتی از اشعار حماسی است ، چنین افسانه سرایی می کند :

هکوب ، همسر پریام ، شاه تروا در انتظار فرزندی بود . پیش از انکه کودک متولد شود ، پیشگویان خبر دادند که او سرنوشت شومی خواهد داشت و سبب نابودی و ویرانی کشور تروا خواهد شد . هکوب ، نام فرزند خود را که پسر بود ، پاریس گذاشت اما پریام دستور داد که پاریس را دور از چشم مادر بربایند و بر کوه آیدا بگذارند تا طعمه حیوانات وحشی شود . ولی این کودک رها شده را چوپانان یافتند و بزرگش کردند . ، پاریس در هوای مطبوع و جانبخش کوهستان آیدا رشد کرد و در ورزشهای گوناگون استاد شد ، چندان که آوازه نیرمندی و برازندگی او در همه جا پیچید و به گوش پدر و مادرش رسید ، پریام ، فرزند را به حضور طلبید و چون او را جوانی نیرومند و باهوش یافت ، برای یک ماموریت مهم به دربار منلاس ، فرمانروای اسپارت فرستاد.

هومر ، شاعر و اسطوره پرداز نابینای یونان

هومر در منظومه ادیسه ، داستان سرگردانی اولیس را در بازگشت از جنگ تروا ، با بیانی شور انگیز و گیرا آورده است . نقشه اولیس این بود که با حیله ای زیرکانه ، گروهی از جنگجویان یونانیرا به درون قلعه تروا بفرستند تا آنها دروازه را بر روی سپاهیان یونانی بگشایند . پس ، هزاران سرباز یونان دست بکار شدند و در حالی که مدافعان تروا از بالای دیوار به کار آنها می نگریستند ، رفته رفته پیکر یک اسب چوبی بسیار بزرگ در برابر نگاه مبهوت آنها شکل گرفت .

این کار که پایان یافت ، جنبش در میان لشکریان یونانی افتاد . آنها چنان نشان می دادند که دیگر از این جنگ بی حاصل خسته شده اند و آهنگ بازگشت به وطن خود دارند .

سربازان یونانی ، گروه گروه راه ساحل را در پیش گرفتند و پس از سوار شدن بر کشتی ، در افق دریا ناپدید شدند . سرور و شادیاهالی تروا از این واقعه ، پایان نداشت .

بزودی دشتی خالی در برابر انها بود و اسبی چوبین که یونانیان به یادگار گذاشته بودند . اهالی تروا دروازه شهر را گشودند و شادی کنان ، انچه را که از لشکریان یونانی به جایمانده بود ، به غنیمت برداشتند ، از جمل اسب چوبین را به غنیمت برداشتند وان را با طناب به داخل کشیدند ، sp غافل از ان که سی جنگجوی یونانی به فرماندهی اولیس در داخل اسب پنهان شده اند ، ان را به شهر بردند تا تقدیم sp خدایان کنند .

مقاله اسطوره ای در یونان به نام تروا
مقاله اسطوره ای در یونان به نام تروا

دانلود گزارش کاراموزی نیروی برش

گزارش کاراموزی نیروی برش

حجم فایل : ۱۶۴

صفحات فایل : ۲۷

گروه فایل : گزارش کار آموزی و کارورزی

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۲۵۰۰

نیروی برش / Trim sp Force :

۱ نیروی لازم برای برش خطوط بدون زاویه لبه برش ( without shear angle )

نیروی برش sp P= L. t. &sigma sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp

نیروی برش / Trim sp Force :

۱ نیروی لازم برای برش خطوط بدون زاویه لبه برش ( without shear angle )

نیروی برش sp P= L. t. &sigma sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp P : ( N ) :نیروی برش

طول برش sp L : ( mm )

ضخامت ورق sp t : ( mm )

مقاومت كششی ورق &sigma : ( N / mm &sup2 )

كه برای فولاد نرم ( حالت عمومی ) : &sigma = 345 N / mm &sup2 sp

توجه : در صورتیكه ورق از جنس فولاد با مقاومت زیاد ( high strength steel ) باشد باید نیروی برش بدست آمده را در عدد ۱٫۵ ضرب كرد .

sp

۲ نیروی لازم برای برش خطوط با زاویه لبه برش ( shear angle )

sp نیروی لازم برای برش با زاویه برش Ps= c.p sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp Ps: ( N )

sp نیروی لازم برای برش بدون زاویه برش p : ( N )

( فولاد نرم = soft steel sp ) c : 0.6 ~ 0.7

sp

نیروی سوراخكاری / Pierce Force

۱ محاسبه نیروی سوراخكاری ( pierce ) برای سطوح بدون زاویه :

sp sp نیروی سوراخكاری P : ( N ) sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp P = &pi D .t . &sigma

قطر سوراخ D : ( mm )

ضخامت ورق t : ( mm )

مقاومت كششی ورق &sigma : ( N / mm &sup2 )

برای فولاد نرم : &sigma = 345 N / mm &sup2

نیروی جانبی برش / Side Pressure On Trim Steel sp

نیروی جانبی ۱/۳ نیروی لازم برای برش است .

sp

N = 1/3 .P : نیروی جانبی

P= L. t. &sigma : نیروی برش

نیروی ورق گیر / Pad Pressure

نیروی pad به شكل قطعه و ضخامت آن بستگی دارد ولی معمولاً این نیرو در حدود ۴ ۲۰ sp درصد نیروی برش است در این حالت اگر دقت شكل مورد نظر ( trim &amp pie ) sp در حدود ۱۰ درصد اندازه شكل برش باشد باید از حد بالائی محدوده فوق استفاده كرد .

نیروی pad بر حسب Ps sp : ( N )

نیروی برش بر حسب P : ( N )

طول برش بر حسب L : ( mm )

ضخامت ورق بر حسب t : ( mm )

نیروی pad را با توجه به ضخامت ، طبق روش زیر بدست آورید :

t &ge 4.6

۲ &le t &le 4.5

t &lt 2 mm

ضخامت ورق

Ps = 0.11. P

Ps = 0.07. P

Ps = 0.05. P

قطعه با اشكال ساده

Ps = 0.11. P

Ps = 0.08. P

Ps = 0.06. P

قطعه با اشكال پیچیده

sp

برای مثال در قطعه تقویت لولا در OP20 نیروی برش به این شكل محاسبه میشود كه ابتدا طول خط برش با توجه به آنچه كه در DIE LAY OUTمشخص شده است اندازه گرفته میشود.

گزارش کاراموزی نیروی برش
گزارش کاراموزی نیروی برش

تحقیق نارسایی رشد قوای ذهنی با تشکر

تحقیق نارسایی رشد قوای ذهنی

حجم فایل : ۱۲

صفحات فایل : ۱۹

گروه فایل : روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۴۵۰۰

تحقیق نارسایی رشد قوای ذهنی

چکیده:

عقب ماندگی ذهنی یا به اصطلاح دیگر نار

تحقیق نارسایی رشد قوای ذهنی

چکیده:

عقب ماندگی ذهنی یا به اصطلاح دیگر نارسایی رشد قوای ذهنی موضوع تازه و جدیدی نیست . چنانچه در هر دوره و زمان افرادی در اجتماع وجود داشته اند كه از نظر فعالیتهای ذهنی در حد طبیعی نبوده اند به خصوص از روزی كه بشر زندگی اجتماعی را شروع كرده موضوع كسانی كه به عللی قادر نبودند خود را اجتماع هماهنگ سازند مطرح بوده است . در گذشته اجتماع از باب مصلحت ، تعصب و یا سالم سازی ، بعضی از این افراد را تحمل كرده ، عده ای را محبوس می ساخت یا به مرگ محكوم می نمود . این افراد مطرود كه به تنهایی نمی توانند راه خود را در زندگی انتخاب كنند و اكثراً آلت دست دیگران قرار می گیرند . صرفنظر از مخارج هنگفتی كه دستگاهها و موسسات مختلف برای نگهداری و درمان آنها متحمل می شوند جامعه نیز از نیروی انسانی آنها بی بهره مانده و حتی گاهی زیانهای غیرقابل جبرانی برای خانواده و اجتماع به بار می آورند كه موضوع درخور كمال توجه است . امروزه كشورهای توسعه یافته سعی در شكوفا كردن حداقل استعدادهای آنان می كنند. در سال ۱۳۷۰ برای اولین بار در ایران سازمان استثنایی پایه گذاری شد . این سازمان كوشیده با به كار بردن نیروهای متخصص گام موثری در جهت كم رنگتر كردن مشكلات این افراد بردارد . اما هنوز مشكلات فراوانی در این زمینه به چشم می خورد كه بررسی و موشكافی پیرامون آن لازم و ضروری به نظر می رسد . گزارش زیر بر گرفته از صحبتهای آقای سیدعباس جلالی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان تهران ، علیرضا نظری كارشناس تامین نیروی انسانی ، مریم سمائی كارشناس روانشناسی و روانشناس مدرسه مهرآئین و چند تن از والدین كودكان استثنایی است .

علی رضا نظری كارشناس علوم تربیتی و مسئول تامین نیروی انسانی اداره استثنایی در این باره می گوید : متولی امور اشتغال این بچه ها سازمان بهزیستی است و آموزش و پرورش مسئولیت اجرایی در این رابطه ندارد به این معنا كه ما سعی در آموختن حرفه داریم ولی ایجاد اشتغال بر عهده سازمان بهزیستی كشور است كه متاسفانه در این امر موفقیت لازم كسب نشده است . در حال حاضر ما دارای نوجوانان و جوانان نیمه شنوا، ناشنوا ، نیمه بینا و نابینای زیادی هستیم كه آینده آنها در جامعه مجهول است و هیچ كسی عهده دار مسئولیت آنها نیست .

جلالی نیز پیرامون همین موضوع می گوید :

متاسفانه در ایران به خاطر این كه بخشی از كار آموزش و پرورش وابسته به بهزیستی است ما سیستم مشخصی نداریم . مسئولیت این سازمان آموزش بچه هاست . این افراد تا دیپلم در این مدارس درس می خوانند اما وظیفه پیگیری وضعیت بچه ها بعد از مدرسه به عهده بهزیستی و وزارت كار است . این افراد بعضا تا حد فوق لیسانس (البته ناشنواها و نابینایان پیش می روند) اما كاری در اجتماع برای آنها نیست . در واقع تعاملی بین وزارت كار ، سازمان بهزیستی و آموزش و پرورش وجود ندارد و این امر باعث ایجاد مشكلاتی برای دانش آموزانی كه تربیت شده اند ، می شود . در صورتی كه با وجود برنامه های بلند مدت دولت با همكاری این سازمانها آ.پ هم طبعاً بر اساس نیازهای جامعه بچه ها را تربیت حرفه ای می كند و برنامه ها حتماً با انسجام و سمت و سوی مشخص تری پیش می رود .

sp

تحقیق نارسایی رشد قوای ذهنی
تحقیق نارسایی رشد قوای ذهنی

دانلود مقاله انگیزش تجصیلی با تشکر

مقاله انگیزش تجصیلی

حجم فایل : ۲۴

صفحات فایل : ۴۹

گروه فایل : روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۵۵۰۰

مقاله انگیزش تجصیلی

بخشهای مختلفی از متن:

كودكان به طور طبیعی با انگیزه یادگیری متولد می شوند. كودك تلاش

مقاله انگیزش تجصیلی

بخشهای مختلفی از متن:

كودكان به طور طبیعی با انگیزه یادگیری متولد می شوند. كودك تلاش می كند تا به یك اسباب بازی دست بزند، راه رفتن را یاد می گیرد، غذا خوردن بدون كمك دیگران را می آموزد .

این اولین انگیزش ها برای یادگیری، بعدها پاسخ گوی فعالیت وابسته به مدرسه مانند خواندن و نوشتن است باید در مورد كودكان بی انگیزه در جستجوی مانعی در راه انگیزش طبیعی آنها بود كه عدم توجه به این مسئله آنها را به راحتی سرخورده می كند .

یك كلاس ایده آل كلاسی است كه در آن دانش آموزان به درس توجه كامل دارند، سئوال های زیادی می پرسند، در بحثهای كلاسی شركت دارند، تكالیف تعیین شده را با دقت و به موقع امجام می دهند .

چنین كلاسی را كلاس دارای انگیزه می خوانند. در واقع موتور حركت و محك تلاش و فعالیت برای یادگیری است. دانش آموز بی انگیزه نه تنها رغبتی به درس خواندن sp و یادگیری نشان نمی دهد، بلكه با بی تفاوتی و بی توجهی خود چه بسا برای كاركردن دانش آموزان دیگر در كلاس نیز مزاحمت ایجاد می كند در این مورد یك ضرب المثل انگلیسی وجود دارد كه می گوید :&ldquo شما می توانید اسبی را كه تشنه نیست تا كنار آب بكشانید اما نمی توانید به نوشیدن آب وادارش كنید و شاید بتوان گفت نقشی كه انگیزه برای دانش آموز بازی می كند خیلی مهم تر از هوش باشد.

مفهوم انگیزش:

الف)انگیزش را می توان به عنوان یك فرایند مداخله كننده یا یك حالت درونی جاندار دانست كه او را وادار یا ترغیب به عمل می كند، به عبارتی دیگر می توان كفت كه انگیزش نیرویی است كه به رفتار نیرو می دهد و آن را هدایت می كند، همان گونه كه یك نیرو اشیاء را به حركت در می آورد، انگیزش نیز شخصی را به حركت در می آورد، مثلا وقتی می پرسیم كه چرا فلانی رفتار خاصی را انجام می دهد به دنبال انگیزه او هستیم. (ایگن و كوچان از كتاب روانشناسی یوسف كریمی)

ب)انگیزه به حالتهای درونی ارگانیسم كه موجب هدایت رفتار او بسوی نوعی مشخص می شود. (مورگان و همكاران)

پ)انگیزه به عاملی زیستی یا اجتماعی گفته می شود كه رفتاری را آغاز می كند، تأیید می كند یا از بروز آن جلوگیری می كند، به عبارتی دیگر نیروی محرك فعالیتهای انسان و عامل جهت دهنده رفتار است. (پاین نامه آقای مصطفی گوهری وشوق)

انگیزش بیرونی:

نظریه پردازان و محققان انگیزش انسانی را به دو نوع كلی از انگیزش درونی و بیرونی تقسیم كرده اند (رسی،۱۹۷۵،رسی وریان ۱۹۸۵،سپرو گرین،۱۹۷۸،ماسون ۱۹۸۷). انگیزش بیرونی زمانی وجود دارد كه افراد بوسیله پیامدی كه خارجی است و یا از لحاظ كاركردی مربوط به فعالیتی است كه در آن افراد درگیر می شوند، برانگیخته می شوند. مثلا كودكی كه اتاق خود را تمیز می كند تا برادر بزرگترش او را به سینما ببرد برای این كار انگیزش بیرونی دارد. یا در مدرسه، دانش آموزی كه روی یك گزارش سخت، كار می كند تا نمره عالی بگیرد و برای بازی بیس بال انتخاب شود. برای نوشتن آن گزارش انگیزش بیرونی دارد. می توان گفت دانش آموزانی كه در فعالیتهای مطلوب خود به صورتی فعال درگیر می شوند برانگیخته شده اند ولیكن دلیل این سختكوشی آنان با ماهیت خود تكلیف ارتباطی ندارد. آنان به این خاطر سختكوش هستند كه تكلیف را وسیله ای برای رسیدن به اهداف مطلوب دیگر در نظر می گیرند.

مقاله انگیزش تجصیلی
مقاله انگیزش تجصیلی

دانلود تحقیق دیوارهای شیشه ای دو جداره؛ راهی بسوی استفاده بهینه از انرژی

تحقیق دیوارهای شیشه ای دو جداره؛ راهی بسوی استفاده بهینه از انرژی

حجم فایل : ۱۹

صفحات فایل : ۶

گروه فایل : عمران

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۳۴۰۰

تحقیق دیوارهای شیشه ای دو جداره؛ راهی بسوی استفاده بهینه از انرژی

بخشهایی از متن:

امروزه توجه بسیاری از کارشناسان به سوی مسائل مربوط به رفاه و آس

تحقیق دیوارهای شیشه ای دو جداره؛ راهی بسوی استفاده بهینه از انرژی

بخشهایی از متن:

امروزه توجه بسیاری از کارشناسان به سوی مسائل مربوط به رفاه و آسایش شهروندان و همچنین کاهش هزینه های پرداختی انرژی معطوف شده است. در این راه اخیرا در اروپا دیوار هایی ساخته می شود که از جنس شیشه است. این دیوارها دوجداره هستند. این دیواره ها به گونه ای ساخته شده اند که هوا در فضای مابین دو شیشه جریان پویا دارد. ساخت این دیوارها مهر تاییدی بر ساخت دیوارهای نوین در معماری امروز است.

دیوارهای حائل دوجداره نسل جدیدی از سیستم های گرماساز، تهویه هوا و سرماساز است که سیستم تعدیل کننده دما را که تا پیش از این در بخش مرکزی درونی خانه نصب می شد امروزه به پیرامون خانه انتقال داده است.

مهم ترین تحول تکنیکی که این تولیدات پدید می آورند این است که این سیستم ها همگام با الگوهای معماری نوین بصورت کنترل و نظارت اتوماسیون پیش می رود. این کنترل ها احتمالا جوابگوی نیاز بشر امروز خواهد بود. کارشناسان اینطور برآورد کرده اند که این قبیل دیوارها نقش تولید دوباره انرژی را بر عهده دارند و به واژه فرانمایی زیست محیطی معنا می بخشد. سیستم این دیوارها به نحوی است که تمام ابعاد مثبت زیست محیطی را در خود دارد.

سازندگان این دیوارها متخصصانی از کشور آلمان بوده اند که هدف اصلی آنها حفاظت از محیط زیست بوده است. در این دیوارها برای کنترل نور خورشید یک ورقه آلمینیومی سوراخدار با عرض ۳۰ سانتی متر در فضای بین دو لایه شیشه ای دیوار قرار داده می شود. سوراخ های این ورقه آلمینیومی برای این است که بدون نیاز به نور زیاد و همچنین با حداقل نور خورشید بتوان از داخل نمای بیرون را دید. سایه سوراخ های موجود در این ورقه آلمینیومی بر روی بخش انتهایی ساختمان که از این دیوار ها در آن استفاده نمی شود، می افتد. بنابراین در هر دو قسمت انعکاس نور خورشید باعث پدید آمدن گرمای مضاعف در ساختمان نمی شود.

ارزانتر از همه جا

تحقیق دیوارهای شیشه ای دو جداره؛ راهی بسوی استفاده بهینه از انرژی
تحقیق دیوارهای شیشه ای دو جداره؛ راهی بسوی استفاده بهینه از انرژی

دانلود مقاله جانبداری در پیام های متقاعدگرانه (پیام های یکجانبه در برابر پیام های دو جانبه) با تشکر

مقاله جانبداری در پیام های متقاعدگرانه (پیام های یکجانبه در برابر پیام های دو جانبه)

حجم فایل : ۱۵

صفحات فایل : ۱۷

گروه فایل : پژوهش

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۵۰۰۰

مقاله جانبداری در پیام های متقاعدگرانه (پیام های یکجانبه در برابر پیام های دو جانبه) sp

متقاعدگری را با

مقاله جانبداری در پیام های متقاعدگرانه (پیام های یکجانبه در برابر پیام های دو جانبه) sp

متقاعدگری را باید هسته تبلیغ دانست. یعنی، صرف نظر از حوزه موضوعی (دین، سیاست، یا بازرگانی و مانند آن)، هدف اولیه تبلیغ متقاعد کردن مخاطب نسبت به پیام است. متقاعدگری کوششی برای تغییردادن نگرش ها نسبت به چیزهای مختلف است(کاچیوپو و پتی، ۱۹۸۱؛ و بارونو بیرن، ۱۹۹۶). چیزهایی از پودر رختشویی گرفته تا نظام مدیریت اجتماعی، نگرشها نیز به عنوان ارزیابی های نسبتا پایدار از موضوع های مختلف جهان اطراف تعریف شده اند. (ایگلی و شایکن۱۹۹۳) و نتیجه آن، خوش آمدن یا خوش نیامدن چیزی( یا موضوعی) به مذاق روانشناختی ماست. مبانی این ارزیابی ها(خوش آمدن یا نیامدن ها)، ممکن است شناختی(دو دوتا چهار تا کردن) یا عاطفی(هیجانی) باشد، اما در هر یک از دو حال، هنگامی که نگرش خود را نسبت به چیزی، به گونه کلامی یا رفتاری بیان می کنیم، در واقع شناخت یا عواطف خود را نسبت به آن نشان داده ایم. به این ترتیب، متقاعدسازی شامل هر گونه کوششی برای تغییر ارزیابی های شناختی و عاطفی مردم است؛ و یا به گفته دیگر، شامل کوشش برای تغییر نگرش های آنان نسبت به چیزهای مختلف است. sp

پیام و ساختار آن

پیام یکی از ابزارهای مهم متقاعدسازی در ارتباطات بینافردی است که از قدیم بر اهمیت آن تاکید شده است. افلاطون در کتاب خود موسوم به مناظره متقاعدسازی را کلید قدرت، و پیام را کلید متقاعدسازی بر شمرده است. وی می نویسد: چه چیز برتر از کلامی است که قاضی را در دادگاه، سناتوری را در مجلس سنا، یا شهروندان را در انجمن شهر و یا در هر نوع همایشی متقاعد می کند؟ چنانچه توان به خدمت گرفتن کلام را در حد مطلوبش داشته باشید، پزشک خویش را برده خود کرده اید، آموزگار خویش را برده خویش کرده اید، و برای تاجری که با او به گفت و گو نشسته اید، افتخاری است که گنج ها و دارایی ها را نه برای خویش، که برای شمایی که می توانید دیگران را متقاعد کنید، جمع آوری کند. (پتی، و کاچیوپو، ۱۹۹۶، ص ۶۹ ).

پیام و نقش متقاعد گرانه آن

مولفه های چندی مطرح هستند که با استفاده از هر یک، می توان هر پیام به ظاهر خنثی و بی غرضی را به یک پیام متقاعدگرانه و هدفدار تبدیل کرد. به عنوان نمونه، تعداد استدلال هایی که ممکن است در پیام مطرح شود، هیجانی که می تواند تولید کند، تکرار پیام معرفی منبع پیام در ابتدا یا انتهای پیام، ترتیب ارائه پیام های مخالف به اضافه موارد دیگر، همه مولفه هایی از پیام به شمار می روند که در چارچوب مباحث یادگیری پیام مطرح هستند و صرف نظر از موضوع، می توانند به تشکیل و تغییر نگرش ها، و در نتیجه به متقاعد سازی کمک کنند(برای توضیح بیشتر به پتی و کاچیوپو، ۱۹۹۶ رجوع شود).

مولفه یکجانبه یا دو جانبه بودن پیام، که یکی از ویژگی های یا مولفه های مربوط به پیام به شمار می رود، ابتدا توسط محققان دانشگاه یل که هاولند(۱۹۵۳) در صدر آنها بود و در آن زمان برای وزارت جنگ آمریکا sp کار می کردند، مطرح شد و تاثیرات نگرشی آن مورد بررسی قرار گرفت (پتی و کاچیوپو، ۱۹۸۰) پس از مدتی این مفهوم به حوزه مباحث روان شناسی اجتماعی وارد شد و کم کم در قلمرو مباحث بازاریابی و تبلیغات بازرگانی نیز مطرح گردید. sp

پیام های یکجانبه در برابر پیام های دو جانبه

مفهوم جانبه با مفهوم جانبداری ارتباط دارد. چنان که فیشباین و آژن(۱۹۸۱) نیز اشاره کرده اند، هر پیام متقاعدگرانه ای در بردارنده درجاتی از جانبداری نسبت به موضع مطرح شده است. اگر استدلال های پیامی یکسره در موافقت و یا در مخالفت با یک موضع مطرح و نتیجه گیری شده باشد، چنین پیام را پیام یکجانبه می نامند. sp

مقاله جانبداری در پیام های متقاعدگرانه (پیام های یکجانبه در برابر پیام های دو جانبه)
مقاله جانبداری در پیام های متقاعدگرانه (پیام های یکجانبه در برابر پیام های دو جانبه)

دانلود مقاله فقر روستایی و تخریب محیط زیست در كشورهای در حال توسعه

مقاله فقر روستایی و تخریب محیط زیست در كشورهای در حال توسعه

حجم فایل : ۲۸

صفحات فایل : ۶۸

گروه فایل : پژوهش

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۷۵۰۰

مقاله فقر روستایی و تخریب محیط زیست در كشورهای در حال توسعه

چکیده ای از بخشهایی از متن:

sp

مقاله فقر روستایی و تخریب محیط زیست در كشورهای در حال توسعه

چکیده ای از بخشهایی از متن:

sp

پس از جنگ جهانی دوم با رهایی بسیاری از كشورهای جهان سوم از استعمار و دستیابی آنها به استقلال سیاسی ، فاصله و شكاف اقتصادی بین كشورهای فقیر و غنی بیش از پیش آشكار شد . در پی آن استراتژی رشد اقتصادی در راستای رسیدن به توسعه از طریق انتقال سرمایه ، فن آوری و تجربیات كشورهای توسعه یافته در دهه ۱۹۶۰ اتخاذ گردید . در آن زمان عقیده بر این بود كه رشد اقتصادی موجب افزایش اقتدار كشور شده و توسعه اقتصادی را فراهم می كند . اما پس از یك دهه و در آغاز دهه ۱۹۷۰ میلادی نه تنها رشد اقتصادی مورد انتظار در بسیاری از كشورهای جهان سوم محقق نشد بلكه در برخی كشورها نیز كه رشد اقتصادی مناسب و قابل توجهی داشتند منجر به توسعه نگردید و رشد فزاینده فقر و نابرابری از یك سو و آثار سوء زیست محیطی و بوم شناختی حاصل از رشد اقتصادی از سوی دیگر موجب بالندگی و گسترش تفكرات چند بعدی در مورد توسعه گردید و پایداری توسعه برای اولین بار در دهه ۱۹۸۰ مورد توجه قرار گرفت . بدین معنا كه توسعه بایستی دربرگیرنده بهبود گسترده در تمامی سطوح زندگی جوامع و رفاه همگانی آنها بوده ، سرمایه گذاری در تمامی بخشهای اقتصاد را مدنظر قرارداده و به ابعاد و جوانب زیست محیطی نیز توجه داشته باشد . ( جنیفر.آ. الیوت . ۱۳۷۸٫ص ۸ )

براین اساس یكی از چالشهای مهم دنیای امروز نابرابری بین كشورهای توسعه یافته و در حال توسعه از یك سو و نابرابری منابع و امكانات در سطوح ملی به ویژه در كشورهای جهان سوم می باشد این مسئله سبب شده است كه فقر روستایی در اینگونه كشورها به عنوان یكی از مسائل حاد و بحرانی جلوه نماید . روستائیان در این كشورها كمترین سهم را از منابع ، سرمایه ها و امكانات ملی دارند و بدین لحاظ فقر روستایی به یك چالش بزرگ توسعه انسانی و نیز یك معضل عمده زیست محیطی بدل شده است . اعتقاد بسیاری از صاحبنظران بر این است كه فقر و به ویژه فقر روستایی كه موضوع مورد بحث ماست ، امكان و توان بهره برداری صحیح و پایدار از منابع محیطی را از بین می برد و از این رو موجب تشدید روند تخریب محیط زیست می گردد .

. استفاده از منابع طبیعی برای سوخت sp sp

بسیاری از فقرای روستایی در كشورهای جهان سوم از دسترسی به منابع انرژی نوین محروم هستند و در نتیجه ضمن استفاده از هیزم ، فضولات حیوانی و علاوه بر محرومیتی كه در این زمینه تحمل می كنند تأثیر به سزایی در تخریب محیط زیست دارند . برای مثال در ناحیه با دولای سریلانكا ۹۷ درصد خانوارهای روستایی با هیزم آشپزی می كنند كه به دلیل تخریب جنگلهای رو به كمیابی است . در مناطق روستایی اتیوپی ۱۷ درصد هزینه خانوارها صرف تهیه انواع سوخت از قبیل هیزم فضولات دامی و می شود و زنان خانوارهای روستایی به طور مستمر نصف روز را صرف جمع آوری هیزم و فضولات دامی می كنند . كمتر از ۵ درصد خانوارها دارای نقدینگی جهت خرید هیزم هسستند و در سال ۱۹۸۵ به طور كلی خانوارهای روستایی قادر به تأمین فقط ۴۲ درصد هیزم موردنیاز سالانه خود بودند . بنابر اطلاعات موجود فقیران مناطق روستایی كشور بوركینافاسو برای جمع آوری هیزم مجبورند روزانه ۳ تا ۲۲ كیلومتر راهپیمایی و ۳ تا ۱۲ ساعت وقت صرف كنند و این عمل ممكن است یك تا هفت بار در هفته تكرار شود. ( جزایری ، ادریس و همكاران ، ۱۳۷۳ ص ۷۹ـ ۷۸ )

تحقیق دیگری در مورد هند حاكی از آن است كه مصرف چوب سوخت ( هیزم ) در فاصله سالهای ۱۹۵۰ تا ۱۹۹۰ از ۱۵۰ میلیون تن به ۲۰۰ میلیون تن افزایش یافته است . همین بررسی نشان می دهد كه وابستگی روستاییان هند به ویژه قشر فقیر به منابع انرژی گیاهی ( اعم از چوب ، كاه كلش و ) زیاد است . حدود ۷۰ درصد از انرژی بیوماس هند از جنگلها و اراضی بایر ، ۲۰ درصد از كاه و كلش آگروفارستری و اراضی كشاورزی و ۱۰ درصد بقیه از پهن گاو و سایر فضولات حیوانی تأمین ( Karan.Deo.Singh.2001.p3 ) می شود .

مقاله فقر روستایی و تخریب محیط زیست در كشورهای در حال توسعه
مقاله فقر روستایی و تخریب محیط زیست در كشورهای در حال توسعه

دانلود مقاله مبانی مهندسی نرم افزار

مقاله مبانی مهندسی نرم افزار

حجم فایل : ۲۶

صفحات فایل : ۲۸

گروه فایل : کامپیوتر و IT

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۴۰۰۰

مقاله مبانی مهندسی نرم افزار

sp

عناوین:

چکیده

مقاله مبانی مهندسی نرم افزار

sp

عناوین:

چکیده

مقدمه

نیازهای اولیه یک شرکت

بازاریاب

مدیریت فروش

مصرف کننده

مشتری

نیازها و انتظارات

منابع

……………………………………………..

چکیده:

پیچیدگی و سرعت تحولات اقتصادی در دنیا، شاخص ها و ملزومات قرار گرفتن در عرصه رقابت و بهینه سازی ساختار تولید و اجرایی را در سازمان ها دچار تغییرات و دگرگونی های بسیاری کرده است. سازمان ها برای باقی ماندن در عرصه رقابت های بازار و هماهنگ سازی خود با شرایط بازار و افزایش تطابق پذیری باید راه کارها و ابزارهای جدیدی را جستجو کنند. sp از مهمترین ویژگی های سازمان ها در عصر جدید می توان به لزوم پویایی و انعطاف پذیری بالای آنها اشاره کرد. سازمان های پیشرو می دانند که راه جل های امتحان شده برای یک کسب و کار خاص هر چند هم موفق، نمی تواند دربرگیرنده شرایط مناسبی برای سایر کسب و کار ها باشد بنابراین آنها سعی می کنند به جای تقلید و تکرار با شناخت دقیق و موشکافانه محیط درونی و بیرونی سازمان بتوانند چالش های اساسی کسب و کار خود را شناسایی کنند و بر اساس آن راه حل های کارا و مناسبی را درپیش بگیرند.

هر سازمانی برای حرکت رو به رشد و دستیابی و حفظ تعالی و پویایی در بخش های مختلفش نیازمند یک طرح و برنامه کلی است که باید دربرگیرنده چالش ها و مسائل اساسی پیش روی سازمان از بدو تاسیس تا رسیدن به اهداف مقطعی و اصلی باشد. چنین سند و مکتوبی که معرف اصول و راهکارهای توسعه سازمان محسوب می شود و بر حسب نیاز در اختیار افراد مرتبط با آن در سازمان قرار می گیرد برنامه جامع کسب و کار می گویند. همچنین نباید فراموش کرد که در بدو شروع به کار سازمان ها و یا در مراحلی که باید بخش های جدیدی راه اندازی شود و یا پروژه های جدیدی تعریف شود برنامه جامع کسب و کار سازمانی می تواند کمک خوبی برای جذب کمک های مالی سازمان ها و ارگان های مختلف باشد. در این مقاله سعی شده است تا اصول و ساختار مورد نیاز برای نوشتن یک برنامه جامع کسب و کار سازمانی ارائه شود. شایان ذکر است که این اصول کلی در رابطه با هر کسب و کاری قابل استفاده و کاربردی است.

مقاله مبانی مهندسی نرم افزار
مقاله مبانی مهندسی نرم افزار

مقاله تجزیه و تحلیل آموزشگاه‌های آزاد كامپیوتر

مقاله تجزیه و تحلیل آموزشگاه‌های آزاد كامپیوتر

حجم فایل : ۵۶

صفحات فایل : ۲۸

گروه فایل : فنی و مهندسی

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۴۸۰۰

مقاله تجزیه و تحلیل آموزشگاه های آزاد كامپیوتر در ۲۸ صفحه ورد قابل ویرایش sp

فهرست مطالب

sp

sp sp sp فرم تقاضای سیستم مکانیزه.

مقاله تجزیه و تحلیل آموزشگاه های آزاد كامپیوتر در ۲۸ صفحه ورد قابل ویرایش sp

فهرست مطالب

sp

sp sp sp فرم تقاضای سیستم مکانیزه………………………………………………………………………. ۳

sp sp sp برنامه ریزی……………………………………………………………………………………………. ۴

sp sp sp دامنه پروژه……………………………………………………………………………………………. ۴

sp sp sp وظایف تحت پوشش……………………………………………………………………………….. ۴

sp sp sp فرم برنامه ریزی پروژه……………………………………………………………………………. ۵

sp sp sp نمودار گانت………………………………………………………………………………………….. ۵

sp sp sp امکان سنجی پروژه…………………………………………………………………………………. ۶

sp sp sp ساختار سازمانی………………………………………………………………………………………. ۷

sp sp sp متدولوژی انتخاب شده برای تشریح سیستم………………………………………………. ۸

sp sp sp مشکلات بر سر راه…………………………………………………………………………………. ۱۵

sp sp sp وضعیت موجود سازمان…………………………………………………………………………. ۱۵

sp sp sp راه حل های پیشنهادی…………………………………………………………………………. ۱۵

sp sp sp ویژیگی ها و مشخصات فنی راه حل پیشنهادی…………………………………………. ۱۶

sp sp sp دامنه پروژه………………………………………………………………………………………….. ۱۶

sp sp sp وظایف اصلی سیستم……………………………………………………………………………… ۱۶

sp sp sp مشکلات موجود……………………………………………………………………………………. ۱۷

sp sp sp sp بررسی اقتصادی پروژه، معایب و مزایا……………………………………………………. ۱۷

sp sp sp نتیجه گیری…………………………………………………………………………………………. ۱۷

sp sp sp پیشنهادات…………………………………………………………………………………………….. ۱۷

sp sp sp Glossary…………………………………………………………………………………………… 18

sp sp sp نمودار موارد کاربرد U.C…………………………………………………………………….. 19

sp sp sp لیست موارد کاربرد U.C………………………………………………………………………. 20 sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp لیست بازیگرهاActor sp sp sp 27……………………………………………………………………………………… کلاس دیاگرام sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp 27

sp sp sp

sp

sp

sp

مرحله اول

۱ فرم تقاضای سیستم مکانیزه

متقاضی :

واحد :

تلفن :

تاریخ :

نوع تقاضا :

 • سیستم جدید &uuml
 • توسعه سیستم
 • ترمیم سیستم

ضرورت :

 • فوری
 • عادی &uuml
 • متوسط

شرح مسئله :

sp با توجه به کندی کار امور دفتری خصوصا ایجاد مشکل هنگام تهیه فرم های سازمان فنی و حرفه ای و تعدد مراجعات هنگام اعلام نمرات خواهشمد است جهت تهیه سیستم مکانیزه اقدامات لازم را مبذول فرمایید..

تقاضا :

sp درخواست سیستم اتوماسین جهت امور مربوط به ثبت نام کاآموزان، مربیان و … آموزشگاه جهت تسهیل در امور اداری، در خواست سیستم اعلام نمرات بصورت گویا.

تصمیم هیئت مدیره

 • تقاضا پذیرفته شد &uuml
 • پیشنهاد و اصلاح
 • رد تقاضا

تاریخ شروع : sp

مسئول پروژه :

sp

sp

sp

sp

sp

sp

sp

sp

مرحله دوم

sp برنامه ریزی

sp دامنه پروژه :

سیستم جدید می تواند تمام اطلاعات sp مربوط به امور کارآموزان و مربیان و دوره ها (کلاس ها) را ذخیره کند و اقدام به تهیه گزارش های لازم جهت سازمان فنی و حرفه ای یا خود آموزشگاه نماید.

وظایف تحت پوشش

شرح مسئله :

این پروژه سعی دارد تا تمام امور مربوط به ثبت نام کاآموزان و مربیان و نیز کلاس ها را به صورت مکانیزه درآورد تا تهیه گزارش های لازم جهت سازمان فنی و حرفه ای و نیز خود آموزشگاه و نیز مدیریت مربوط به امور فوق الذکر تسهیل یابد. از دیگر قسمت های پروژه که به عنوان قسمت جانبی پروژه می باشد زیر سیستم اعلام نمرات امتحانی به کاآموز به صورت گویا و از طریق خطوط تلفن است.تا اینکه از تعدد مراجعات به آموزشگاه کاسته شود.

sp

اهداف سیستم و نیز اطلاعاتی که باید فراهم شود :

سیستم جدید می تواند تمام اطلاعات sp مربوط به امور کارآموزان و مربیان و دوره ها (کلاس ها) را ذخیره کند و اقدام به تهیه گزارش های لازم جهت سازمان فنی و حرفه ای یا خود آموزشگاه و یا اطلاع کارآموز نماید.در این سیستم امکان اعلام نمرات امتحانی به کاآموز به صورت گویا و از طریق خطوط تلفن نیز پیش بینی شده است.تا اینکه از تعدد مراجعات به آموزشگاه کاسته شود.

در سیستم جدید امکانات زیر موجود خواهد بود :

 1. ثبت نام کاآموزان
 2. ثبت نام مربیان
 3. تعیین مشخصات کلاس ها و دوره ها
 4. درج مشخصات آزمون
 5. تهیه گزارش ها و فرم های لازم شامل :
 6. ثبت نام آزمون
 7. sp ثبت نام آزمون مجدد
 8. معرفی کارآموزان به سازمان فنی و حرفه ای بصورت ماهانه و سالانه
 9. صدور کارت شناسایی و کارت ورود به آزمون
 10. تهیه نمودارهای کلاس ها، قبول شدگان و ..

۲ فرم برنامه ریزی پروژه

اتوماسیون آموزشگاه آزاد

تاریخ : sp sp sp

تهیه کننده :

ردیف

فعالیت هر مرحله

شروع

خاتمه

نفر ساعت

پیش بینی

واقعی

پیش بینی

واقعی

پیش بینی

واقعی

۱

آغاز (Inception)

۲۵/۹/۸۴

sp

۹/۱۰/۸۴

sp

۳۰

sp

۲

جزئیات (Elabration)

۴/۱۰/۸۴

sp

۱۹/۱۰/۸۴

sp

۴۵

sp

۳

ساخت (Construction)

۱۰/۱۰/۸۴

sp

۸/۱۱/۸۴

sp

۱۰۰

sp

۴

انتقال (Transition)

۱/۱۱/۸۴

sp

۱۲/۱۱/۸۴

sp

۲۵

sp

sp

۳ نمودار گانت

فعالیت

هفته اول

هفته دوم

هفته سوم

هفته چهارم

هفته پنجم

هفته ششم

هفته هفتم

هفته هشتم

هفته نهم

آغاز (Inception)

جزئیات ((Elabration

ساخت (Construction)

انتقال (Transition)

__________

sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp ____________

sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp ___________________________

sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp _________

sp

sp

sp

sp

sp

sp

sp

sp

sp

sp

sp

گزارش سازمانی

sp مقدمه

sp انسان عصر ماشین برای تحلیل محتوای عناصر درونی جهان در صدد تجزیه آنها بود. جزء نگری به منزله اساس روش تجزیه مدار از این اعتقاد برمی خواست که همه اشیاء رویدادها وخواص آن هاو حتی تجربه ودانش آدمی در مورد آن ها از یک سلسله اجزای تفکیک ناپذیرو نهائی همچون اتم ها و سلول ها ادراکات اولیه و… تشکیل شده است.

این موجودیت ها بر اساس مجموعهای از قوانین با هم ارتباط دارند.

در عصر ماشین نگرش رایج در جهان مبتنی بر نوعی قطعیت یا جبر حاکمیت حدود و ثغور مشخص و ریز بود و تصور میشد که رویدادهای جهان بر اساس یک سلسله قطعیت های حتمی وقبلی مشخص میشوندوچنین فرض میشود که رویدادها صرفا به کمک (( قوانین حاکم بر ماده وحر کت)) قابل توضیح هستند. sp

هنگامی که انسان موفق شد ماشین را به مثابه منبع کار فیزیکی جایگزین نیروی کار کند sp بخشی از کار را به ماشین وبخشی دیگر را به انسان محول کرد.

بدین ترتیب کار به اجزای ریزتر تشکیل دهنده خود تقسیم شد. بنابر این با قرار کرفتن محصول در خط تولید ضمن افزایش بهره وری جنبه های غیر انسانی کار نیز فزونی یافت. در نتیجه فراگردی که ابزار های مکانیکی را جایگزین نیروهای کار کنند و انسان را تا حدی تنزل داد که مثل ماشین عمل کند و به انجام دادن کارهای ساده و تکراری وکسل کننده بپردازد.

sp علی رغم تشکیل شدن سیستم از اجزای به هم وابسته و پیوسته آن را باید به منزله یک کل غیر قابل تقسیم به اجزای خود در نظر گرفت.

در آن زمان بجای تشکیل یک کل بر اساس اجزای تشکیل دهنده آن نحوه قرار گرفتن اجزا در کل مطالعه میشود وبه این ترتیب زمینه ای برای کل نگری فراهم شد.

عصر سیستم ها انقلاب فرا صنعتی را به ارمغان آورد.این انقلاب مبتنی بر استفاده از ماشین های محاسباتی است که ضمن مشاهده به تولید پردازش منطقی وانتقال اطلاعات می پردازد.

با انقلاب صنعتی و ظهور ماشین های پردازش و انتقال اطلاعات sp امکان ماشینی کردن برخی از فعالیت های ذهنی نیز فراهم شد.

ویژیگی ها و مشخصات فنی راه حل پیشنهادی

sp sp سیستم اتوماسیون با دارا بودن سیستم گویای تلفنی می تواند از مراجعات متعدد به آموزشگاه جلوگیری کند و نیز امور ادارای سرعت بخشد و از بروز اشتباه در گزارش گیری جلوگیری کند.

سیستم پیشنهادی از فناوری .Net جهت برنامه نویسی پروژه و نیز بانک اطلاعاتی MS Access و در صورت دارا بودن شبکه از بانک اطلاعاتی MS SQL Server استفاده می نماید.

sp سیستم گویا از طریق خطوط تلفن و دستگاه مودم می تواند به سوالات کارآموزان پاسخ دهد.

دامنه پروژه

sp سیستم جدید می تواند تمام اطلاعات sp مربوط به امور کارآموزان و مربیان و دوره ها (کلاس ها) را ذخیره کند و اقدام به تهیه گزارش های لازم جهت سازمان فنی و حرفه ای یا خود آموزشگاه نماید و نیز با دارا بودن سیستم گویا می تواند به بسیاری از مراجعات و سوالات کلیشه ای متقاضیان جواب دهد این سیستم به امور دیگر مانند امور حسابداری دخالتی ندارد.

وظایف اصلی سیستم

سیستم جدید می تواند تمام اطلاعات sp مربوط به امور کارآموزان و مربیان و دوره ها (کلاس ها) را ذخیره کند و اقدام به تهیه گزارش های لازم جهت سازمان فنی و حرفه ای یا خود آموزشگاه و یا اطلاع کارآموز نماید.در این سیستم امکان اعلام نمرات امتحانی به کاآموز به صورت گویا و از طریق خطوط تلفن نیز پیش بینی شده است.تا اینکه از تعدد مراجعات به آموزشگاه کاسته شود.

در سیستم جدید امکانات زیر موجود خواهد بود :

 1. ثبت نام کاآموزان
 2. ثبت نام مربیان
 3. تعیین مشخصات کلاس ها و دوره ها
 4. درج مشخصات آزمون

۱۰٫تهیه گزارش ها و فرم های لازم شامل :

 1. ثبت نام آزمون
 2. sp ثبت نام آزمون مجدد
 3. معرفی کارآموزان به سازمان فنی و حرفه ای بصورت ماهانه و سالانه
 4. صدور کارت شناسایی و کارت ورود به آزمون

۱۰٫تهیه نمودارهای کلاس ها، قبول شدگان و ..

۱۱٫سیستم گویا جهت کاهش مراجعات به آموزشگاه

مشکلات موجود

 1. sp تغییر زیاد فرم های سازمان فنی و حرفه ای عمل گزارشگیری را دچار اختلال می کند
 2. عدم سازگاری سیستم گویا با تمامی مودم ها.

راه حل ۱ : این مشکل را می توان با افزودن گزارشگیری پویا مرتفع ساخت.

راه حل ۲ : با تعیین مودم مناسب در راهنما نیز می توان تا حدودی این مشکل را بر طرف کرد.

بررسی اقتصادی پروژه، معایب و مزایا

sp مزایا :

 1. تسریع امور
 2. عدم بروز اشتباه
 3. دسترسی سریع و آسان به بایگانی
 4. کاهش مراجعات کارآموزان به آموزشگاه
 5. کاهش هزینه در برابر استخدام نیروی جدید

معایب :

 1. عدم تامین تمام نیاز ها مانند گزارشگیری کاملا پویا
 2. تامین کامپیوتر و خط تلفن
 3. ۳٫ sp sp sp sp هزینه آموزش نیروی انسانی

نتیجه گیری

sp با توجه به امور مطرح شده و مشکلات آن تهیه سیستم موجود برای برآوردن حداقل نیازها (دامنه پروژه) امکان پذیر می باشد.

پیشنهادات

 1. اضافه کردن سیستم طرح سوالات
 2. گسترش آن برای دیگر آموزشگاه های آزاد غیر از کامپیوتر
 3. امکان استفاده چند شعبه از آموزشگاه از یک پایگاه داده
مقاله تجزیه و تحلیل آموزشگاه‌های آزاد كامپیوتر
مقاله تجزیه و تحلیل آموزشگاه‌های آزاد كامپیوتر

مقاله اعتماد به نفس و ورزش

مقاله اعتماد به نفس و ورزش

حجم فایل : ۳۳

صفحات فایل : ۲۰

گروه فایل : روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۳۵۰۰

مقاله اعتماد به نفس و ورزش

چکیده ای از متن مقاله:

روانشناسی ورزش

تئوریها و پژوهش

مقاله اعتماد به نفس و ورزش

چکیده ای از متن مقاله:

روانشناسی ورزش

تئوریها و پژوهشهای جدید اساسا در حوزه های شخصیت نگرش های نسبت به ورزش پرخاشگری در ورزش اظطراب و استرس نفوذهای اجتماعی sp انگیزش و كسب مهارت می باشد همچنین نمونه های متنوعی از رشته های ورزش از جمله فوتبال وزنه برداری و را شامل می شود .

به دلیل وجود شیوه های مختلف در جهت بكارگیری روانشناسی در حوزه ورزش و وجود فعالیتهای متنوع در فرهنگهای مختلف تحت عنوان فعالیت های ورزش لازم است تا تعریف كاملا گسترده أی از روانشناسی ورزش را از انجمن روانشناسی ورزش اروپا ( FEPSAC ) با كمی اختصار ارائه دهیم .روانشناسی ورزش به بررسی فرایندهای بنیادین روانشناسی و تأثیرات أن بر ورزش می پردازد .

تعریف ورزش :

شامل كلیه فعالیتهای جسمانی است كه به منظور رقابت تفریح تربیت و سلامتی انجام می پذیرد .

روانشناسی :

علم ذهن و رفتا ر (گروس )

به دلیل اینكه روانشناسی ورزشی رشته أی جدید و گسترده است و رشته های تخصصی بسیار زیادی وجود دارد به یك رشته مربوط به انین مقاله می پردازیم .

انگیزش و ورزش :

۱ انگیزش درونی و بیرونی

۲ چشم اندازهای انسانی بر انگیزش

۳ انگیزه پیشرفت

۴ رویكردهای شناختی نسبت به انگیزش

انگیزش درونی و بیرونی

sp تمایزمهم درانواع انگیزه های نوع sp بشر انگیزش درونی و بیرونی است انگیزش بیرونی از sp پاداشهای بیرونی ناشی می شود انگیزش درونی از درون شخص سرچشمه میگیرد هم انگیزه درونی و هم بیرونی هر دو در ورزش مهم sp هستند و روانشناسان ورزشی می توانند هم انگیزه های درونی sp و هم بیرونی را برای بهبود عملكرد اشخاص به كار گیرند انگیزه های درونی برای شركت در ورزش شامل تهیج تفریح علاقه به عمل و فرصت برای ثابت كردن تواناییهای خود بهبود مهارتها و خلاصه به دلیل لذت بردن از ورزش است .

مقاله اعتماد به نفس و ورزش
مقاله اعتماد به نفس و ورزش

مقاله چگونگی به وجود آمدن جشن مهرگان

مقاله چگونگی به وجود آمدن جشن مهرگان

حجم فایل : ۱۰

صفحات فایل : ۱۵

گروه فایل : پژوهش

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۴۵۰۰

مقاله چگونگی به وجود آمدن جشن مهرگان

چکیده:

در فرهنگ اصیل ایران باستان پنچ جشن با اهمیت وجود دارد كه عبارتند از: نوروز، مهرگان، تیرگان، یلدا و

مقاله چگونگی به وجود آمدن جشن مهرگان

چکیده:

در فرهنگ اصیل ایران باستان پنچ جشن با اهمیت وجود دارد كه عبارتند از: نوروز، مهرگان، تیرگان، یلدا و سده. در تقویم ایران باستان كه كوروش كبیر ایجاد كرده بود، هر روز از ماه دارای نامی است و روز شانزدهم هر ماه روز مهر نام دارد. در هر ماه مردم روزی را كه نامش با نام ماه یكی می شد ، جشن می گرفتندو آن روز را گرامی می داشتند. روز مهر از ماه مهر ، روز جشن مهرگان نام دارد.
مهر در معنی لغوی، مهر، محبت و پیوستن معنا دارد و مهرگان نزد برخی اقوام كهن ایرانی از نوروز نیز مهمتر بود و دلایل این اهمیت، منسوب بودن مهرگان به الهه مهر (میترا) بود، كه فرشته مهر و دوستی و عهد و پیمان و مظهر نور و روشنایی بود. و آنچنان تقدسی نزد آریایی ها داشت كه كیش پرستش مهر بوجود آمد و از ایران به بابِل و سپس به اروپا رفت و آیین میترایسم شكل گرفت كه منجر به شكل گیری برخی از طرق عرفانی شد. و در نهایت یكی از سرچشمه های مهم مسیحیت گردید. به عید میترا عید بغ نیز می گفتند. چرا كه بغ به معنای خداوند است و بعد ها به میترا تبدیل شده است. جالب است بدانید كه پایتخت كشور عراق كه بغداد نام دارد، یك اسم كاملا پارسی است به معنای خداداد! مهر در اندیشه های كهن واسطه میان فروغ ازلی و فروغ پدید آمده (آفریدگار و آفریدگان) بود و چون مظهر نور بود، به مفهوم خورشید نیز به كار می رفت. مهر حامی صلح و صفا و ضامن عهد و پیمان و همچنین نگهبان كشتزارها و كاشتها و پاسدار مردم و بخشنده آرامش به سرزمین ایران بود. در دوران تسلط آیین زرتشت با اهمیت یافتن مقام اهورامزدا و عمومیت یافتن آیین یكتا پرستی از مقام مهر به تدریج كاسته شد و از آن پس مهر تنها به عنوان فرشته ای بلند پایه ستایش می شد و به ایزد مهر مشهور شد. و مقام او بر بالای كوه تلبرز تصور می شد كه بر گردونه ۴ اسبه خویش از كوه خاور به باختر می شتافت. و جهان را سرشار از نور و روشنایی و بركت می ساخت. مهرگان روز بزرگداشت ایزد مهر بود و این جشن ملی در سراسر ایران با شكوه و جلال خاصی برگزار می شد.


مهرگان: عید جوانان و آینده سازان
روز های ماه در ایران باستان نام های خاص داشتند و ازجمله روز شانزدهم هر ماه مهر بود. بنابراین روز مهر در ماه مهر (شانزدهم)، مهمترین روز آیین های مهرگان بود. آیین های مهر (جشن های مهرگان) پس از نوروز، مهمترین عید ملی ایرانیان بوده است. نوروز با بهار و شكوفه و نوید بركت آغاز می شد و مهرگان به خاطر پایان رسیدن كار جمع آوری محصول و آغاز شش ماهه شب های طولانی تر و سرما. مهرگان ویژه آیین های سپاسگزاری به درگاه خداوند [اهورامزدا] كه این همه نعمت را به انسان ارزانی داشته و نیز استفاده از این فرصت برای تحكیم دوستی ها، محبت ها و عواطف انسانی بوده است. به نظر بسیاری از مورخان، مهرگان آیین الزام ایرانیان به دوستی كردن و مهر ورزیدن به یكدیگر هم به شمار می آید. در گذشته، در روزهای مهرگان (۴ تا ۶ روز) مردم مهمانی های بزرگ برپا می كردند و پذیرایی با میوه تازه در مهرگان و میوه خشك (آجیل و خشكبار) در نوروز؛ رسم تغییرناپذیر ایرانیان از عهد باستان بوده است. مراسم نوروز در عین حال فرصتی برای بزرگداشت سالخوردگان از سوی جوان ترها و ادای احترام به آنان به پاس خدماتشان بوده و ایام مهرگان بالعكس.

مقاله چگونگی به وجود آمدن جشن مهرگان
مقاله چگونگی به وجود آمدن جشن مهرگان

دانلود Insight into Cellular “Consciousness”

Insight into Cellular “Consciousness”

حجم فایل : ۱۰

صفحات فایل : ۵

گروه فایل : پژوهش

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۲۰۰۰

sp Insight into Cellular Consciousness

حالت های مغزی

sp Insight into Cellular Consciousness

حالت های مغزی

Insight into Cellular Consciousness
The primacy of DNA in influencing and regulating biological behavior and evolution is based upon an unfounded assumption. A seminal article by H. F. Nijhout (BioEssays 1990 12 (9):441 446) describes how concepts concerning genetic controls and programs were originally conceived as metaphors to help define and direct avenues of research. Widespread repetition of this compelling hypothesis over fifty years has resulted in the metaphor of the model becoming the truth of the mechanism in spite of the absence of substantiative supporting evidence. Since the assumption emphasizes the genetic program as the top rung on the biological control ladder genes have acquired the status of causal agents in eliciting biological expression and behavior (e.g. genes causing cancer alcoholism even criminality).

Insight into Cellular "Consciousness"
Insight into Cellular "Consciousness"

دانلود مقاله بررسی رویكردها و مدل‌های نوین توانمندسازی كاركنان و مدیران در سازمان‌ها و رشته مدیریت با تشکر

مقاله بررسی رویكردها و مدل‌های نوین توانمندسازی كاركنان و مدیران در سازمان‌ها و رشته مدیریت

حجم فایل : ۶۱

صفحات فایل : ۸۵

گروه فایل : علوم انسانی

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۳۵۰۰

مقاله بررسی رویكردها و مدل های نوین توانمندسازی كاركنان و مدیران در سازمان ها و رشته مدیریت در ۸۵ صفحه ورد قابل ویرایش sp

فهرست مطالب

عنوان sp sp sp sp sp sp sp &

مقاله بررسی رویكردها و مدل های نوین توانمندسازی كاركنان و مدیران در سازمان ها و رشته مدیریت در ۸۵ صفحه ورد قابل ویرایش sp

فهرست مطالب

عنوان sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp صفحه

چکیده………………………………………………………………………………………………………….

مقدمه…………………………………………………………………………………………………………..

تعاریف واژه ها و اصطلاحات…………………………………………………………………………

۱ سبک رهبری……………………………………………………………………………………………

۲ ساختار…………………………………………………………………………………………………..

۳ انگیزش…………………………………………………………………………………………………..

۴ آموزش…………………………………………………………………………………………………..

۵ رضایت شغلی………………………………………………………………………………………….

۶ ارائه و تبیین الگوهای توانمندسازی کارکنان……………………………………………….

فهرست منابع………………………………………………………………………………………………..

چكیده

در مقاله حاضر موضوع توانمند سازی كاركنان و مدیران مورد بررسی قرار گرفته است ابتدا تعاریفی از توانمند سازی ارائه گردیده و سپس عوامل مؤثر بر توانمندسازی در سازمان كه عبارتند از سبك رهبری، ساختار، انگیزش، آموزش و رضایت شغلی مورد بررسی قرار گرفته است. و تأثیر عوامل ذكر شده بر توانمندسازی كاركنان تعیین گردیده است. در انتها چند مدل توانمندسازی ارائه گردیده پس از جمع بندی و نتیجه گیری بحث پیشنهادات محقق ارائه گردیده است.

واژه های كلیدی

توانمندسازی sp sp sp sp sp Empowermet

سبك رهبری sp sp sp sp Leadership style

ساختار sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp Structure

انگیزش sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp Metivation

رضایت شغلی sp sp Job Satisfaction

امنیت شغلی sp sp sp sp sp Job security

sp

۱ sp sp sp sp sp sp sp sp sp sp مقدمه:

سازمانها امروزه در محیطی كاملاً رقابتی كه همراه با تحولات شگفت انگیز است باید اداره شوند. درچنین شرایطی مدیران فرصت چندانی برای كنترل كاركنان در اختیار ندارند و باید بیشترین وقت و نیروی خود را صرف شناسایی محیط خارجی و داخلی سازمان نمایند و سایر وظایف روزمره را به عهده كاركنان بگذارند. كاركنان زمانی می توانند به خوبی از عهده وظایف محوله برآ یند كه از مهارت، دانش، توانایی و انگیزه لازم برخوردار و اهداف سازمانی را به خوبی بشناسند. ابزاری كه می تواند در این زمینه به كمك مدیران بشتابد فرآیند توانمند سازی است در این فرآیند نیروی محركه از برون انسان به درون او منتقل می شود و به او آگاهی می دهد، اهداف كار را روشن می سازد، بطوری كه به جای اینكه به افراد بگویند كه چه انجام بدهند و چگونه و كی انجام بدهند باید به آنها توانایی ببخشند كه خود مشكلات خود را حل كنند و برای خود تصمیم بگیرند. بدین ترتیب:

توانمندسازی فرآیند قدرت بخشیدن به افراد است در این فرآیند به افراد كمك می كنیم تا بر احساس ناتوانی و درماندگی خویش چیره شوند، تواناسازی در این معنی به بسیج انگیزه های درونی افراد منجر می شود. (وتن و كمرون، ۱۳۷۸)

اكنون اغلب كشورهای در حال توسعه، با توجه به تمامی مشكلات سرمایه گذاری در بخش نیروی انسانی، پی برده اند كه علت عقب ماندگی این كشورها تنها كمبود سرمایه فیزیكی نیست، بلكه كمبود سرمایه های انسانی مانند مهارتهای فنی و حرفه ای و همچنین عدم توجه كافی به رشد مداوم نیروهای شاغل مانع بزرگی است كه بر سر راه صنعتی شدن و توسعه یافتن این كشورها قار دارد. زیرا كمبود یا ضعف نیروهای انسانی منجر به كاهش ظرفیت های تولیدی اقتصاد می شود و در نتیجه اقتصاد قادر نخواهد بود از سرمایه های فیزیكی موجود استفاده كامل و مناسبی ببرد. به این دلیل به عقیده بسیاری از اقتصاد دانان تمركز و تقویت بنیه سرمایه های انسان عامل مهمتری از تمركز سرمایه های مادی و فیزیكی در جریان توسعه اقتصادی كشورهای در حال توسعه است. در حقیقت بدون اصلاح و بهبود كیفیت نیروی انسانی، پیشرفت اقتصادی و اجتماعی ناممكن است. مطالعات صورت گرفته نشان می دهد كه سرمایه گذاری انجام شده در این خصوص یكی از مهمترین عوامل تضمین كننده رشد

كشورهای توسعه یافته است، بطوری كه هر یك دلار سرمایه گذاری در آموزش و پرورش، درآمد ملی را به مراتب بیش از یك دلار سرمایه گذاری در ایجاد جاده ها، سدسازی، كارخانه ها یا دیگر كالاهای سرمایه ای افزایش می دهد.

۶ ۷ ارائه و تبیین الگوها ی توانمند سازی كاركنان:

نخستین دیدگاه، دیدگاه عقلانی به توانمندسازی است كه برمبنای واگذاری اختیارات و پاسخگویی بنا شده است.

در دیدگاه دوم قدرت به معنای نیرو است و بنابراین توانمندسازی می تواند به معنای نیروبخشی باشد با این نگرش توانمندسازی فرآیند تقویت احساس خود اثربخشی در بین اعضا سازمان از طریق شناسایی وضعیت هایی كه احساس بی قدرتی را در افراد می دمند و حذف آنها به همراه ایجاد مجرای انتقال احساس خود اثربخشی است. (كانگرو كاننگو، ۱۹۸۸)

مدلهای متفاوتی كه توسط صاحبنظران در خصوص توانمندسازی مطرح گردیده است به دو دسته مدلهای عام و اقتضائی دسته بندی شده اند.

۱ مدل توماس و ولتوس: ایشان در یك پژوهش ارزشمند چهار بعد از توانمند سازی روانی را در یك مدل مفهومی مشخص كرده اند:

۱ تأثیر sp sp sp 2ـ عزم شخصی sp sp 3 شایستگی sp sp 4 معنا داشتن.

۲ مدل باون ولاونر: در این مدل دسترسی به اطلاعات نقش مهمی در تصمیم گیری ایفا می كند كه موجب توانمندی می شود این صاحبنظران عامل توانمندی را در چهار جزء سازمانی می دانند:

sp sp sp sp sp sp sp sp اطلاعات درباره عملكرد سازمان

sp sp sp sp sp sp sp sp sp پاداش برمبنای عملكرد سازمانی

sp sp sp sp sp sp sp sp sp قدرت در اخذ تصمیمات مؤثر بر جهت سازمان

sp sp sp sp sp sp sp sp sp قدرت در اخذ تصمیمات مؤثر بر عملكرد سازمانی

۳ مدل كوئین و اسپرتیزر: اینشان نگرش به توانمند سازی را به به دو دیدگاه ایستا و پویا تقسیم بندی می كنند در دیدگاه ایستا اعتقاد بر این است كه توانمند سازی تفویض تصمیم گیری در یك چارچوب روشن است. پاسخگوئی تفویض می شود و افراد در برابر نتایج مسئول هستند اما در یك نگرش پویا توانمند سازی پذیرش ریسك، رشد، تغییرات، درك نیازهای كاركنان، مدل سازی رفتار توانمندساز برای آنها، تیم سازی و ترغیب رفتار همكارانه، تشویق ریسك پذیری هوشمندانه و اعتماد كردن به افراد در اجرا كار است. بهر حال هر یك از دو دیدگاه ایستا و پویا دارای نقص است و تركیبی از این دو مورد نیاز است و در نهایت توانمندسازی باید در عباراتی شامل اعتقادات اساسی و گرایشات شخصی تعریف شود.

ا

مقاله بررسی رویكردها و مدل‌های نوین توانمندسازی كاركنان و مدیران در سازمان‌ها و رشته مدیریت
مقاله بررسی رویكردها و مدل‌های نوین توانمندسازی كاركنان و مدیران در سازمان‌ها و رشته مدیریت