تحقیق کاخ های ایران

تحقیق کاخ های ایران

حجم فایل : ۴۳۹

صفحات فایل : ۲۰

گروه فایل : پژوهش

فرمت فایل : doc

مبلغ فایل : ۳۰۰۰

تحقیق کاخ های ایران

معرفی معروفترین کاخهای ایران

کاخ گلستان مجموعه ای از بناها است که در میدان ارگ

تحقیق کاخ های ایران

معرفی معروفترین کاخهای ایران

کاخ گلستان مجموعه ای از بناها است که در میدان ارگ تهران واقع است. بناهای این کاخ در زمانهای مختلف ساخته شده اند. نام آن از تالار گلستان واقع در عمارت خروجی گرفته شده است . شروع آن به ارگ تاریخی تهران و زمان شاه طهماسب اول باز میگردد ولی در دوره قاجار گسترش فراوانی یافت و محل سکونت شاهان قاجار بود.

در زمان پهلوی جهت مراسم رسمی و محل اقامت روسای جمهور و مهمانان ویژه خارجی استفاده می شد. با این وجود قسمت هایی از آن در این زمان تخریب گردید. اتفاقهای مهمی از تاریخ معاصر ایران در این مجموعه به وقوع پیوسته است.

در حال حاضر به صورت موزه مورد استفاده قرار دارد.

تخت جمشید ،مجموعه ای از کاخهای بسیار باشکوهی است که ساخت آنها در سال ۵۱۲ قبل از میلاد آغاز شد و اتمام آن ۱۵۰ سال به طول انجامیدتخت جمشید در محوطة وسیعی واقع شده که از یک طرف به کوه رحمت و از طرف دیگر به مرودشت محدود است sp این کاخهای عظیم سلطنتی در کنار شهر پارسه که یونانیان آن را پرپولیس خوانده اند ساخته شده است.

ساختمان تخت جمشید در زمان داریوش اول در حدود ۵۱۸ ق sp م ، آغاز شد نخست صفه یاتختگاه بلندی را آماده کردند و روی آن تالار آپادانا و پله های اصلی و کاخ تچرا را ساختند sp پس از داریوش ، پسرش خشایارشا تالار هدیش را بنا نمود و طرح بنای تلار صد ستون را ریخت sp اردشیر اول تالار صد ستون را تمام کرد sp اردشیر سوم ساختمان را آغاز کرد که ناتمام ماند sp این ساختمانها بر روی پایه هایی ساخته شــده که قسمتـی از آنها صخره های عظیم و یکپارچه بوده و یا آنها را در کوه تراشیده اند.

sp

تحقیق کاخ های ایران
تحقیق کاخ های ایران
دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *