پاورپوینت خواص عسل

پاورپوینت خواص عسل

دسته بندی پاورپوینت
فرمت فایل ppt
حجم فایل ۱٫۱۲۱ مگا بایت
تعداد صفحات ۳۲
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : ۳۲ صفحه

خواص عسل تغییرات ویسکوزیته عسل با ۲۵% آب و درجه حرارت ۵/۱۶ نوع گل ویسکوزیته درمنه شبدر سفید ۹۴ شبدر شیرین ۸۷
۱۱۵
ویسکوزیته عسل شبدر شیرین بر حسب میزان آب در ۲۵ در جه میزان درصد آب ویسکوزیته ۴۲۰
ویسکوزیته عسل شبدر شیرین
با ۱/۱۶% آب بر حسب میزان در جه حرارت توازن نسبی موجود بین رطوبت هوا و میزان آب در عسل شبدر آنزیم گلوکز اکسیداز: گلوکز را در مجاورت آب و اکسیژن به اسید گلوکونیک و پراکسید هیدروژن تبدیل می نماید. فعالیت پراکسیدی آنزیم ها:
عسل حاوی تعدادی آنزیم از جمله گلوکز اکسیداز، انورتاز، دیاستاز( آمیلاز)، کاتالاز و اسید فسفاتاز[۱] میباشد.
– گلوکز اکسیداز: این آنزیم گلوکز را تبدیل به گلوکولاکتون، اسید گلوکونیک و پراکسید هیدروژن می نماید.
-انورتاز : این آنزیم توسط زنبوران بصورت گلوکوانورتاز یا فروکتوانورتاز به شهد اضافه میشود و سوکروز را به فروکتوز و گلوکز تجزیه میکند. [۱] Glucose oxidase Invertase Diastase(Amylase) Catalase. H2O2 فعالیت پراکسیدی – دیاستاز (آمیلاز) : این آنزیم زنجیره های نشاسته را به دکسترین و مالتوز تبدیل می نماید. دیاستاز از زنبوران عسل و گرده منشأ می گیرد و در هنگام عمل آوری شهد توسط زنبوران به شهد اضافه میشود. میزان دیاستاز عسل بر حسب منشأ گل تفاوت دارد. نگهداری طولانی عسل و حرارت بالا منجر به بی اثر شدن این آنزیم میشود.
محققین معتقدند که حرارت ۸۵ درجه به مدت ۵ دقیقه دیاستاز را در عسل غیر فعال ساخته و همچنین PH خارج از ۶/۵ تا ۳/۵ نیز فعالیت این آنزیم را کاهش میدهد. – کاتالاز : این آنزیم به میزان محدود در عسل وجود دارد و پراکسید هیدروژن را به اکسیژن و آب تبدیل میکند. از ارتباط معکوس موجود بین فعالیت کاتالاز و میزان پراکسید هیدروژن برای تشخیص سطح موجود پراکسید هیدروژن موجود در عسل استفاده می شود که عدد ممانعت کننده[۱] نامیده میشود.
[۱] Inhibin Number . عسل حاوی خیلی از اسیدهای آلی دیگر مثل بوتریک- استیک- فرمیک- لاکتیک- سوکسینیک- مالیک- سیتریک- مالئیک- اگزالیک و پیروگلوتامیک میباشد. همانند بسیاری دیگر از اجزاء عسل، میزان اسیدهای آلی نیز بر حسب منشأ گل تفاوت میکند.
. میانگین میزان اسید موجود در عسل ۵۷/۰درصد و PH عسل بین ۴/۳/ تا ۱/۶ میباشد.
اسیدهای آلی کمی طعم ترش را در عسل ایجاد می کنند و در خاصیت ضد باکتریایی عسل دخالت دارند. اسید گلوکونیک بعنوان اسید آلی اصلی عسل، محصول واکنش آنزیمی گلوکز اکسیداز میباشد و نشان داده شده که جذب کلسیم را افزایش میدهد اسیدهای آمینه :
با اینکه میزان اسیدهای آمینه عسل محدود است اما طیف وسیعی از اسیدهای آمینه یعنی حدود ۱۸ اسید آمینه ضروری و غیر ضروری در عسل وجود دارد، که منحصر به فرد و بستگی به منشأ شهد یا نوع گل دارد. پرولین اسید آمینه اصلی عسل و لیزین در مرحله دوم قرار دارد. سایر اسید های آمینه شامل فنیل آلانین، تیروزین، اسید گلوتامیک و اسید آسپارتیک میباشند. پینوسمبرین- ترپن ها- بنزیل الکل- اسید سیرنژیک – متیل سیرنژانت- ۳،۴ ،۵ تری متوکسی بنزوتیک اسید- ۲ هیدروکسی۳ فنیل پروپیونیک اسید-۲ هیدروکسی بنزوییک اسید و ۱، ۴ دی هیدرو کسی بنزن فعالیت غیر پراکسیدی استافیلوکوکوس اورئوس
Staphylococcus aureus ایشرشیاکلی
Escherichia coli Salmonella Enteritidis زخم معده و روده:
از قدیم الایام مصرف عسل در درمان زخم معده و روده بکار رفته و امروزه نیز این مسئله پذیرفته شده است.
کشف نقش هلیکوباکتر پیلوری[۱] بعنوان عامل زخم معده منجر به انجام تحقیقاتی جهت تعیین نقش درمانی عسل شده است. تحقیقات نشان داده که این باکتری نسبت به عسلهایی با قدرت ضد میکروبی متوسط در غلظت ۲۰%، به دلیل حضور پراکسید هیدروژن، حساس است. [۱] Helicobacter pylori


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *